66 бізнес-ідей для малого бізнесу у 2021 році

Багато людей замислюються про відкриття власної справи і шукають найкращу бізнес-ідею. У цій статті представлено 66 бізнес-ідей для людей з низьким капіталом. Після кожної ідеї – подумайте, чи принесе вам така робота задоволення і чи з’явиться у вас бажання її виконувати щодня. Це ключове питання, яке потрібно задати собі.

Власна справа: що слід знати про володіння бізнесом

Наявність бізнесу в першу чергу – це незалежність. З того моменту, як ви відкриєте власну справу, вона стає вашим джерелом доходу. Ведучи власний бізнес, ви вирішуєте, скільки працювати і в який час.

Реєстрація бізнесу – це багатоетапний процес.

Також варто відвідати Бюро зайнятості та запитати про безповоротні субсидії для започаткування бізнесу. Зазвичай це від 10 000 гривень, за які можете придбати обладнання або вкласти гроші у свою ідею.

Місцевий бізнес – це той, яким ви керуєте у своєму селі, маленькому чи великому місті.

Всі заходи проводяться в одному чітко визначеному місці, що є і недоліком, і перевагою. Недолік, оскільки покупці ваших товарів або послуг обмежені максимальною кількістю жителів, і перевага, адже коли ви потрапляєте в прибуткову нішу – у вас є постійний запас клієнтів, навіть у вигляді одних і тих же людей.

66 бізнес-ідей для малого бізнесу

Бізнес-ідеї з невеликим капіталом у 2021 році

1. Репетиторство

Багато людей починають свою діяльність саме з цього. Це хороший крок, але репетиторство передбачає дослідження того, які галузі знань користуються попитом у вашій місцевості. Якщо ви відчуваєте, що зможете вирішити потреби людей, які шукають такі послуги – дійте.

2. ІТ послуги

Інформаційні технології все ще не є сильною стороною українців, тому, якщо ви відчуваєте себе спеціалістом з програмного забезпечення, цей бізнес для вас. Він також може складатися з ремонту, чищення всередині ноутбуків, встановлення програмного забезпечення. Витрати практично дорівнюють нулю, оскільки у вас завжди є інструменти вдома, а програмне забезпечення може надходити від ваших клієнтів. Також місцеві магазини електроніки, можуть давати замовлення.

3. Гастрономія

Можливо, варто відкрити гастрономічний фургон зі свіжими вичавленими соками, здоровою та смачною їжею? Окрім типових фаст-фудів, таких як гамбургери, картопля фрі, піца, можете приготувати багато цікавих, а іноді навіть екзотичних страв. Пересувні харчові заклади популярні останнім часом, можливо варто саме зараз вкласти в них свої гроші і працю, якщо це ваша пристрасть. Потенціал заробітку великий, оскільки протягом року проводиться багато мітингів на вистав. За одну страву можна отримати в середньому 30-50 гривень.

4. Кава або морозиво

Особливо у туристичних та місцях відпочинку, такі пункти дуже популярні і мають за сезон високий прибуток. Домашнє морозиво з натуральних інгредієнтів – ідеальна пропозиція для молодих та літніх людей. Унікальний смак означає, що біля кіосків завжди є черга з такими смаколиками.

5. Інструктор з плавання, дайвінгу, фітнесу

У вас є якась пристрасть? Станьте інструктором і навчайте інших за гроші. Це ідеальна бізнес-ідея. Наприклад, година уроків катання на лижах у Буковелі коштує близько 150 гривень. Подібні ставки застосовуються для навчання плаванню, навчанню гри в теніс, верхової їзди тощо. Крім того, можете організовувати табори, групові заходи та наймати додаткових людей, завдяки яким будете розвивати свій бізнес та збільшувати свій прибуток.

6. Дієтичне харчування

В останні роки дієта в коробці стала повним хітом. Все більше людей усвідомлюють важливість правильного харчування для здоров’я. Тому вони із задоволенням користуються компаніями, які пропонують здорове харчування доставлене за місцем проживання..

