Як заробити на акціях – фондові біржі України

В Україні організувати заробіток на фондовому ринку не так просто. За законодавством, українці не можуть інвестувати свої особисті гроші в акції закордонних держав, бо встановлені обмежувальні ліміти на вивезення валюти за кордон. А на дозволену суму у чужій державі купити акції неможливо. Можна було б попрацювати на внутрішньому фондовому ринку України, але тут, як стверджують фахівці, такої можливості практично немає.

Але в усіх обмеженнях є вихід, тому є кілька способів купити іноземні акції в Україні.

Як це зробити, читайте статтю до кінця.

Як українцю заробити на фондовій біржі: фінансова компетентність

Де юре, кожен українець, хто має гроші може зробити інвестиції в акції міжнародних брендових компаній, наприклад, Facebook або Tesla. Але, їх можна купити на фондовій біржі в Америці, наприклад, Нью-Йоркській NYSE. Про це свідчать фахові трейдери. Однак, де-факто, пересічний українець купити акції на закордонній фондовій біржі не зможе, але йому можуть надати послуги фірми посередники. Їх у Києві знайти дуже легко. Але є й інші варіанти.

1). Перший варіант: купити на законних підставах.

Інвестор, дотримуючись закону, може інвестувати гроші в іноземні акції, але для цього необхідно було взяти ліцензію Нац. Банку на право вивезення валюти за кордон.

Так було до 2019 року, поки не з’явився новий Закон України “Про валюту та валютні операції”.

Він скасував необхідність брати приватним особам валютну ліцензію для інвестування за кордон. Проте виникла інша проблема: «Е-ліміти». Це обмеження на капітал, який дозволяється перерахувати за кордон. Фізичним особам дозволили інвестувати за кордон на іноземний рахунок до 200 тис. євро на рік.

Переваги цього варіанта:

• законні підстави;
• державний захист майнових прав інвестора.

Недоліки:

• обмеження інвестицій.

2). Другий варіант – найлогічніший: виїхати за кордон

Як заробити на акціях

Багато українських інвесторів мріють торгувати на зарубіжній біржі через Інтернет-трейдинг, йдуть шляхом найменшого опору. Вони їдуть за кордон і там відкривають рахунок у їхнього брокера. Переваги другого варіанту:

• спокійно, будь-коли можна брати акції скільки завгодно. Можна самостійно перевірити де розміщені гроші, можна торгувати через Інтернет-трейдинг або робити замовлення брокеру;

• законом забезпечено захист майнових прав у тій країні, де відкритий банківський рахунок.

• потрібно особисто їхати в чужу країну, відкрити там банківський рахунок та купити акції;

• інвестор повинен контролювати кількість акцій, щоб не перевищувати ліміту в 50 тис. євро, інакше доведеться відповідати перед українським законодавством. свою мрію збагатитися, отримуючи високі прибутки.

На думку експертів, не варто звертати увагу на привабливість акцій Google або Apple, оскільки отримати високий прибуток, вклавши маленьку суму на старті не зможете.

Що б взяти пристойний прибуток, треба вкласти дуже великі інвестиції, але українці найчастіше такого капіталу не мають.

Крім всього сказаного є ще ризик втратити всі гроші, якщо купувати акції, використовуючи сумнівні фірми. Потрібно розуміти і пам’ятати, що втратити гроші, що інвестуються, можете в будь-який момент – це лише питання часу. І не важливо, що ви успішний трейдер. Щось довести практично неможливо, бо на закордонні фірми українське законодавство не має впливу.

Для початку розберемо, як взагалі працює фондова біржа

Якщо в двох словах міркувати, то виглядає це так. Припустимо є якась біржа, куди люди приходять і намагаються продати акції, інші купити. Людина, яка хоче купити акції, повинна вибрати собі брокера. Безпосередньо купити акції не можна, такі правила. Пояснюється це тим, що там працюють дуже великі обсяги грошей і щоб інвестору взяти участь у цьому процесі потрібен фаховий гравець, який скаже: так, я візьму ваші гроші і допоможу вам з ігровим процесом.

Таких гравців називають брокерами, тобто вони начебто посередники. Відповідно, компанії, які хочуть продати акції, також не можуть їх продати безпосередньо. Їм також потрібен посередник – брокер. Крім цього потрібно ще знати, що коли ви купите акцію, то вона не потрапить у вашу кишеню, а потрапить у депозитарій. Це таке собі сховище для всіх цінних паперів. У ньому є точна відмітка, що покупець зберігає акцію чи кілька акцій, і вони належать покупцю такого-то брокера.

Ще там точно зазначено, що у покупця до цього рахунку прив’язаний банківський рахунок.

Щоб депозитарій все це враховував сам, і щоб не помилявся, є ще якийсь, так званий кліринговий центр. Це сервіс, який проводить усі угоди. Грубо кажучи – це щось подібне до облікової книги, яка все прораховує, перевіряє та записує, тому людина може не турбуватися.

Фондова біржа
Stock market big data chart analysis investment finance graph

Якщо брокер правильно працює з депозитарієм, то всі куплені акції будуть враховані та надійно захищені.

Навіть якщо брокер закривається, то акції все одно будуть записані в депозитарії, в кліринговому центрі та в фондовій біржі. Тому щоб з брокерами не трапилося, ви завжди свої акції отримаєте.

