Куди вкласти гроші у 2022 році – Інвестиції в Україні

У багатьох українців виникає бажання вигідного вкладення грошей, щоб мати пасивний прибуток без своєї участі. Їх цікавлять чесні компанії, щоб ні про що не думати. Просто віднести гроші компанії і примножувати свій капітал на пасиві.

Приблизно такий запит у переважної більшості людей, який вони пишуть в інтернеті: «Куди вкласти гроші у 2022 році, щоб вони працювали». Проте правильної відповіді на це питання немає.

Будь-який інвестор індивідуальний, його ставлення до ризику індивідуальне, його готовність йти на ті чи інші умови компанії, яка управляє коштами, теж індивідуальне.

Як почати інвестувати та не втратити гроші

За кілька останніх років економічна ситуація в Україні покращується. Так, за статистичними даними на липень 2021 року показник ділової активності в порівнянні з липнем 2020 року має найвищу точку на графіку згідно аналізу фахівців,
А показник інвестиційного клімату в Україні досяг свого максимуму 2,84, а був 2,4 у 2020 році.

Як почати інвестувати

Звичайно, це має бути мотивацією для потенційних інвесторів. Але експерти радять поки не поспішати.

• Щодо банківських інвестицій у депозит з метою отримання доходу наразі фінансові фахівці радять бути обережними. У 2021 році інфляційний сплеск часто перевищує ставку за депозитом на 3%. Це означає, що замість доходу передбачаються втрати.

• Щодо популярного методу заробітку на нерухомості, то поки що може бути прийнятним для українського інвестора. На момент жовтня 2021року прибутковість від нерухомості становила 6-9%.

Експерти радять українцям з невеликими доходами інвестувати в житлове будівництво або у вторинний ринок житла, тому що цей вид вкладення грошей найбільш зрозумілий людям.

• Щодо придбання акцій, пов’язаних з іноземним капіталом, то за фінансовим аналізом фахівців це досить вигідне вкладення грошей. Прибутковість від закордонних акцій на сьогодні становить 13,8%.

• Дорогоцінні метали – традиційний спосіб заощадження грошей від девальвації чи грошової реформи, як це було в минулі століття, залишаються популярним і сьогодні.

Наприклад, доступні дорогоцінні метали срібло та золото мають попит у простих українців і як прикрасу у вигляді ювелірних виробів та зливки. Цей спосіб інвестування рятує гроші від інфляції, але прибутку практично не приносить.

• Щодо нового виду віртуальної валюти – криптовалюти, то поки що поголовної популярності вона не має у пересічних українців. Вона їм не зовсім зрозуміла, тому що її не можна помацати.

Фінансові експерти, які дають консультації з питань вкладення грошей, не радять концентрувати свою увагу на крипті.

Так, на цій валюті можна швидко піднятися в матеріальному плані, але ще швидше можна збанкрутувати. Тому, створюючи свій інвестиційний портфель, у крипту можете вкласти не більше 5% від свого інвестиційного капіталу. .

Як правильно сформувати свій інвестиційний портфель

Куди вкласти гроші у 2022 році

З питань включення своїх активів в інвестиційний портфель жоден консультант вам гарантованої поради не дасть, тут кожна людина має вирішити сама. Консультант з питань фінансів може охарактеризувати стан фінансового ринку за останні роки, як він розвивається сьогодні і що буде у 2022 році.

Ось, що вони пророкують щодо галузей промисловості, на які можна сміливо орієнтуватися бізнесменам та майбутнім підприємцям. Та й простим українцям це стане в нагоді, щоб трохи заробити, а бізнесменам примножити свої активи наступного року.

1).E-commerce та доставка

За останні три роки в Україні ринок e-commerce (від англ. Electronic commerce — це сфера цифрової економіки) виріс у тричі і стрімко продовжує розвиватися. За статистикою, яку надала українська експертна компанія Soul Partners, у 2020 році ринок електронної комерції в нашій країні зріс на 41% і його обсяг становить близько 4 мільярди доларів.

За прогнозами фахівців цієї компанії, ринок e-commerce може зрости до 2024 року майже вдвічі.

Найкраще розкручуються українські маркетплейси. Інтернет-магазини лідери електронної комерції:

 • • Rozetka;
 • • Prom;
 • • Allo,
 • • Epicentr.

Популярні маркетплейси щороку збільшують обсяги торгівлі на десятки відсотків. Наприклад, Rozetka у 2021 році зросла у гривневому еквіваленті на 42%. OLX за останні п’ять років збільшив продажі товарів у тричі, що становить близько 2,8 мільйона гривень.

