Як створити хороший блог, щоб він працював ефективно

Так як же створити хороший блог, який буде успішно працювати довгі роки? Які правила потрібно дотримуватися, щоб навколо нього не було потрібно серйозних дій протягом дійсно тривалого періоду?

Нижче ви знайдете список абсолютно фундаментальних правил, виконання яких дозволить вам вести орієнтований на майбутнє блог, готовий до біс проблемному розширенню.

Як створити хороший блог, щоб його можна було без проблем розвивати роками? – 8 рад

1. Почніть з ДІЙСНО надійного хостинг-провайдера.

2. Виберіть відповідний домен.

3. Робіть ставки на підходящої платформі для ведення блогів.

4. Переконайтеся, що сайт виглядає гідно.

5. Не впадайте в залежність.

6. Встановлюйте лише ті надбудови, яким ви довіряєте і які розробляєте.

7. Пам’ятайте про основні правила безпеки.

8. Переконайтеся, що будь-які зміни легко внести.

1. Почніть з ДІЙСНО надійного хостинг-провайдера.

Заголовні букви в заголовку вище не дарма.

Що ж, багато людей, які звертаються до нас через деякий час, помічають, що вони переплачують за хостинг і домен. Найбільш часта проблема полягає в тому, що згадані послуги були безкоштовними або дуже дешевими протягом першого року, в той час як рахунок за другий рік може бути жахливо високим. І вони не знали цього раніше.

Інша проблема – це рівень підтримки з боку постачальника, який іноді буває не зовсім корисним, або він / вона вимагає винагороди за кожне, навіть найпростіше дію.

Ці проблеми виникають через те, що багато людей сліпо вибирають постачальника. Швидке введення пароля Google, перші кілька результатів і рішення прийнято.

Помилка!

Те, що хтось займає високі позиції в пошуковій системі, не обов’язково означає, що він кращий. Це означає тільки те, що … це високо в пошуковій системі.

Якщо вам цікаво, як створити хороший блог, першим кроком при виборі провайдера повинна бути ваша орієнтація. Анкетування, наземна експертиза.

Мій просту пораду – відвідайте одну з найпопулярніших груп facebook, присвячену загальноприйнятим дій на сайтах. Нехай це буде – наприклад, WordPress Poland і WordPress PL, найпопулярніші нативні групи WordPress.

Все, що вам потрібно зробити, це поставити запитання про рекомендований хостингу, бажано разом із запитом аргументації. Ви, ймовірно, отримаєте від дюжини до декількох десятків відповідей. Деякі з них будуть складатися тільки з одного слова, хтось також «переправить» реферальне посилання. Тим не менш, ви будете отримувати рекомендації від реальних людей, ви завжди можете задати їм різні питання – як відкрито, так і конфіденційно.

Відгуки користувачів в соціальних мережах в багатьох випадках є набагато кращим рішенням, ніж покладатися на сайти, які формують думку, чи на звичайні результати Google. Я навіть не кажу про платні результати.

2. Виберіть відповідний домен.

Вибір домену або адреси веб-сайту – одне з найважливіших рішень, які ви повинні прийняти перед тим, як почати вести блог.

По-перше, це має бути вибір роками. Зміна адреси через короткий час має безліч недоліків – від зміни звичок існуючих одержувачів до ускладнень, пов’язаних з SEO, і закінчуючи можливим дорогим ребрендингом.

По-друге, адреса повинна бути простим – як їх вимовляють, так і письмовим. Тоді це не буде проблемою для користувачів.

По-третє, домени такі ж, як у хостинг-провайдерів. Уважно прочитайте прайс-лист (не тільки на перший рік, а й на наступні роки продовження домена) і досліджуйте процес можливої ​​передачі домену іншого провайдера. Ніколи не знаєш, чи знадобиться це в майбутньому, тому добре знати заздалегідь, як буде виглядати вся операція.

Що стосується того, як створити хороший блог, одна з моїх попередніх записів також буде дуже корисна, розширюючи тему вибору домену: як вибрати домен?

3. Робіть ставки на підходящої платформі для ведення блогів.

WordPress не дарма є найпопулярнішою системою управління контентом в світі.

Як створити хороший блог? – Популярність CMS

Вище наведені статистичні дані, надані w3techs. Вони являють собою процентне співвідношення CMS-ів. серед веб-сайтів. Майже 56% веб-сайтів засновані на будь-якій системі CMS. WordPress займає 34% всіх сторінок, що дає йому частку ринку в 60,8%.

Це беззаперечну перевагу перед конкурентами. Joomla, яка посідає друге місце, має частку ринку трохи більше 5%.