Тож якщо вам подобається готувати, ви знаєте кілька оригінальних, смачних рецептів, це ідея для вас. На початку потрібно лише інвестувати в інгредієнти та набори контейнерів для перевезення їжі та транспорт. З часом, коли ваша їжа виявиться смачною, все більше охочих будуть її замовляти.

На цьому можна багато заробити. В середньому за одну страву на вечерю можна отримати від 50 гривень, тоді як харчування за весь день приносить дохід близько 100 гривень на людину.

7. Дієтичне харчування

Напевно, кожен мріє мати на своєму столі лише смачні домашні страви. На жаль, бажання не завжди поєднуються з майстерністю, тому ви можете запропонувати власні кулінарні послуги. Якщо ви відповідаєте основній умові, тобто добре готуєте, ви можете розраховувати на постійні замовлення не тільки на весілля, а і на корпоративи чи дні народження.

8. Розкрийте свій талант – курс косметолога, масажиста тощо

Пройдіть курс у своєму місті, можливо, ви відкриєте свій талант чи пристрасть. Спробуйте щось нове, що вам сподобалось. Скажімо, ви проходите курс масажу, і, можливо, це ваш ідеальний бізнес. Заробляйте до 50-80 гривень за годину масажу. Однак пам’ятайте, що ви повинні бути фахівцем і мати широкі знання в цій галузі та продовжувати розвиватися.

9. Виробництво товарів ручної роботи

Ремесло – це ваша пристрасть? Перетворіть свої інтереси у бізнес. Якщо ви можете створити унікальні браслети, сережки або вишиванку, ви можете почати продавати свою продукцію. Серед жителів вашого міста чи району неодмінно знайдуться люди, яким сподобається ваша праця.

Крім того, ви також можете продавати на регулярних культурних заходах: фестивалях і ярмарках просто неба.

Там ви можете отримати нових покупців, які прибули з-за меж району, завдяки чому ваш бізнес буде розвиватися.

10. Франшиза

Відкрийте франчайзингову компанію. Про що це? Ви відкриваєте пункт під відомим брендом, таким як McDonalds, Pizzeria, АТБ, Оболонь та багатьма іншими компаніями, які надають вам свій бренд в обмін на віддачу частини прибутку або франшизну плату. В Україні існує біля сотні компаній, які можуть надати вам свою марку в обмін на те, щоб ви керували пунктом у своєму місті і платили процент від доходу.

11. Продаж здорової їжі: торговий бізнес

Люди все більше готові платити більше за якісну продукцію. Продаж власного хліба, вершкового масла, молока, яєць або м’ясних нарізок забезпечує високий дохід. Для початку бізнесу вам може знадобитися сад, де можна вирощувати овочі та фрукти. Коли це неможливо, ви можете придбати у місцевого фермера такі продукти, як молоко, яйця, борошно, аби виготовити з них власну продукцію, та продати на замовлення в місті.

12. Індустрія нерухомості

Торгівля нерухомістю все ще може приносити прибуток. Якщо у вашому районі немає професійного агентства нерухомості – можливо, це шанс для вас.

13. Фотографія

Щоб зробити якісні фотографії, вам просто потрібно вкласти гроші в обладнання, пройти курс і почати працювати над власними навичками. Останній елемент особливо важливий, оскільки саме навички фотографа відіграють найважливішу роль. Заробітна плата фотографа коливається від 500 до 3000 гривень за подію. Ви також можете робити фотосесії або продавати права на свої фотографії в інтернеті.

14. Прибирання приміщень

Прибирати може кожен, це заняття не вимагає якихось спеціальних навичок чи обладнання, саме тому такий вид діяльності спрямований на людей будь-якої статі та віку. Ви можете заснувати свою справу і заробляти до декількох тисяч гривень на місяць. Жодна робота не є ганьбою, і багатьом потрібна людина, яка за відповідну плату зробить прибирання офісу чи квартирі.

15. Медичний транспорт

Чи знаєте ви, що в більшості міст не вистачає машин швидкої допомоги? Тому приватний медичний транспорт стає популярним. Послуги надаються інвалідам або хворим людям, яким потрібна машина щоб доїхати з лікарні додому або між закладами охорони здоров’я.

