Що таке кешбек, і як обрати найкращий кешбек-сервіс

Сьогодні мало хто з людей носить гаманець з готівкою. Покупці набагато охоче проводять транзакції за допомогою платіжної картки, оплачуючи за її допомогою не тільки дорогі товари: електронне обладнання або одяг і взуття, але і дрібні покупки, такі як булочки в магазині. Однак є ще багато місць, де не можна розплачуватися карткою і потрібно мати готівку. Але що робити, якщо людина не хочете відмовлятися від покупки і поблизу немає банкомату, щоб отримати готівку? Рішення є – це кешбек.

Кешбек: поради від експертів, які збережуть ваші кошти

Кредитні картки успішно замінили готівку. Завдяки їй покупець може оплатити послугу чи товар в будь-якому магазині. Тільки в крайньому випадку, коли транзакція не може бути виконана за допомогою картки, людина йде до банкомату. Однак завдяки кешбеку не потрібно витрачати час на пошуки банкомату і знімати суму грошей, яка часто буває більше, ніж потрібно. Замість цього можна використовувати кешбек-сервіс, який безпосередньо працює з цим магазином

Що таке кешбек і чому люди ним користуються

Кешбек – (від англ. Cashback або амер. розм. Cash back – повернення готівки) – це банківська послуга, яка дозволяє власнику платіжної картки знімати готівку при здійсненні платежів, наприклад, в магазинах, супермаркетах або автозаправних станціях. Неважливо, що ви купуєте і скільки витрачаєте грошей.

Що таке кешбек

Цей термін широко застосовується в банківській сфері, в гральному бізнесі, в інтернет-магазинах. Однак варто розуміти, що кешбек в інтернет-магазині і кешбек в банківській сфері – це абсолютно різні сервіси, у яких дуже мало спільного. У будь-якому випадку це спосіб залучення клієнтів, і виглядає, як різновид бонусної програми або програми лояльності.

Які банки України працюють в системі Cash back

В даний час деякі українські банки бажаючим клієнтам оформляють картку з кешбек. Роблять вони це, щоб залучити якомога більше клієнтів до платних послуг. Наприклад, український «Альфа-Банк» пропонує банківську картку з кешбек для оплати покупок в різних магазинах та інших торгових точках, наприклад, в супермаркетах, аптеках, автозаправних станціях. Клієнти банку отримують за своєю згодою обслуговуючі картки:

• Кредитна картка «Максимум Platinum»;
• Кредитна картка «Максимум Готівка»;
• Кредитна карточка «Еко-Максимум»;
• Кредитна карточка «Alfa-Connect»;
• Кредитна картка «Alfa Sky Pass World»;

Крім того, багато карток мають бонуси на мобільний рахунок оператора Vodafone. Це партнерська програма Vodafone в якій бере участь Альфа-Банк. Українські банки намагаються не відставати від Всесвітньої банківської структури і пропонують своїм клієнтам крім кредитних карток, платні картки з кешбек. Серед них:

• Комерційний банк «ПриватБанк»;
• Райффайзен Банк Аваль (Raiffeisen Bank)
• Альфа Банк (Україна);
• OTP Bank Україна;
• Monobank (укр. Монобанк) ;
• Idea Bank;
• Sportbank;

Як працює банківська картка з кешбек

Покупці можуть використовувати картку з кешбек для регулярних покупок. Немає необхідності заздалегідь активувати послугу або виконувати будь-які додаткові дії. Плануючи зняття готівки за допомогою кешбек , необхідно повідомити про це касиру, який обслуговує. Найкраще зробити це відразу, до того, як він почне оцінювати товар. Продавці повинні надати суму, яку покупці хочуть зняти з рахунку. Важливо відзначити, що це не обов’язково 100 або 200 гривень, як в банкоматі. Ніщо не заважає ввести суму навіть копійками. Таким чином, покупець може заплатити за товар рівно стільки, скільки потрібно. Касир візьме потрібну суму грошей з платіжного терміналу і оплатить покупку.

