Як вибрати банківський вклад ( гроші на депозит )

Сучасний ринок банківських послуг є дуже гнучким та різноманітним. Тому всім клієнтам пропонується одразу кілька видів вкладів. У кожному банку можуть відрізнятися своїми назвами і відсотковими ставками, але показники мають схожі. Тому ми зараз спробуємо їх групувати та розглянути основні.

Класичний вклад є основним варіантом. Він відомий з давніх-давен. Такий вклад відкривають на певний період. А поповнити його або закрити до закінчення цього часу не можна. Основна перевага цього внеску – максимальна прибутковість. Тому його вважають класичним депозитом. Все виходить просто та закономірно. Метою такого вкладу є отримання максимуму прибутку за певний термін.

Універсальний внесок – це лояльніші умови. Наприклад, у разі вкладник може поповнювати і знімати гроші у час. Тільки при цьому є незнижуваний зафіксований залишок, який завжди має бути на рахунку. Але прибутковість цього виду вкладу нижча, ніж у класичного. Зате він набагато більш гнучкий, що дозволяє клієнту реагувати на інфляцію та коливання ринку максимально оперативно.

Спеціалізовані вклади призначені для цільової аудиторії. Наприклад, для дітей, молоді, батьків, пенсіонерів тощо. Зазвичай їхня назва відповідає цій аудиторії. Основна риса – вузька спеціалізація на інтереси певної категорії населення.

Накопичувальні депозити – це високі відсотки та висока прибутковість. Але вони зазвичай досить довгострокові, адже в такий спосіб накопичення підкріплюють часом. Найбільш вигідними такі депозити є у тих випадках, коли є потреба у розірванні договору довгостроково.

Ще є інвестиційний депозит, який поєднує одразу два продукти. Йдеться про внесок та ще довірче управління. Зазвичай це така спільна програма банку та партнерської інвестиційної компанії.

Як вибрати банківський вклад

Мультивалютні вклади

Останнім часом дедалі менше людей зберігають свої кошти вдома. Більшість воліє віддавати їх у банки. Мовляв, і надійніше, і корисніше. Адже такі гроші навіть дають дохід. А збільшення готівки ніколи не може бути зайвим. До того ж, відкрити депозит дуже просто. Але якщо ви хочете не просто зберегти свої гроші, але і гарненько на них заробити, доведеться вникнути в різні тонкощі. І перша з них – у якій валюті зберігатиме свої кошти.

Сьогодні найпопулярнішими у цьому плані є мультивалютні вклади. Хоча думки фінансових аналітиків щодо них суттєво розходяться. Одні з них говорять про непорушність американської системи, інші ж наполягають на національних валютах, а треті мають свій варіант. Тому мультивалютні системи є найкращим варіантом.

Під таким терміном приховують різні банківські вклади, що дозволяють зберігати свої кошти одночасно у кількох валютах. У цьому приймають вони зазвичай лише традиційні грошові одиниці до вкладенню. Йдеться про євро, долари та національну валюту. Хоча можуть бути винятки. Наприклад, є банки, які пропонують клієнту вводити ще дві валюти на його розсуд.

Мультивалютні вклади необхідні для того, щоб мати можливість спекулювати на різницю у вартості різних валют. Наприклад, коли ринок обвалюється, тоді можна придбати дешеву валюту, перекидаючи кошти на інший рахунок з одного навіть не закриваючи рахунки і не несучи жодних додаткових фінансових втрат. До того ж, такі вклади дозволяють уникати багатьох ризиків.

Такий іменний депозит складається із трьох або більше основних рахунків на кожну валюту, які зібрані в один вклад. За кожним таким субрахунком і нараховуються відсотки. Якщо ж ви робите операції, то відбувається ще й капіталізація відсотків. Їх додають до цієї основної суми. А потім відбувається конвертація. При цьому курси банків відрізняються.

Примноження та накопичення грошей є своєрідним мистецтвом. Раніше для цього люди користувалися металевими сейфами або навіть звичайними скляними банками, сьогодні набагато популярнішими є банківські депозитні рахунки.

Нині існує безліч різновидів банківських вкладів. Вони можуть бути:

  • карбованцевими,
  • валютними,
  • зарплатними,
  • з щомісячним нарахуванням відсотків,
  • з можливим поповненням і т. д.

Але вибирати слід уважно. Наприклад, що більше можливостей передбачають певний внесок, то нижча його відсоткова ставка. Відповідно і дохід щодо нього теж нижчий.

Також відсоткові ставки за вкладеннями в іноземній валюті зазвичай нижчі, ніж за вкладеннями у вітчизняних рублях. Хоча якщо ви хочете перестрахуватися, можна відкривати і мультивалютний внесок. Наприклад, якщо часто їздите за кордон або робите нам великі покупки. До того ж це знижує ризик, який виникає через можливі коливання курсу.

Сучасні банківські установи оформляють вклади фізичною особою як до запитання, термін дії яких не визначено, так і строкові депозити, що мають остаточний термін, який встановлює догови.

Але найпоширенішими є термінові депозити у рублях, доларах США чи Євро.

Відсотки за ними залежать переважно від суми, терміновості та ставки рефінансування. Останнім часом можна говорити, що відсоткові ставки за вкладами знижуються.

Найбільший прибуток сьогодні можна отримати від депозитів на сезон. Їхні банки пропонують зазвичай протягом досить короткого періоду, який пов’язаний зі святами або часом року. Але ставки за такими кредитами досягають максимуму, що робить їх такими популярними і затребуваними.

А деякі банки пропонують навіть надто високі ставки. Але треба бути обережним. Якщо ставка вище десяти-одинадцяти відсотків річних, це має викликати підозру.

Фішки для збільшення продаж на свята

Фото на документи як прибутковий бізнес

Чому банки відмовляють у кредиті?