Планшет чи ноутбук: що краще купити? Важливі нюанси

Завдяки компактним розмірам і збільшується продуктивності планшети в останні роки стали дуже популярними; для деяких кращих планшетів можуть майже замінити справжній ноутбук. Але чи може це бути кращим вибором, ніж традиційний ноутбук? Зрештою, ноутбуки можуть бути надзвичайно компактними і дійсно можуть пропонувати масу функцій.

У цій статті, ми порівняли відмінності між планшетами і ноутбуками, щоб зрозуміти, що краще для одного або іншого. Хто переможе?

Планшет или ноутбук
Responsive design mockup for online webdesign. On table top with different office items

Габаритні розміри.

Ймовірно, це основна причина вибору планшета замість ноутбука. Часто компактні, як невеликий блокнот, вони можуть важити менше 500 г, в той час як найлегший ноутбук у світі важить трохи менше 1 кг.

Причина тільки одна: клавіатура займає місце, як і найпотужніші компоненти ноутбуків, які вимагають, крім того, спеціальних систем охолодження. За розміром планшети виграють від 10 до 0.

Введення і управління.

Ще одна помітна відмінність планшета від ноутбука – відсутність клавіатури. Планшети покладаються виключно на інтерфейс сенсорного екрану, який відмінно підходить для навігації між додатками, в меншій мірі при написанні електронної пошти або редагуванні файлу Excel.

Очевидно, що на ринку є змінні клавіатури для планшетів, але вони, як правило, не забезпечують того ж досвіду, що і ноутбуки, через невеликого розміру.

У цьому сенсі планшети рекомендуються тим:

  • хто використовує програми,
  • ігри або дивиться фільми / відео на YouTube,

для тих, кому доводиться багато працювати, ноутбуки і раніше залишаються найкращим рішенням.

Автономія.

Планшети розроблені таким чином, щоб забезпечувати хорошу автономність (завдяки низькому енергоспоживанню компонентів).

Для порівняння, в ноутбуках використовуються більш продуктивні і енергоємні апаратні компоненти.

Отже, навіть якщо у них є батареї більшого розміру, автономність ноутбуків не може зрівнятися з автономністю планшетів.

Як правило, їм вдається забезпечити в середньому 10 годин фактичного використання без підзарядки, в той час як середня автономність ноутбуків становить 6 годин (хоча останні моделі можуть перевищувати 8 годин). У цій категорії виграють планшети.

Внутрішня пам’ять.

Щоб зменшити розмір і вартість, планшети використовували нові твердотільні системи зберігання. Хоча у них є потенціал для більш швидкого доступу і зниження енергоспоживання, більшість планшетів поставляються з конфігураціями пам’яті від 32 до 128 ГБ.

Для порівняння, в більшості ноутбуків використовуються твердотільні накопичувачі не менше 256 ГБ або повільніший механічний жорсткий диск, але не менше 500 ГБ або 1 ТБ. Крім того, ноутбуки дозволяють швидше розширювати пам’ять завдяки наявності численних портів USB.

Чи є великий обсяг внутрішньої пам’яті пріоритетом? Тоді вибір падає на ноутбуки

Мультимедіа.

Оскільки більшість планшетів побудовано на базі процесорів з низьким енергоспоживанням, вони, як правило, поступаються ноутбукам по продуктивності.
Звичайно, багато чого буде залежати від того, як використовується планшет або ноутбук.

  • Для електронної пошти,
  • перегляду веб-сторінок,
  • відтворення відео або відтворення пісні
  • обидві платформи будуть працювати однаково добре, однаково. Ситуація змінюється з більш складними завданнями.

Для нестримної багатозадачності, редагування відео, ігор і т.д Ноутбуки – абсолютно єдине рішення, і ми вважаємо, що версії професійних програм для ноутбуків повніші, ніж версії для планшетів.

Програмного забезпечення.

Програмне забезпечення, яке працює на ноутбуці або планшеті, може сильно відрізнятися за функціональністю. Тепер, якщо ми говоримо про планшет з Windows, програмне забезпечення буде таким же, як у ноутбука з Windows, хоча, як правило, керувати ним на планшеті складно. Є явні виключення, такі як Microsoft Surface.

Дві інші основні програмні платформи для планшетів – це Android і iOS. Обидва вимагають певних додатків для своїх операційних систем, але насправді їх багато. Проблема полягає в обмеженнях обладнання та використання в порівнянні з ноутбуками.

Ціна

Планшети, доступні на ринку, можна розділити на 3 цінові діапазони:

  • ті, які коштують менше 200 євро,
  • є дешевими моделями, від 200 до 400 євро – середніми,
  • а планшети вартістю понад 400 євро можуть вважатися моделями високого класу. ,

Навіть якщо виступу на рівні досягаються приблизно від 500 до 1000 євро. Проблема в тому, що за ту ж ціну можна вибрати ноутбук, на який можна більше.

У бюджетному діапазоні має сенс вибрати планшет в порівнянні з бюджетними ноутбуками до 200 доларів, але для більш високого рівня ноутбуки – кращий вибір, тому що вони можуть запропонувати набагато більше.

Планшет або ноутбук: висновок)

У нинішньому вигляді ноутбуки як і раніше пропонують велику гнучкість у використанні. Вони можуть бути менш мобільними і автономними, але все ж існує ряд обмежень, які планшети повинні усунути, перш ніж стати остаточним рішенням.

Планшет як і раніше може бути життєздатним варіантом для розваг і перегляду веб-сторінок, але на професійному рівні ноутбуки виграють з рахунком 10: 0.

Залитий ноутбук? Ці заходи потрібно вжити >> НЕГАЙНО

Біткойн — як інвестувати у криптовалюту в 2021 році

TikTok такий популярний бо то справжня залипайка

100 підписників + 50 лайків Інстаграм і Tik Tok безкоштовно

Коментарі 2

Залишити відповідь