Процес оплати в цьому випадку не відрізняється від стандартної операції. Досить вставити карту в термінал або зробити безконтактну транзакцію і підтвердити її ПІН-кодом. У деяких магазинах необхідно додатково підписати роздруківку підтвердження оплати. Покупець отримає списану суму з рахунку разом з чеком про покупку і підтвердженням оплати кешбек.

Як працює банківська картка з кешбек
Female hands using mobile phone and holding credit card

Однак багато громадян України навіть не чули слово кешбек, така послуга банку не популярна в Україні. Виникає питання чому? Відповідь лежить на поверхні проблеми – дуже низька платоспроможність українців.

У європейських країнах висока довіра людей до банків і покупок в інтернет-магазинах, використовуючи банківські картки з кешбек. Для них це дуже зручно, не потрібно бігати по магазинах і шукати, де товар дешевше. Крім того це дуже вигідно, так як банк або магазин повертає фіксований відсоток грошей від вартості покупки. Причому без обману.

Крім того, клієнти українських банків відмовляються платити за банківські послуги, наприклад, щомісяця оплачувати обслуговування картки. Не мотивує клієнтів маленький відсоток повернення грошей від суми викладеної за покупку (1%). Коли мало бажаючих скористатися такою карткою, значить банк мало заробляє. Якщо немає доходу, банк не може встановлювати високі бонуси у вигляді повернення коштів.

Крім банків, кешбек встановлюють магазини. І покупці можуть використовувати кешбек для регулярних покупок. У різних торгових точках розмір кешбек відрізняється, і знаходиться в діапазоні 0,5 % до 5%. Деякі супермаркети постійним покупцям на встановлену суму покупки дають високий відсоток повернення грошей, але це буває не завжди і залежить не від щедрості адміна, а від умов встановленої угоди. Оплата за покупку в цьому випадку не відрізняється від звичайної процедури. Досить вставити карту в термінал або зробити безконтактну транзакцію і підтвердити її ПІН-кодом.

Що таке кешбек-сервіс

На ринку фінансових послуг розвиваються спеціалізовані проекти, які працюють за типом партнерських програм і направляють клієнтів в партнерські магазини. Торгові організації за це їм оплачують, згідно, встановленого тарифу за їхню роботу. Надалі ці сервіси повертають покупцям кешбек, частину коштів від покупки.

Крім повернення грошей вони надають деякі прості послуги, наприклад:

• дають порівняльну характеристику цін на товари різних торгових закладів;
• на прохання покупців шукають потрібний товар, а також надають інші дрібні послуги.

Як працює кешбек-сервіс

Методика організації процесу, пов’язаного з поверненням певного відсотка коштів від суми заплачених грошей за покупку проста і вигідна всім учасникам. Кешбек-сервіс рекламує партнерські магазини, направляє туди покупців. У свою чергу торгові партнери перераховують їм гроші згідно з партнерським договором. Кешбек-компанія ці гроші розподіляє наступним чином: одну частку бере собі, а частину грошей повертає покупцям у розмірі, встановленому в договорі. Це може бути один відсоток або два відсотки, максимум – 5 відсотків.

Як працює кешбек-сервіс

Все залежить від величини прибутку компанії. Схема робоча, покупці завжди отримують «свій кешбек», правда, іноді із запізненням, але це обумовлено заздалегідь.

Технологічно це виглядає наступним чином:

1). Покупець вносить в касу магазину гроші за покупку. Але, попередньо він реєструється на кешбек-порталі і звідти заходить в інтернет-магазин.

2). Продавець (інтернет-магазин), отримавши гроші від покупців, оплачує узгоджену заздалегідь комісію кешбек-порталу. Причому платять вони із задоволенням, тому що мають від цього вигоду. Портал направляє до них покупців.

Магазину вигідніше оплатити цю послугу, ніж постійно крутити рекламу і тримати фахівця, який буде розкручувати магазин.

3). Кешбек-портал від отриманої комісії повертає частину грошей покупцеві, розмір повернення залежить від встановленого порталом.