Такі показники характеризують Україну як активного гравця на ринку e-commerce, наслідуючи світову тенденцію. Аналітики та головні фахівці з американської компанії Activate Consulting дають гарний прогноз на подальше зростання обсягу товарообігу в електронній комерції у всьому світі.

Так, вони прогнозують, що за три роки обсяг продажів збільшиться майже вдвічі, з 3,6 до 6,6 трильйона доларів. Рушійною силою ринку стала горезвісна пандемія. За статистикою, майже 46% покупців саме в цей період отоварювалися.

Епідемія і злощасний вірус внесли зміни в офлайн торгівлю. Частково переведено в онлайн те, що традиційно купуються в магазинах і аптеці – це ліки і продукти харчування, чим внесли підвищений попит на доставку товарів з магазинів і ресторанів.

Покупцям сподобався такий сервіс, і вони навряд чи відмовляться від такого комфорту після вірусної пандемії.

Окрім вищесказаного, комерційна торгівля онлайн підвищила якість обслуговування покупців:

 • Маркетплейси запровадили безпечні способи оплати.
 • Підвищився сервіс: оператори обслуговують замовників значно швидше.

Замовлення від покупців обслуговуються швидко, буквально за лічені хвилини.

 • Відправлені сьогодні товари, покупець отримує до рук уже завтра.

2). Інвестиції в сферу доставки

Щоб якнайшвидше розвиватися, вже у 2022 році торговим компаніям потрібні активні інвестори, щоб ті інвестувати капітал у розвиток швидкої доставки товарів покупцям, або у розвиток е-commerce.

Настільки все швидко змінюється, якщо раніше люди купували онлайн тільки побутову техніку та одяг, то зараз вони почали купувати продукти харчування та товари повсякденного попиту.

Щоб доставляти виконані замовлення покупцям максимально швидко, наприклад, за 15 – 30 хвилин, компанії створюють даркстори та мікрофулфілмент центри.

Сьогодні така практика набирає обертів і на ринку торгівлі типу офлайн-бум супермаркетів, які ті починають працювати за технологією дарксторів.

Наприклад, тільки за останній рік у столиці запрацювали онлайн-супермаркети «Cooker», «Goodex24»,а у магазині «Zakaz.ua» під час карантину кількість замовлень зросла на 74,5%.

3). Вигідні інвестиції: фармацевтика та медицина

Інвестиції в Україні

Аптеки та магазини, які торгують медичними товарами, під час кризи збільшують свій товарообіг. Наприклад, у 2020 році у фармацевтичну галузь інвестували близько 31 мільярд гривень, а кількість угод збільшилась на 9%.

Цікаво, що за час пандемії у всьому світі з’явилося п’ятдесят осіб нових мільярдерів, які піднялися завдяки Ковіду-19.

Сьогодні за даними інституту Statista, світовий фармацевтичний ринок зріс до 1,27 трильйонів доларів. У перспективі він зросте до 2023 року та його товарообіг буде понад 1,5 трильйона доларів.

Куди інвестувати гроші: 4 світові індустрії

Куди інвестувати гроші

В яку індустрію інвестувати, а в яку не варто. Це питання дуже важливе для кожного інвестора, тому що від цього вибору залежить кінцевий результат а це для інвестора означає яке повернення він отримає на свої інвестиції у вигляді прибутку.

1. Фінансові технології

Найперша індустрія – це Фінтех (Fintech – фінансові технології), комбінація слів фінанси та технологія. На сьогоднішній день це досить велика індустрія, що складається з компаній, які допомагають бізнесу впроваджувати нові платіжні технології, що дуже полегшує роботу як самого бізнесу, так і клієнтів.

Насправді Fintech індустрія дуже різноманітна і до неї входить прийняття та обробка платежів, мобільний банкінг, персональні позики, це коли люди один одному можуть через програму позичати гроші, та багато іншого.

Звичайно ж у цій галузі працюють компанії, що надають різні фінансові послуги.

вигідні інвестиції в пей пал

Є два яскраві представника – це Square та PayPal. За рік через ці платіжні системи проходять понад 100 мільярдів доларів. На PayPal зареєстровано 360 мільйонів активних акаунтів і, за словами генерального директора компанії, їх завдання наростити кількість активних користувачів до 1 мільярда осіб.

2. На другому місці в індустрії – будівництво

Нещодавно було повідомлення в інтернеті від інституту, який проводив дослідження, що до 2050 року на Землі житиме близько 10 мільярдів людей. Відповідно кожному з цих людей потрібний буде дах над головою.