Фондова біржа: як вибрати брокера

Такого, якому можна довіряти і який не кине, а всі дані збереже у депозитарії. При виборі брокера у новачків виникають проблеми. Якщо шукати цю інформацію через пошуковик Google, він дасть масу інформації, в якій дуже важко розібратися, і можна помилково потрапити на сайт шахраїв. Як же розібратися та зрозуміти, що люди реально пропонують свої послуги на законних підставах.

Для цього заходьте на сайт біржі або посередників, опускаєтеся в низ сторінки і у футері (futari) побачите інформацію про те, чи є у цієї компанії ліцензія, і ким вона видана.

Якоюсь приватною чи державною структурою. Довіряти треба державній комісії. В Україні, наприклад, на сайті біржі є повний список усіх брокерів, всіх учасників угоди, всіх учасників ринку. Є навіть онлайн-брокери, які отримали ліцензії в Україні.

Для американської біржі є брокер, є посередник, які перевірені державним наглядовим органом.

Фахівець перевіряє всіх брокерів, якщо хтось утискає інтереси інвестора, то можна дані по кожному брокеру перевірити чи реально він працює. Вся ця інформація доступна і у європейському регуляторі. Заходьте на сайт інвестиційної компанії, вибираєте інвестиційну біржу і бачите всі дані цієї компанії.

Вибираєте брокера, який допоможе нормально торгувати на європейській чи американській біржах. Чому не варто торгувати на Українській біржі? Тому що в Україні продаються лише українські цінні папери, а американські продаються за завищеними цінами. Якщо, наприклад, купувати акції Аpple з націнкою п’ять відсотків, а продавати дешевше на 5 відсотків потрібно мати дуже велике зростання, щоб це відбити. Тому українські брокери безпосередньо не підходять.

Freedom finance

Потрібен саме міжнародний брокер, який дозволить працювати на біржі США з України.

Для українських громадян таких зручних сервісів зараз лише два – це Freedom finance він же Tradernet та Interactive Brokers.

Як почати торгувати на закордонній фондовій біржі

Вибираєте біржу, наприклад, Freedom finance. Заходите на сайт Tradernet.com, вводите свої дані, наприклад, поштову скриньку від Google, і пароль, натискаєте «Зареєструватися». Далі потрапляєте на сторінку верифікації користувача.

Тут потрібно вказати свій мобільний телефон та підтвердити його, ввести свої реальні особисті дані.

Жодних вигаданих імен, і ніяких нікнеймів. Всі ці дані потрібно верифікувати, тоді вони вирушають до Америки чи Європи. Таким чином, зі свого рахунку вивести гроші зможете лише ви. Підтверджуєте телефон та вибираєте тариф. Тут треба розуміти, що чим менше операцій зробите, тим вигідніше інвестування в акції.

Для початку, коли сума грошей менша за 10 тис доларів, вибираєте тариф «smart», цього більш ніж достатньо. За цим тарифом не буде щомісячного обслуговування. Далі вносите особисті дані. Для цього переходьте на мобільний додаток. Його треба завантажити. У мобільному додатку побачите вікно демо режиму, там потрібно натиснути на синю кнопку «Відкрити торговий рахунок». Відкриється вікно «Статус перевірки», де потрібно вказати три документи:

• посвідчення особи, рекомендується закордонний паспорт, тому що потрібно, щоб особисті дані були введені латиницею англійською мовою. Це дуже важливо;

• підтвердження адреси, банківським документом. Його можна взяти онлайн у Приват24, у сервісі довідок, або в Моно банку;

• робите селфі, підтверджуючи, що це ви.

Після цього відкриється нове вікно «Вітаю, ваш рахунок відкритий». Тепер ви можете торгувати та купувати акції. Для цього заходьте в торговий термінал. Тут представлені біржі США, Європи та Росії, також є розділ єврооблігації. На біржі також представлений український ринок, якщо раптом захочеться придбати наші цінні папери або облігації від українського уряду, все це можна зробити тут. Вибираємо, наприклад, США. У стікер для пошуку компанії можете ввести її назву та пошуковик відкриє її сайт. Після того як виберете акцію, побачите ціну купівлі та продажу на даний момент. Купуєте, припустимо 5 штук.

Покупка йде у два етапи. Спочатку робите заявку брокеру, потім купує акції. Коли брокер завершить угоду, то побачите у себе в розділі «позиції» свої акції тих компаній, які купили.

Як почати торгувати на закордонній фондовій біржі
financial stock market graph on technology abstract background

Переказувати гроші на рахунок брокера можна або банківським переказом або з картки. Якщо невеликі сума, до п’яти тисяч доларів, можете користуватися карткою, вона бере два з половиною відсотки, якщо більше, то вигідніше банківським переказом.

Висновки

Починаючи перші торги на фондовій біржі, новачок інвестор повинен продумати свою стратегію торгівлі.

Скласти план, з урахуванням багатьох факторів ризику та працювати за планом. Досвідчені трейдери радять торговцям-початківцям, не прагнути вкладати великі суми грошей, а почати з простих і зрозумілих новачкові методів торгівлі на фондовій біржі.

Обов’язково пройти курс, як правильно та безпечно інвестувати в акції. І. отримуючи досвід у купівлі та продажу акцій, поступово переходити від простих стратегій до більш складних.

Щоб прийняти таке рішення, необхідно регулярно стежити за аналізом стану фондового ринку, який щодня публікується он-лайн брокерами. Аналіз проводять спеціалісти. Причому кожен є спеціалістом в одному якомусь секторі ринку цінних паперів.

Як створити колаж онлайн безкоштовно

Як просувати сторінку в Інстаграмі в 2022 році

Безкоштовна реклама в Інтернеті