WordPress – це відкрита система (з безкоштовним загальнодоступним кодом), розроблена тисячами розробників і має безліч плагінів (надбудов, які розширюють функціональність веб-сайту) і тим (готові «теми», що відповідають за зовнішній вигляд сайту).

Все це означає, що немає ніяких шансів, що в найближчі роки він якимось чином буде повалений. Так що, якщо вам цікаво, як створити хороший блог, WordPress буде оптимальним вибором.

Однак, щоб він не був на сто відсотків барвистим, кину в сад невеликий камінчик.

Так, у WordPress є мінуси.

В першу чергу слід подбати про безпеку сайту, заснованого на цій системі. Той факт, що він популярний, робить його вразливим з тієї ж причини.

По-друге, з цим потрібно звертатися з розумом. Це правда – в ньому є панель адміністрування, за допомогою якої можна багато «клікати», але в ній не все просто, коли справа стосується можливих доопрацювань.

Однак, чесно кажучи, ви завжди повинні дбати про безпеку веб-сайту і правильно з ним поводитися. Незалежно від того, на якій системі він заснований. Крім того, безліч переваг WordPress як платформи для ведення блогів, безсумнівно, перекриває її недоліки, тому що на даний момент ніхто не популяризував нічого кращого.

Знову ж, до речі, можу надати вам один з моїх архівних текстів, який може вас зацікавити: корпоративний сайт на WordPress, тобто CMS для бізнесу.

4. Переконайтеся, що блог виглядає гідно.

Коли я говорю про гідний зовнішній вигляд сайту, я маю на увазі узгодженість всіх його елементів і продуманість їх розміщення.

Логотип – візуально привабливий знак, який, навіть якщо залишити його в спокої і без будь-якого контексту, може сміливо символізувати ваш блог. Він повинен бути таким, що запам’ятовується і просто радувати око.

Правильне кількість вільних прогалин, тобто прогалин. Це підтримує акуратність і чистоту блогу, полегшуючи користувачам переглянути його вміст.

Чуйність, тобто правильна адаптація вмісту блогу до ширини екрану, на якому проглядається блог.

Правильно підібрані кольори, що утворюють цілісний і продумане ціле.
Розміщення значущих елементів блогу, щоб ніякі розділи, кнопки або конкретні тексти були випадковістю. Все має відігравати певну роль.

В цілому, при розробці зовнішнього вигляду вашого блогу ви повинні на перше місце ставити переваги вашої цільової аудиторії. Це ті, кого ви хочете досягти, і їм сподобається ваш блог.

5. Не впадайте в залежність.

Один з основних принципів створення гарного блогу – це якась «свобода», а точніше – гарантувати її самому. До нього можна прикріпити кілька елементів:

Мати власний домен – куплений собі, що належить вам, і бажано вищої категорії (тобто “com.ua”, “.com”, “.net” і т. Д Ваші імена).

Те ж і з хостингом – найкраще, якщо ви придбали хостинг для своїх даних.
Також добре мати веб-сайт, заснований на вищезгаданій системі CMS WordPress, тому що вона дуже популярна. Якщо, проте, ви не на шляху до первісного підряднику сайту, ви легко можете знайти іншу компанію, яка внесе будь-які зміни, коли вам це потрібно.

Ще одна порада з вищевикладеного – уважно подумайте, чи дійсно вам потрібна така послуга, як «обслуговування сайту». Дуже часто за цим слоганом ховаються положення, які можуть виявитися вкрай невигідними як для підрядника, так і для замовника.

Оскільки я неявно ставлю вас в ролі замовника, давайте подивимося на це з цієї точки зору – що, якщо бувають місяці, коли вам не потрібна підтримка, і ваш веб-сайт не вимагає «відходу»? Ви заплатите фіксовану, заздалегідь визначену суму, ймовірно, у вигляді одноразової виплати за 0 робочих годин.

Я абсолютно не закликаю вас відмовлятися від цього виду послуг в будь-який час і в будь-якому місці. Все, що я маю на увазі, це уважно скласти і прочитати все аранжування. Поінформованість про права та обов’язки в першу чергу.

Таким чином, основа створення гарного блогу – прагнення до максимально можливої ​​незалежності практично у всіх областях. Звичайно, це не завжди можливо (і навіть бажано), але певну уяву і роздуми над різними можливостями найбільш бажані.

6. Встановлюйте лише ті плагіни чи теми, яким ви довіряєте.

Припустимо, ваш блог заснований (або вже є) на WordPress.