Рівень труднощів у бізнесі оцінюється як складний через великі початкові витрати. Правильно підготовлений автомобіль з медичним обладнанням може коштувати сотні тисяч гривень. Однак якщо ви фельдшер або маєте подібну медичну освіту, варто врахувати цю ідею для бізнесу. На ринку не так багато компаній такого типу, що відповідають потребам, і є великі шанси на швидке повернення інвестицій.

16. Зелений туризм

Якщо у вас є оселя у сільській місцевості або ви маєте намір придбати її, варто задуматися про організацію там агротуризму. Ви можете дуже добре на цьому заробити. Це все більш популярний спосіб проводити вихідні чи святкові дні на природі. Люди все частіше тікають від суєти великого міста, шукаючи можливості провести час у тихому та спокійному місці. Пропонуючи сільські страви зі здорових інгредієнтів стануть додатковою привабливістю. Також варто створити міні-зоопарк, який стане магнітом, що приваблює туристів.

17. Комерційне рибальство

Ви любите воду, риболовля – це ваша пристрасть. Поєднуйте задоволення із заробітком грошей та інвестуйте в комерційну риболовлю. Любителів риболовлі завжди буде багато. Також варто відкрити невелику фритюрницю, обов’язково з картоплею фрі, для людей, які не обов’язково хочуть ловити рибу, але хочуть відвідати смаженої риби.

18. Медичні послуги вдома у пацієнта

Стан української служби охорони здоров’я не найкращий, і пройде багато років, перш ніж відбудуться помітні покращення. Тож не дивно, що все більше людей обирають приватне медичне обслуговування. Також дуже часто звертаються до фахівців для догляду за людьми похилого віку та хворими в їхніх оселях.

Завдяки поступовому старінню суспільства охочих користуватися цим видом послуг буде все більше. Щоб почати пропонувати медичні послуги, добре мати спеціальну освіту – медичної сестри, опікуна, тощо. Однак у цьому також немає необхідності, оскільки ви можете найняти фахівця для надання медичних послуг. Потенціал заробітку в цій галузі дуже великий і буде продовжувати зростати.

19. Ремонт автомобілів

Якщо ви любите машини, ви їх добре знаєте, і вам подобається налаштовувати роботу двигуна, можливо, вам варто відкрити свою справу з ремонту автомобілів. Хороший автомеханік завжди затребуваний, тому боятися конкуренції не потрібно.

20. Весільний консалтинг

Весілля на кшталт казки або зовсім фантастичне користується попитом. Чого насправді хоче молода пара? Якщо ви любите консультувати, і ви знаєте, як влаштовувати вечірки, тоді завдяки вам майбутні подружжя зможуть організувати весілля своєї мрії. Весільні консультації – це не проста справа, але дає велике задоволення від виконання бажань.

21. Няня за викликом

Часто трапляється так, що батькам немає з ким залишити своїх дітей, або вивести дітей на двір погратися і їм доводиться самім витрачати час і виходити з дітьми на вулицю. Тому няня може бути чудовою бізнес-ідеєю, якщо ви подобаєтесь дітям і маєте до них правильний підхід. Якщо ви раніше піклувались про дітей своїх сусідів чи друзів, попросіть у них рекомендації. Вони будуть дуже корисні для формування вашого авторитету.

22. Невеликі послуги з пошиття одягу

Сьогодні ми купуємо більшість одягу в магазинах, але часто нам потрібно щось модифікувати, наприклад, звузити або вкоротити. Якщо ви любите шити і робите це добре, варто рекламувати свої послуги. Багато буде бажаючих вшити блискавку або вкоротити штани чи спідницю.

23. Бджільництво

Це може бути бізнес на все життя. Однак спочатку потрібно вивчити інформацію про бджіл та їх розведення. Всі бджолярі дуже цінують цей спосіб життя. Хороший, натуральний мед завжди цінуватиметься, і ви це зможете вигідно продавати. На початку бджільництво можна трактувати як хобі, і лише через деякий час це можна перетворити на прибутковий бізнес.

