Як прийняти квартиру ( новобудова ) у забудовника

Як відомо, ризиків при покупці житлової нерухомості ( квартири ) в новобудові від забудовника предостатньо. До них відносяться і шахрайство з боку компаній-девелоперів, і недобуд або довгобуд житлового будинку, і банкрутство забудовника.

Але найпоширенішим ризиком придбання вже готового до експлуатації житлового об’єкта нерухомості з чистової обробкою від фірми-забудовника є низька якість будівельних і оздоблювальних робіт, вироблених в житловому приміщенні, купленому пайовиком.

Щоб мінімізувати ці ризики, перед приїздом на місце нове житло новоспечений власник і забудовник повинні підписати важливий документ – акт прийому-передачі житлового приміщення.

До того, як пайовик поставить свій підпис у цій офіційному папері, у нього буде можливість вимагати виправлення всіх несправностей, вад, недоробок, які були допущені девелопером в ході будівельних і оздоблювальних робіт. Після того, як новосел підпише акт прийому-передачі нерухомості, примусити забудовника виправити всі помилки і похибки, довести, що він порушив будівельні норми і стандарти, буде дуже складно навіть через суд.

Щоб з’ясувати, як правильно прийняти нове житло з чистової обробкою, і які роботи повинні бути проведені забудовником в цьому випадку, потрібно розібратися, яка обробка називається чистової.

Якщо покупець придбав житлове приміщення з чистової обробкою, то в ньому можна жити відразу ж після заселення:

 1. сантехнічне обладнання встановлено,
 2. основні комунікації підведені,
 3. проведені всі оздоблювальні та будівельні заходи (поклеєні шпалери, постелено покриття для підлоги і т.д.).

Дуже часто якість вироблених девелопером робіт викликає великі сумніви у новоселів, які при огляді купленої квартири помічають всілякі дефекти, порушення технічних і будівельних норм:

 • нерівні стіни,
 • темні плями на стелі,
 • що протікають труби або запах гару від електропроводки.

Всі ці неполадки повинні бути зафіксовані в оглядовому листі, який додається до акту прийому-передачі квартири.

Підписувати акт до тих пір, поки будівельна компанія не виправить свої помилки, не потрібно. Якщо девелопер відмовляється або не має можливості змінити якість вироблених будівельних і оздоблювальних робіт в кращу сторону, то він зобов’язаний знизити ціну на куплене пайовиком житлове приміщення на таку суму, яка потрібна новоселові на ремонт нового житла і виправлення неполадок, допущених недобросовісним забудовником.

На що слід звернути увагу при огляді нового житла?

Приймати квартиру у компанії-забудовника краще в світлий час доби – вдень всі дефекти будуть більш помітними. Власнику квартири необхідно взяти з собою драбину, ліхтарик, електролампочку, кулькову ручку і аркуш паперу.

В першу чергу господареві квартиру необхідно переконатися, що стіни квартири рівні.

Як прийняти квартиру у забудовника

Для цього йому буде потрібно будівельний рівень. Шпалери повинні щільно прилягати до стіни: наявність «бульбашок» між шпалерами і стіною свідчать про те, що при їх поклейки використовувався неякісний клей, або ремонтна бригада халатно недобросовісно відносилася до своїх обов’язків.

Якщо у ванній кімнаті стіни оброблені панелями або облицювальною плиткою, то власник житла повинен переконатися, що на них немає сколів, тріщин і інших дефектів. Шви між кахляними плитками повинні бути рівними.

Після огляду стін житлового приміщення господареві слід приступити до огляду підлоги і підлогового покриття. Якщо при ходьбі підлогу скрипить, то це свідчить про те, що порушена технологія укладання дощок або іншого будівельного матеріалу, що становить основу підлоги. Під ламінатом або лінолеумом повинен знаходитися звукоізоляційне і Влагоізоляціонний покриття (підкладка).

Якщо на підлогу настелити лінолеум, то на ньому не повинно бути хвиль і здуття, якщо ламінат, то його планки повинні щільно прилягати одне до одного. Плінтуса між стінами і підлогою повинні знаходитися по всьому периметру кімнат.

Щоб упевнитися, що стеля в квартирі ідеально рівний, людині слід скористатися рівнем або довгою рейкою. Перепад не повинен бути більше 1-3 мм. Якщо на стелі є темні плями, то це є ознакою підвищеної вологості в житловому приміщенні, що рано чи пізно призводить до появи грибка, що руйнує будівельні та оздоблювальні матеріали.

Також до підписання акту прийому-передачі квартири її господареві потрібно перевірити вікна і двері. На рамах і вікнах не повинно бути тріщин і щілин, а між камерами склопакета – конденсату. Ручки і петлі на вікнах повинні бути справними: вікна повинні легко відкриватися і закриватися, петлі – не тинятися.

Вхідні і міжкімнатні двері повинні щільно закриватися і не видавати при цьому скрипучих звуків.

Господарю необхідно перевірити всі замки на вхідних дверях, на яких, природно, не повинно бути подряпин і інших пошкоджень.

Після огляду кімнат слід перейти до огляду кухні. У кухні повинна бути встановлена ​​електрична або газова плита. Всі конфорки на електроплиті повинні швидко нагріватися. Якщо при включенні плити в квартирі вимикають електрику, значить, існують серйозні проблеми з електропроводкою і напругою.

Це небезпечно для життя, так як може стати причиною пожежі. Якщо в кухні встановлена ​​газова плита, то власнику житлового приміщення необхідно упевнитися, що при її використанні відсутня запах газу, а полум’я при роботі конфорок – рівне.

На заключному етапі огляду власнику житла потрібно продіагностувати роботу сантехніки, вентиляції, звернути увагу на батареї, оглянути балкон. Якщо одну з інженерних систем не вдалося перевірити через технічні причини, то підписання акту прийому-передачі краще відкласти.

Якщо людина, який виробляв огляд житлового приміщення, що не виявив ніяких порушень і дефектів, то йому слід підписати акт прийому-передачі житлового об’єкта нерухомості в двох примірниках.

У цьому документі, крім підпису, потенційний власник повинен вказати свої:

 • паспортні дані,
 • дату,
 • місце складання акту,
 • реквізити девелопера,
 • основні характеристики квартири (адреса, площа, кількість кімнат, її загальне і технічний стан),
 • претензії до якості роботи забудовника (якщо вони є), гарантійні зобов’язання девелопера.

Акт прийому-передачі житлового приміщення з чистовим ремонтом повинен бути складений грамотно, адже цей документ необхідний при реєстрації права власності на нове житло.

Реальна робота в Інтернеті з дому: популярні професії віддаленої роботи

Особливості вибору рекламного агентства

Як організувати успішну конференцію?

error: Вміст захищений!!