Значить будівництво – це промисловість, яку варто розглянути як об’єкт для інвестування.

Будівельна індустрія має різноманітний вибір компаній, в які ви можете сміливо інвестувати.

Але є розвинуті представники цієї індустрії, на яких потрібно рівнятися і за можливості вкласти свої гроші з метою отримання доходу. Це компанія Сaterpillar та компанія Nukor.

Сaterpillar - це найбільший виробник будівельної техніки

Сaterpillar – це найбільший виробник будівельної техніки та різних пристосувань, що полегшують процес будівництва.

• Друга компанія у будівельній індустрії називається Nukor – це найбільший забудовник у США. Ці компанії сплачують непогані дивіденди своїм інвесторам.

3. Третя індустрія – це охорона здоров’я

Немає такої людини на Землі, якій не потрібна була б медична допомога. Якщо не зараз, то у майбутньому обов’язково знадобиться.

А для інвестора відкривається велика можливість заробити на інвестиції.

У всьому світі на охорону здоров’я витрачається близько восьми з половиною трильйонів доларів і майже половина цієї суми, приблизно 4 трильйони доларів, витрачається у США.

Vertex Pharmaceutikals

Індустрія охорони здоров’я дуже різноманітна тут працюють компанії, які виробляють ліки, медичне обладнання та операційних роботів. На їхньому фоні виділяються кілька яскравих представників із цієї галузі, це Vertex Pharmaceutikals.

Це одна з найбільш топових компаній на фондовому ринку в біотехнологічному сегменті.

Друга компанія Intuitive Surgikal – це ще один із представників індустрії охорони здоров’я, який як раз таки спеціалізується з виробництва роботів, які роблять операції.

4, Четверта індустрія, яка зробить вас мільйонером

Акція Майкрософт

Технологічний сектор сам собою дуже великий і включає виробників гаджетів, розробників програмного забезпечення, постачальників різноманітних бездротових послуг. Ці компанії зазвичай діляться на два сектори.

Перший сектор – це виробники обладнання, яке проектують і виготовляють. Це персональні комп’ютери, смартфони, фітнес-трекери, розумні гаджети та різне корпоративне обладнання.

Другий сектор – представники технологічної промисловості. Це фірми, які розробляють програмне забезпечення, що працює на устаткуванні. Сюди входять операційні системи, різноманітні бази даних, різне програмне забезпечення.

Найяскравіші представники технологічного сектору у світі – це:

 • Amazon,
 • Microsoft,
 • Apple,
 • Intel,
 • Netflix,
 • Facebook,
 • Google та інші.

Природно, акції цих компаній коштують не малі гроші, тому для інвесторів-початківців хорошим вибором можуть виявитися українські компанії.

Delfast – Electric Bike Company – виробник електробайків власної розробки

Компанія є рентабельною, функціонує з 2014 року. Якщо зайти на сайт Гіннеса, можна переконатися, що найкращий електробайк у світі українського виробництва Delfast. Я

кщо порівнювати з конкурентами, наприклад, швейцарським, то наш проїжджає 280 км на одному заряді, а їх 80 км. Наш коштує 6000 гривень, а швейцарський 16 тисяч, тобто втричі дорожчий.

За співвідношенням ціна-якість український байк найкращий у світі.

В останні роки компанія відчуває зростання ринку, то якщо у п’ятнадцятому році ринок електробайків був на 15 мільярдів доларів, то у дев’ятнадцятому році він виріс у шість разів. А до наступного 2022 року він виросте ще в півтора рази. Це бурхливе зростання 15 – 20 відсотків на рік.

В Америці та в Європі ринок електробайків зростає щороку вдвічі. На підприємстві зібралося замовлень на 20 тисяч байків, тобто на 120 мільйонів доларів.

Delfast - Electric Bike Company

Наразі підприємство уклало договори із 216 інвесторами. Якщо бажаєте підключитися до інвестування в цей проект, то їх менеджери персонально кожному інвестору сформують портфель інвестицій, дадуть консультацію та допомогу при оформленні угоди.

Результати компанії:

• Лідер в експрес-доставці у Києві.

• Філії: Київ, Варшава, Алмати.

• Доставлено: понад 70 000 посилок.

• Парк з 85 електробайків.

• 95 співробітників.

Компанія прибуткова. Працює з 2014 року.

Висновок

Вкладати свої гроші потрібно дуже обережно, перед ци м, ретельно перевірити компанію ( джерело ).

Як стати блогером — покрокова інструкція

На чому можна заробити гроші в 2022 році?

Який бізнес можна відкрити в селі ( 8 кращих ідей )