24. Вирощування зелені на салати

Мода на екологію не проходить. Якщо ви живете в районі, де немає промисловості, і у вас є ділянка землі яку ви можете здати в оренду, але краще вирощуйте салатну зелень. Свіжа та сушена натуральна рослинність завжди знайде покупців. А можна, вирощувати їстівні квіти, які стають дедалі популярнішими в українській кухні.

25. Виробництво та продаж екологічної косметики

Вам не потрібно бути косметологом, щоб створити хороший косметичний засіб з трав або настоїв на травах. На початку ви можете запропонувати їх невеликій групі любителів натуральної косметики. Багато людей охоче купують саме таку косметику або мило ручної роботи. Ви можете дати волю своїй творчості і заробляти на цьому гроші.

26. Торгівля антикваріатом

Це чудовий спосіб заробити гроші для тих людей, які люблять антикваріат і мають знання про його походження. Все більше шанувальників старовини шукає старовинні предмети, щоб прикрасити ними своє житло і надати йому особливу атмосферу. Варто скористатися попитом на такі речі. У багатьох літніх людей на горищі, можна знайти справжні дорогоцінні речі.

27. Влаштування інтер’єру

Ваш товариш не знає, як оформити квартиру, а для вас це чисте задоволення? Маєте гарний смак, і ваша квартира просто чудова? Почніть на цьому заробляти гроші. Людей, які бажають отримати такі послуги, насправді багато. Поради щодо облаштування квартири, будинку чи просто кімнати можуть стати вашим покликанням і реальним шансом на успіх.

28. Виготовлення вітальних листівок

Слід визнати, що люди все частіше і частіше відправляють поздоровлення по телефону або електронною поштою, але все-таки бувають випадки, коли потрібна вітальна листівка. Можна придбати класичні листівки, але іноді люди шукають щось оригінальне. Ви можете продавати листівки ручної роботи на різних ярмарках та в Інтернеті.

29. Прокат автомобілів

Чи не раз вам потрібна була машина, а у вас не було в кого її позичати? Тож, можливо, варто інвестувати в оренду автомобілів. Це може бути як прокат автомобіля для повсякденного використання коли у людини власне авто ремонтується, так і прокат для особливих випадків, наприклад, для весілля та інших урочистостей. Все частіше, наприклад, випускники середніх шкіл хочуть приїхати на лімузині чи старовинному автомобілі на випускний вечір.

30. Догляд за людьми похилого віку та інвалідами

Ці послуги будуть все більше потрібні. Тож якщо вам подобається доглядати когось, подумайте про те, щоб робити це фахово. Допомога батькам у догляді за дитиною-інвалідом може бути для них дуже корисною, а для вас це спосіб ведення бізнесу. Догляд за людиною похилого віку у західних країнах це одна із найшвидше зростаючих послуг, тому, можливо, варто інвестувати в такий бізнес і в Україні.

31. Мікро-пивоварня

Домашнє пивоваріння стає все більш популярним. Можливо, варто перетворити це хобі на бізнес і почати виробляти більше пива на продаж. Пиво невеликих місцевих пивоварень набуває все більшої популярності серед любителів цього напою. Тож якщо ви любите пиво, вмієте його самостійно робити, і воно не тільки смачне, але й натуральне, використовуйте це як бізнес.

32. Туристична агенція

Це робота для людей, які люблять туризм, мають знання про різні регіони України і хочуть показати їх іншим людям. Ви також можете спеціалізуватися на закордонних поїздках, але тут важливо мати добрі знання іноземної мови. Але і в Україні багато цікавих куточків, які варто відвідати.

33. Організація навчання

Це чудовий бізнес, якщо ви можете легко обробляти та координувати кілька учбових потоків одночасно. Важливо, щоб окремі елементи кожного тренінгу були детально підібрані. Оскільки попит на різні види тренінгів та майстер-класів постійно зростає, то є шанс на хороший заробіток.

34. Навчання грі на інструменті

Якщо ви добре граєте на музичному інструменті, можливо, вам слід подумати про те, щоб навчити грі інших людей. Є багато охочих різного віку (часто старшого), які хотіли б мати можливість грати, але насправді не знають, як це зробити. Ви можете їм у цьому допомогти і одночасно заробити гроші. Потрібно пам’ятати, що вони не збираються бути віртуозами, вони просто хочуть грати заради задоволення.

