Як вибрати житловий комплекс при покупці квартири

Придбання житла – це складний і відповідальний процес, який не любить поспіху і вимагає особливого підходу. Важливими чинниками при виборі є не тільки планування, поверховість, сусіди, але і сам ЖК, який повинен відрізнятися добре розвиненою внутрішньої і зовнішньої інфраструктурою, зручною транспортною розв’язкою і привабливою географією.

Такі критерії максимально впливають на майбутній комфорт покупця.

Вибір забудовника

Сучасний первинний ринок нерухомості радує широким асортиментом пропозицій. Щоб вибрати саме гідне з них, необхідно ознайомитися з наступною інформацією, яка безпосередньо пов’язана з будівельною компанією:

– установча документація;

– відомості про фінансування будівництва;

– дозвіл на зведення багатоповерхових будівель;

– відгуки та офіційні дані про фірму, її кредиторів, клієнтів, партнерів.

Всі поважають себе організації мають офіційний сайт, де розташовані контакти, адреси офісів, копії документів і т.д.

Також важливо перевірити проект будинку, погоджений з архітекторами, право будівництва на конкретній землі, висновок експертів, наявність компанії в списках акредитації банками.

Як вибрати житловий комплекс при покупці квартири

Вибір району

В цьому випадку у кожного покупця свої особисті переваги, але є кілька основних факторів, що стоять на чолі будь-якого пошуку квартири:

– Близькість житла від життєво важливих місць: робота, соціальні об’єкти, дитсадок, школа, адрес проживання родичів, друзів.

– Відсутність поблизу промислових, виробничих зон, небезпечних об’єктів, які можуть негативно позначитися на екології, якості повітря і виділяти шкідливі речовини, неприємні запахи, що з часом погано позначиться на здоров’ї і підвищить ризик виникнення різних захворювань, розвиток онкології, астми.

– Наявність в крокової доступності місць відпочинку, парків, скверів, острівців з зеленими насадженнями, дитячих майданчиків.

– Рівень потоку автотранспорту. Завантажені автомобілями траси, вулиці поблизу створюють додатковий дискомфорт проживають: шум, загазованість.

– Якість транспортної розв’язки і кількість маршрутів і видів громадського транспорту. Для людей, які регулярно користуються автобусами, маршрутками, трамваями, метро, ​​дуже важливо оцінити наскільки легко, можна дістатися з точки майбутнього проживання в інший район і рівень завантаженості в годину пік.

– Платні, безкоштовні парковки. Для автолюбителів – це важливий критерій при виборі квартири в житловому комплексі. Чим ближче місце стоянки машини, тим вище її безпеку і комфорт для водія і пасажирів.

– Близькість супермаркетів, аптек, салонів краси, кафе, об’єктів швидкого харчування, ринків, розважальних центрів.

Тому попередньо необхідно добре вивчити особливості району, ознайомитися з інтерактивною картою, яка покаже всю довколишню інфраструктуру, самостійно прогулятися поруч з майбутньою покупкою. Окремо відзначити плюси, мінуси, провести порівняння з іншими сподобалися варіантами.

Зовнішні та внутрішні особливості будівлі

При виборі будинку оцінюється відсутність видимих ​​і прихованих дефектів, перекосів, тріщин. Також звертають увагу на:

– наявність вантажного / пасажирському ліфті і його стан;

– висоту стель;

– загальну теплоізоляцію;

– ширину прольотів;

– кількість квартир на поверсі.

Оцінюється наскільки зручно потрапити в під’їзд, його освітлення, чистота, присутність домофонів, камер спостереження, охорони при в’їзді на прибудинкову територію.

При виборі поверху варто враховувати особисті уподобання і статистику: самими затребуваними вважаються з 2-го до передостаннього, до непопулярних відносять перший і останній.

Розташування і планування квартири

Не варто нехтувати таким поняттям, як розташування приміщення до сторін світу:

– квартира-сорочечка, добре провітрюється, дає можливість вибрати сонячну або тіньову сторону для організації певної кімнати, наприклад, спальні, дитячої, вітальні;

– житло з вікнами, що виходять на схід чи захід відноситься до максимально комфортним для проживання;

– чим вище поверх, тим більше сонячного світла.

При бажанні створити тиху, затишну атмосферу необхідно уникати квартир, де вікна виходять на проїжджу вулицю з великим автомобільним потоком або на розважальні зони, кафе, ресторани, питні заклади, цілодобові магазини.

При виборі планування необхідно враховувати такі показники:

– габарити кімнат, кухні, коридору;

– роздільний або суміщений санвузол;

– наявність балкона, комори або інших додаткових ніш для зберігання речей;

– відсутність капітальних перегородок;

– розташування і кількість вентиляційних шахт;

– ізольовані один від одного або прохідні кімнати.

Важливо звернути увагу на наявність перепланування і поцікавитися про документальне її підтвердження. Найкраще звірити побачене з офіційним планом житла.

Монолітний, панельний або цегляний

Панельні будинки відрізняються дешевою технологією, яка дозволяє звести будівлю всього лише за 8-11 місяців. Недороге житло «порадує» своїх господарів погана звукоізоляція, неможливістю проводити перепланування, неякісної теплоізоляцією і досить нетривалим терміном служби. Але, незважаючи на великий перелік недоліків, панельні будинки користуються великою популярністю через свою дешевизну і мінімальних термінів зведення.

Монолітні будинки пропонують зовсім інший сорт житла: з високими стелями, зручним плануванням, відмінною шумоізоляцією. На будівництво такого будинку йде більше 1,5 років і вартість квартир набагато вище, ніж в першому випадку.

Цегляні будинки сьогодні стали зводиться рідше, пов’язано це з тривалим терміном їх будівництва і дорожнечею матеріалів. Такий варіант може серйозно вдарити по бюджету, але за свої гроші покупець отримує високий рівень якості та комфорту, а також тривалий термін служби. Товсті стіни не пропускають сторонні звуки, а цегла повністю безпечний для здоров’я людини.

Вибираючи житловий комплекс при покупці квартири важливо враховувати репутацію забудовника, свої особисті переваги і можливості. Також варто перевірити всю документацію, якість будівлі і спробувати знайти якомога більше інформації про район і самому ЖК.

Бізнес на виробництві будівельних матеріалів

Як кинути палити — що для цього потрібно

Кредит на житло — кращі пропозиції в Україні 2021

error: Вміст захищений!!