Головна перевага цієї системи в тому, що ви можете в будь-який момент додати в неї різні функції. потужність різних типів вилок. Контактна форма, кнопки для поповнення контенту, фільтр антиспаму, велика фотогалерея, слайдер – повірте, міняти можна нескінченно.

Однак є проблема.

Як правило, бажано, щоб в системі було якомога менше вилок. Ні магічного бар’єру, нижче якого можна говорити про правильне кількості пробок. Причина – це те, що має значення.

Веб-сайт, який залежить від дуже великої кількості плагінів, схильний до різних проблем, які, до речі, іноді виникають. В основному вони стосуються безпеки, ефективності і швидкості ведення блогу.

Однак, якщо вам абсолютно необхідний набір плагінів на вашому сайті, який виконує деякі функції, робіть ставку тільки на краще.

Як я можу визначити, чи є дана вилка міцної? Ваша оцінка повинна бути результатом:

 • кількість завантажень даного плагіна (популярність зазвичай не виникає на порожньому місці)
 • дата останнього оновлення (якщо вона відносно близька до поточної дати, це добре – це означає, що автори дбають про це на постійній основі)
 • наявність підтримки (чи є форум або інша форма контакту, через яку ви можете щось запитати)
 • рейтинги користувачів (важливий елемент так званого соціального доказу)

7. Пам’ятайте про основні правила безпеки.

Ми можемо знову створити список, на цей раз свого роду алфавіт безпеки в WordPress:

 1. Якщо ви хочете використовувати якийсь зовнішній сервіс (домен, хостинг, плагін, тему), вибирайте надійного підрядника.
 2. Час від часу створюйте власні резервні копії. Так, хостінг компанії повинна подбати про це, але краще перестрахуватися.
 3. Ніколи і ніколи не використовуйте прості логіни і паролі.
 4. Розгляньте можливість використання двофакторної аутентифікації.
 5. Всі доповнення (плагіни, теми) слід встановлювати тільки з надійних джерел. Якщо ви хочете використовувати платний додаток, найкраще завантажити його прямо з веб-сайту творця.
 6. Тримайте всі свої компоненти WordPress в актуальному стані.
 7. Переконайтеся, що у вашому блозі є SSL-сертифікат. Про його наявність свідчить префікс “https” в адресі і замок зліва від адреси.

Більш детальну інформацію з цього питання можна знайти в цьому тексті: безпечний WordPress.

8. Переконайтеся, що будь-які зміни легко внести.

Розвиток – ключове слово для створення гарного блогу.

Чому?

Тому що рано чи пізно ви неминуче захочете щось змінити або поліпшити в своєму блозі. Що ж, це буде багато раз.

Стільки разів я зустрічав сайти на WordPress, які були розроблені в «партизанському стилі».

Я маю на увазі, що розробники або супроводжують сторінок внесли зміни в файли, що належать ядру WordPress. В якості альтернативи вони зробили це безпосередньо в файлах теми або плагінів, без використання так званого дочірні теми або відповідні дії або фільтри.

Така дія повністю несумісне з мистецтвом, оскільки оновлення перезаписати таким чином елемента означає, що всі ручні зміни повністю видаляються.

Саме з цієї причини в багатьох випадках веб-розробники навмисно не оновлюють їх, знаючи, що функціональність буде катастрофічною.

Однак справжня проблема полягає в тому, що застаріла тема WordPress з кожним місяцем стає все більш і більш вразливою для шкідливого коду. Спіраль помилок і упущень так тільки закручується, тому одного разу вам доведеться її зупинити і виправити ситуацію.

З точки зору непрофесіонала, створення і розвиток веб-сайту на базі WordPress відповідно до мистецтвом – дуже складне завдання, але ніщо не заважає нам заздалегідь запитати, чи будуть рішення орієнтовані на майбутнє, тобто це – поза часом.

Як створити хороший блог? – текстове резюме

Цей текст фокусується на перерахування безлічі різних елементів, які слід враховувати при плануванні довгострокового блогу.

Як я згадував кілька пропозицій назад, розробка власного веб-сайту – це природне справу.

Тому необхідно зробити все, щоб рішення, які використовуються тим часом (і в самому початку шляху), були надійними, міцними і просто професійними. У багатьох випадках «очищення» після дій, несумісних з мистецтвом, може зайняти багато часу і, отже, дорого.

Так що я дуже сподіваюся, що якщо перед вами стоїть завдання створити власний блог або ви хочете зробити свій існуючий блог просто гідним, цей текст буде вам корисний.

Чому варто розміщувати рекламу в Facebook? 9 причин

Який веб-сайт створити? — 12 типів і пропозицій

Коментарі 1

Залишити відповідь