35. Випічка тортів на замовлення

Якщо торти вашого виробництва люблять не тільки рідні, а й ваші сусіди і друзі, а ви любите їх випікати, це приносить вам велике задоволення, перетворіть хобі на свою справу.

Почніть випікати торти на замовлення: іменини, причастя, весілля – це лише деякі з подій, коли цінується хороший коровай.

Збут доброї, домашньої випічки завжди знайдеться. Також пам’ятайте про рекламу, хоча її часто замінюють усними переказами.

36. Різноробочий

Ремонт крана, електричної розетки або заміна петлі в шафі для вас не становить жодних проблем. Ви можете впоратися практично з будь-якою проблемою вдома. А чи знаєте, що попит на такі послуги досить великий? Почніть заробляти гроші своїми навичками різноробочого майстра.

37. Ремонт комп’ютерів

Навряд чи хтось уявляє життя без комп’ютера. Але, на жаль, з часом вони руйнуються. Якщо ви можете відремонтувати комп’ютер, скористайтеся цим і робіть це фахово. Це чудовий спосіб ведення бізнесу, адже компаній, які займаються ремонтом комп’ютерного обладнання, не так багато, і кожен клієнт хоче, щоб його обладнання було відремонтовано якомога швидше.

38. Відновлення старих меблів

Мода на старі меблі не минає, а навіть зростає. Тому це може бути чудовим бізнесом відновлення та продаж старих меблів. Це, звичайно, вимагає певних знань та навичок роботи з деревиною. Однак, крім заробітку, ще є задоволення від збереженого гарного екземпляра меблів.

39. Декоратор на виклик

Цей бізнес буде чудовим для людей, які мають художній хист. Він полягає у виготовленні тимчасових прикрас у компаніях, магазинах та офісах. Замість традиційної ялинки декоратор може запропонувати оригінальні прикраси або незвичайну ялинку, з урахуванням профілю компанії.

40. Кур’єрський пункт

Це цікава бізнес-ідея як додаткова форма доходу. Будь-хто може відкрити поштове відділення у своєму місті та запропонувати людям послуги доставки. Слід пам’ятати, що продажі товарів через пошту стають дедалі популярнішими, тому поштові агентства будуть потрібні практично в кожному місті.

41. Обслуговування велосипедів

Як і будь-який транспортний засіб, велосипеди вимагають технічного обслуговування та ремонту. Якщо ваша пристрасть – це два колеса, і ви знаєте, як замінити ланцюг або шину, то подумайте про створення власної майстерні з ремонту велосипедів. Популярність двоколісного залізного коня зростатиме з кожним роком, що призведе до фінансової стабільності вашої компанії.

42. Аніматор події

Він стає дедалі популярнішою фігурою на всіляких іграх, вечірках та зустрічах. Аніматор події – це більше, ніж фанат. Він організовує захід, пропонує різноманітні атракціони та заохочує учасників до розваг. Якщо це ваша пристрасть, то, можливо, ця ідея стане вашою новою роботою.

Ідеї інтернет-бізнесу у 2021 році

Чи може інтернет-бізнес бути дешевим? Компанія, якою ви керуєте онлайн в інтернеті, зазвичай дешевша в порівнянні з місцевим офлайн бізнесом. Вам не потрібно вкладати гроші в офіс чи приміщення, а часто навіть в апаратне та програмне забезпечення.

Але витрати, які вам доведеться понести після створення бізнесу будуть. Тут мається на увазі веб-домен, веб-хостинг та веб-сайт. Без цих елементів ваш бізнес не зможе існувати, тому вкладення в них обов’язкове. Крім того, варто вкладатись в позиціонування сайту, щоб він був достатньо високим у результатах пошуку.

1. Розробка веб-сайту чи блогу

Практично кожен користувач бажає мати свій веб-ресурс. Створення сайтів, безсумнівно, вигідна справа, але вимагає певних навичок та знань. Якщо ви своєю роботою доведете, що ви фахівець в цій справі, то кількість замовлень, які потрібно виконати, будуть дійсно великими.

