Залитий ноутбук? Ці заходи потрібно вжити >> НЕГАЙНО

Залитий ноутбук – одна з найпоширеніших проблем, з якими доводиться стикатися користувачам. Ніжний сплеск води на клавіатуру зазвичай не має далекосяжних наслідків, а ось повне заливання ноутбука кави або пивом може привести до серйозних поломок.

залитий ноутбук

Головне – зберігати спокій і дотримуватися найважливіші правила.

Залити ноутбук водою, кави або пивом – яке це має значення?

Перше, що вам потрібно знати, це те, що пролити каву, пиво або сік на ваш ноутбук може бути набагато небезпечніше, ніж пролити воду. Це тому, що це прозора рідина, що не містить додаткових харчових речовин.

З цими напоями справа йде інакше. Вони часто містять різні типи хімічних сполук, які можуть бути небезпечними для компонентів і прискорювати процеси корозії, наприклад, цукор.

Незалежно від того, що залило ноутбук, слід вдатися до спроб його врятувати. Будинки це можливо, якщо ми діємо правильно.

Залитий ноут не включається – що тепер?

Головне – зберігати спокій і діяти методично і як можна швидше. Ось кілька кроків, щоб врятувати залитий ноутбук.

Проливаючи кави на ноутбук

Крок 1 – Вимкніть

Відразу після заливки ноутбука відключіть від нього харчування, а також зніміть акумулятор. Якщо пристрій все ще включено, ви можете довго натискати кнопку харчування, що дозволить негайно вимкнути його. Завдяки цьому до ноутбука не буде електрики, що дозволить уникнути короткого замикання і мінімізувати ризик незворотного пошкодження будь-якого з компонентів. Проблема може виникнути при вбудованій батареї, і в цьому випадку може знадобитися зняти нижню частину корпусу. Однак ми робимо це тільки тоді, коли відчуваємо, що готові, і впевнені, що часом не пошкодимо пристрій.

Крок 2. Налаштуйте свій ноутбук правильно

Ще до етапу сушки необхідно буде правильно налаштувати залитий ноутбук. Ми мінімізуємо ризик потрапляння рідини у внутрішні компоненти. Робити це потрібно так, щоб речовина не потрапило в акумулятор або екран. Найкраще відкрити його на всю ширину і покласти догори ногами на тверду поверхню, на яку було покладено рушник. Тоді рідина витече з комп’ютера і не встигне сильно пошкодити.

На жаль, у багатьох ноутбуках неможливо повністю нахилити матрицю – в такій ситуації ви можете розмістити її разом з клавіатурою на столі так, щоб екран звисав вниз. Це також дозволить швидко позбавитися від рідини всередині. Варто діяти швидко і рішуче, адже це значно збільшить шанс заощадити техніку.

Згадаймо! Після заливки ноутбука водою (або чимось ще) немає сенсу зосереджуватися на його протирання. Це усуне проблему тільки поверхнево, але жодним чином не вплине на стан внутрішніх компонентів.

Крок 3 – Сушка

Після правильного налаштування залитого ноута залишається почекати. Ми не використовуємо сушарки або будь-які інші методи механічного видалення вологи – цей процес повинен бути повністю природним. Є велика ймовірність, що при швидкому відгуку велика частина води витече з ноутбука, а частина випарується. Зазвичай це займає кілька годин. Щоб прискорити процес, можна використовувати засоби, вбирають вологу. На місце затоплення, наприклад, поставте мішок з рисом або наповнювач для котячого туалету.

Тут багато що залежить від удачі і від того, чи був ноутбук включений і яку речовину на нього пролилося. Через кілька або кілька годин ви можете спробувати включити комп’ютер. Однак на цьому наша діяльність не закінчується.

Крок 4 – Повернення пристрої в сервіс

Незалежно від того, чи працює затоплений ноутбук чи ні, ви повинні віддати його на обслуговування комп’ютерів. Спеціаліст перевірить, чи не відбулося пошкоджень і не прогресує чи корозія. Він також зможе оцінити ступінь пошкодження, замінити вийшли з ладу компоненти і порадити нам, що робити далі.

Зняття корпусу ноутбука

Також рекомендується відвідати ноутбук, якщо ноутбук залитий кави, пивом або солодкими напоями – потрібно очистити його компоненти. Звичайно, якщо у нас є достатні знання в цьому предметі, ми можемо зробити це самі, але напевно краще довірити це фахівцеві.

Затоплений ноутбук – яких дій слід уникати?

Яких занять слід уникати? Як ми вже згадували раніше – сушка при високій температурі. Це може або розтікається рідина по компонентам, або змушувати їх плавитися або деформуватися.

Також не пилососите воду, не кладіть прилад в рис і не чистите його компоненти спиртом. Всі ці види діяльності можуть принести більше шкоди, ніж користі, і зробити неможливим збереження обладнання або одного з компонентів – навіть якщо згодом ноутбук буде відремонтований!

Біткойн — як інвестувати у криптовалюту в 2021 році

TikTok такий популярний бо то справжня залипайка

Безкоштовна накрутка Інстаграм: лайків, підписників, переглядів

Коментарі 1

Залишити відповідь