Бізнес на здачі квартири в оренду: опис, плюси та мінуси

Купуючи квартиру, людина інвестує власні кошти. Отримувати вигоду від здачі житла можна не лише у вигляді щомісячних платежів від квартиронаймачів, а й від вартості квадратних метрів.

Здати квартиру можна подобово або на тривалий термін. Довгострокова оренда квартири приносить менший прибуток власнику, ніж подобова. Її можна як хороший спосіб збереження власні кошти, а чи не як заробіток. Поясненням цього факту є контингент квартиронаймачів.

Довгострокову оренду шукають сім’ї, що знову утворилися, або приїжджі в інше місто на заробітки або навчання. Ця категорія квартиронаймачів зацікавлена ​​у найменшій вартості житла для економії власних коштів.

Подобове житло шукають люди, яким необхідно провести кілька днів у цьому місті по роботі або для короткострокового відпочинку. У разі при виборі житла перевагу надається певному району, а чи не цінової категорії.

Плюси довгострокової оренди квартири

Крім мінуса, довгострокова оренда має і свої плюси, які для деяких власників є основними:

Стабільний дохід на кілька місяців, іноді кілька років; Чи не вибагливість до обстановки, так як при виборі доступної квартири на тривалий термін – це не першорядне обставина;

Не потребує додаткових витрат – достатньо одного візиту на місяць для отримання орендної плати за квартиру.

Для того, щоб розпочати бізнес зі здачі в оренду квартири, потрібно придбати цю квартиру. Купуючи квартиру, яку передбачається здавати в оренду, необхідно визначитися з місцезнаходженням та інфраструктурою майбутнього району. Для оренди квартиру можна вибирати і без ремонту.
А косметичний ремонт зробити самотужки.

Бізнес на здачі квартири в оренду помісячно Яких мешканців варто шукати?

Бізнес на здачі квартири в оренду

У готову квартиру потрібно знайти доброчесних мешканців. Пошуки можна здійснювати платно та безкоштовно. Враховуючи, що здача в оренду передбачається на тривалий термін, вдаватися до пошуку знадобиться не часто.

Безкоштовними засобами залучення клієнтів є безкоштовна реклама на інтернет-сайтах, газетах або розклеювання оголошень.

Розклеювати оголошення стало не модно, тому цього способу вдаються рідше.

З новоприбулими мешканцями орендодавець укладає договір оренди. Якщо житло здається терміном понад три роки, такий договір вимагає державної реєстрації, яку здійснює нотаріус. Такий договір складаю рідко, оскільки він вимагає додаткових витрат на оплату послуг нотаріуса, а також ця процедура вимагає з обох сторін деяких додаткових витрат часу. Поширеним варіантом договору є договір на один рік із наступною пролонгацією протягом п’яти років. За таким договором орендарю зручніше змінювати ціну.

  • У договорі має бути прописаний момент розірвання договору з обох сторін. Зазвичай указується термін 3 місяці.
  • У разі розірвання договору однієї зі сторін необхідно повідомити про це іншу сторону за три місяці.

Щоб забезпечити мінімальний дохід, у орендаря має бути не менше ніж 2-3 квартири. Якщо брати середню вартість квартири – 2, 5 млн. рублів, то для початку такого бізнесу знадобиться близько 7, 5 млн. рублів. Також до витрат на цей бізнес можна віднести покупку ліжок та диванів, письмових та обідніх столів, стільців та крісел, шаф. Можливо здавати і порожню квартиру, але і вартість її буде меншою.

Цей бізнес не найприбутковіший, проте він виключає повну втрату коштів.

Оскільки квартири з кожним роком тільки дорожчають, то й прибуток від її придбання з роками зросте. Якщо бізнес по довгостроковій оренді не даватиме своїх плодів, то будь-якої миті квартири можна продати за вищою ціною, якщо продаж буде через кілька років.

Здавати квартиру в оренду можна як офіційно, так і своїм знайомим. Для офіційної здачі знадобиться оформити ІП та сплачувати податки до бюджету. Заняття орендаря не вимагає оформлення дозволів та ліцензій.

Працювати орендарю зручніше за спрощеною системою оподаткування.
Для роботи з великого ІП може бути недостатньо. Знадобиться оформлення юридичної особи. До цього оформлення найчастіше вдаються при здачі квартир в оренду подобово.

Давайте порахуємо

Середня щомісячна вартість квартири 10 000 – 15 000 грн на місяць. Дохід орендаря від однієї квартири складе від 10 000 – 17 000, тому що близько 5000 потрібно заплатити квартплату та близько 1000 грн за електроенергію. Це якщо у квартирі газова плита. За наявності телефону та інтернету це ще додаткові витрати для орендаря, які потрібно буде заплатити з отриманої суми.

Так само, якщо ІП на спрощенці, то потрібно заплатити і податок від аредаторської діяльності, який може бути як 15% доходу за вирахуванням наявних витрат у цей період, так і 6% доходу. До витрат можна віднести витрати на організацію та підтримку бізнесу.

Тим, хто здає в оренду лише житлові приміщення, немає необхідності реєструвати ІП. Займатися орендарською діяльністю може і фізична особа. Для свого спокійного сну орендар може платити в державну скарбницю 13% від суми отриманої оренди.

Довгострокова оренда менш проблематична для орендаря, тому що немає необхідності постійного відвідування квартиронаймачів. Достатньо один раз на місяць, а іноді й рідше перевірити стан квартири. Оплату за квартиру можна отримати на карту або рахунок орендаря. Це позбавить орендаря зайвих витрат на транспорт і заощадить час, а орендар буде позбавлений непроханих гостей, у вигляді орендаря.

Як скласти маркетинговий план для вашої фірми

Бізнес в Польщі для українців — покрокова інструкція

Як створити гарне ім’я для інтернет-магазину