2. Графіка

Якщо ви можете створити унікальний логотип, флаєр або графічний дизайн сайту – варто перенести свої навички у сферу бізнесу. В даний час графічні дизайнери користуються попитом, тому замовлення можуть надходити з багатьох джерел, що гарантує вам прибуток.

3. Інтернет-магазин

Магазин може процвітати не лише локально, а й в інтернеті. Тому варто розпочати продаж товарів на ваш вибір. На відміну від зовнішнього вигляду, цей тип бізнесу не вимагає великих вкладень, оскільки спочатку витрати обмежуються лише сайтом.

4. Копірайтинг

Ця галузь вимагає не лише знань, а й навичок, тобто ефективного письма. Однак пам’ятайте, що створювати тексти для інтернету – це не те саме, що писати есе під час уроків української мови, тому вам потрібно до цього підготуватися. Конкуренція дуже жорстка, але, доклавши трохи зусиль, ви проберетеся на ринок.

5. Послуги SEO

Це не що інше, як просування сайтів. Однак перед тим, як вийти на ринок, ознайомтеся з принципами алгоритмів Google та методами позиціонування. Також варто інвестувати в кілька книжок та курсів. Тільки коли ваші сайти будуть знаходитись високо в пошуковій системі, ви почнете власну справу і ваш прибуток зросте.

6. Монетизуйте Instagram

Якщо ви хочете збільшити свої заробітки, непогано створити обліковий запис Instagram із власного бізнесу. Цей, здавалося б, тривіальний крок може принести величезні прибутки. Цікавий акаунт в Instagram з великою кількістю фоловерів коштує досить дорого.

Отже, якщо ви популярний блогер або youtuber, приватні компанії заплатять вам за ваші публікації в Instagram.

Якщо ви рекламуєте їх товар, ви можете отримати до кількох сотень гривень за пост. Ціни залежать від кількості підписників.

7. Ведення інтернет-блогу

Давно відомо, що цікавий блог може принести власнику гарні гроші. Це один з найкращих способів отримати зарплату за свою пристрасть. Якщо ви почуваєтесь фахівцем у якійсь галузі або хочете шукати новини на певну тему, тоді ведення блогу – ідеальне рішення для вас.

Існує багато способів заробити гроші на блозі. Ви можете розміщувати на ньому рекламу або рекомендувати певні товари в письмових повідомленнях. Компанії краще платять, якщо ваш блог читає велика кількість користувачів Інтернету.

8. Напишіть свою електронну книжку

Ще одним чудовим доповненням до блогу є ваша власна електронна книжка. Це може бути кулінарна книжка. Перш ніж публікувати платну копію, варто запропонувати читачам блогу безкоштовний зразок тексту або меншу електронну книжку на іншу тему. Якщо вміст цікавий і цінний, це переконає користувачів інвестувати у ваше творіння.

Створення цінної електронної книги вимагає часу, але той факт, що ви не несете ніяких витрат і що колись написаний вміст може бути проданий нескінченну кількість разів, це чудова форма доходу.

9. Розпродаж на OLX

Почніть торгувати та продавати на OLX. Купуйте дешевше і продайте дорожче, якщо у вас є правильні схильності, ви можете заробляти кілька тисяч гривень на місяць.

10. Інвестиції в Інтернет

Ви чули про людей, які торгують на фінансовій біржі? Станьте трейдером, якщо ви схильні аналізувати і контролюєте свої емоції.

Спочатку ви можете грати на демо-рахунку (за віртуальні гроші на реальному ринку).

Ви також можете інвестувати в таку криптовалюту, як біткойн, на біржі криптовалют.

11. Інтернет-бухгалтерія

Ви знаєте бухгалтерію? Запропонуйте свої послуги у цій галузі через Інтернет. Багато людей потребують бухгалтерських послуг і не встигають шукати фахівців в класичну бухгалтерію. Інтернет-бухгалтер – ідеальне рішення для них, а також для нових клієнтів.

12. Вивчення іноземної мови через інтернет

Все більше людей вивчають іноземні мови в інтернеті. Там ви знайдете своїх нових студентів. Ця форма навчання не вимагає оренди класу, тому витрати нижчі. Або ви можете створити свій власний оригінальний курс.

13. Написання листів, заяв тощо

Ви можете легко написати будь-який лист чи заяву? Ви навіть не знаєте, скільки людей має з цим проблеми. Використовуйте свої навички і починайте писати листи для інших. Для багатьох заповнення заяви в суд або створення простого листа до чиновників мерії є клопотом, тому вони із задоволенням користуватимуться вашими послугами.

14. Складання планів подорожей

Якщо ви багато подорожуєте і маєте досвід пізнання світу, почніть заробляти гроші. Багато людей хотіли б вирушити в далеку подорож, але вони перелякані плануванням маршруту, проживанням та харчуванням під час подорожі. Ви можете їм у цьому допомогти і створити для них найкращий маршрут. Багато людей готові платити за цю послугу.

15. Створення презентації

Навіть на такій непомітній програмі, як PowerPiont, ви можете заробити додаткові гроші. Тут ви можете вступити в бізнес-ідею. Якщо у вас є талант до графіки та створення цікавого контенту, ви можете на цьому добре заробити. Ви можете створити презентацію для приватної особи, наприклад для студентів, докторантів або викладачів. Залежно від кількості слайдів та якості вмісту за презентацію можна отримати від 50 до 100 гривень.

16. Переклади з іноземної мови

Ви чудово знаєте якусь іноземну мову? Скористайтеся цим і запропонуйте переклади. Неважливо, що ви не заклятий перекладач. Такий переклад потрібен не всім. Часто потрібен простий переклад тексту чи листа від іноземного товариша. Ваших знань мови, безумовно, достатньо, щоб задовольнити клієнта.

17. Написання контенту

Якщо ви любите писати і робити це добре і не дбаєте про публікацію під своїм ім’ям, то це може стати вашим способом заробітку. Ви на замовлення робите статтю, а авторство продаєте замовнику, і він ставить свій підпис. Бажаючих отримати такі послуги досить багато.

18. Розробка та друк оригінальних етикеток

Якщо у вас є якісь художні навички і ви вмієте користуватися графічними програмами, то, можливо, вам варто подумати про дизайн наклейок для різних типів упаковки. Багато людей роблять пресерви, настоянки і із задоволенням прикрасять їх оригінальними наклейками, наприклад, як подарунок. Ви можете запропонувати готові конструкції, а також зробити їх на замовлення.

19. Редагування та коректура текстів

Вас дратують помилки на веб-сайтах або в газетах? А може, ви будете редагувати тексти та вичитувати їх? Це може бути цікавим способом заробітку.

20. Консультаційна діяльність у галузі соціальних медіа

Facebook, Instagram, не мають від вас секретів? Скористайтеся цим, оскільки в соціальних мережах є багато людей і приватних компаній, які насправді не знають, як це зробити. Ви можете допомогти їм та розвинути свій бізнес в ціх послугах.

21. Створення онлайн-курсів

Ви маєте знання в якійсь галузі і хочете використовувати їх у власному бізнесі. Це може бути гарною ідеєю створити свій власний онлайн-курс. Простий і зрозумілий, він залучить багатьох бажаючих, і це призведе до збільшення доходу.

22. Віртуальний помічник

Професія майбутнього, особливо для людей, які хочуть працювати вдома з різних причин. Такий помічник займається адміністративною роботою, переглядає поштову скриньку електронної пошти, відповідає на електронні листи, обклеює дописи на веб-сайтах тощо. Це чудове рішення для молодих мам, які хочуть бути вдома зі своїми дітьми.

23. Заповнення анкет

Це заняття чудово підходить для додаткового заробітку. За одне опитування компанії зазвичай платять мало, але коли таких опитувань багато, заробіток може бути цілком пристойним.

Резюме

Наведені ідеї є лише прикладами, але на їх основі ви можете створити унікальний бізнес. Що вибрати бізнес онлайн в інтернеті, чи бізнес офлайн в реальному житті? Яка форма ведення бізнесу буде кращою – вирішувати вам. Врахуйте свої сильні сторони, а також потреби ринку.

Де взяти Гроші?

Українські сайти для Заробітку в гривнях

Додатковий дохiд — 3 креативні способи онлайн