Як користуватися кешбек: інструкція для покупців

1). Крок перший. Користувач вибирає кешбек-сервіс, який співпрацює з інтернет-магазином, уподобаний покупцем, проходить просту реєстрацію, яка полягає в повідомленні електронної пошти.

2). Крок другий. Після реєстрації покупець проходить авторизацію в особистому кабінеті і переходить на сайти партнерів і шукає потрібний товар.

3). Крок третій. Користувач знаходить товари, які продаються по акції і оплачує їх. Якщо все зроблено правильно на e-mail прийде підтвердження покупки і розмір нарахованого кешбеку.

Перелік популярних кешбек-сервісів, яких облюбували українці

1). Letyshops – це один з найпопулярніших сервісів свого сегменту в Україні. У 2020 році компанії виповнилося 6 років у неї одні з найвищих кешбеків, а саме, на Aliexpress до чотирьох відсотків, Озон до двох відсотків, Adidas до п’яти відсотків. Але також є дні, коли діє підвищений кешбек і тоді відповідно вище зазначені відсотки збільшуються. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Після введення даних, система попросить вказати країну і валюту.

Вибираєте Україна і гривня. Дуже важливо вибрати відразу все правильно, тому що змінити вже не можна. На пошту прийде лист, там потрібно буде просто перейти за посиланням і таким чином підтвердити свій аккаунт. На своїй сторінці можете помітити свій статус – стандарт. Для більш зручної роботи можете встановити розширення на свій браузер або на телефон.

Перелік популярних кешбек-сервісів
Cashback Concept. Excited stylish woman holding credit card and smartphone, ordering purchase in internet, buying clothes, sitting on the studio floor with shopping bags. Retail And Online Store

2). Кешбек-сервіс Moneta.ua – це також бажаний сервіс для українських покупців. Він тісно співпрацює з відомими інтернет-магазинами, наприклад:

• ROZETKA;
• Aliexpress;
• Comfy;
• Bookling;
• Answear;
• Eldorado.

Всього сервіс співпрацює з 218 торговими закладами, для України це дуже хороший показник. Багато покупців вибирають цей сервіс, так як у них вище кешбек в порівнянні з іншими популярними сервісами і багато українських магазинів.

3). Кешбек-сервіс Payback, згідно опитувань покупців, і з урахуванням незалежного голосування – це найкращий в Україні сервіс, провідний кешбек-майданчик співпрацює з великою кількістю різних магазинів, рахунок доходить до 210 торгових закладів. В середньому кешбек в магазинах становить до 15 відсотків. Доставка покупок безкоштовна. Сервіс Payback користується популярністю в українських покупців за надійність, гроші виплачуються без затримок і в повному обсязі.

4). Сервіс Cash4brands є одним з найстаріших кешбек-сервісів. Працює з 2014 року і займає четверте місце в рейтингу серед перевірених сервісів. Співпрацює більш ніж з 1500 магазинами. У Cash4brands більше 1,2 мільйонів активних користувачів. За кількістю клієнтів даний сервіс входить в ТОП – 3 сайтів, які мають докладний каталог товарів розбитий на найбільш популярні категорії з різними фільтрами для пошуку.

5). Кешбек-сервіс SecretDiscounter – це компанія, яка зареєстрована в Англії і для українського ринку трохи незвичайна. Незважаючи на те, що її головний офіс в Лондоні, маркетинг майданчика налаштований на українського споживача. У «Сікрет Дискаунтер» є офіси в багатьох великих містах України. Кешбек-сервіс впевнено конкурує на фінансовому ринку, залучаючи клієнтів з топових сервісів.

6). Кешбек-сервіс MegaBonus – це відомий і популярний кешбек-сервіс. Покупці його полюбили за те, що він пропонує економію до 40%. Тому не дивно, що постійно зростає число користувачів, і в 2021 році склало більше одного мільйона чоловік. Це досить молодий сервіс, йому всього три роки. Сервіс працює з 1500 партнерськими магазинами. Megabonus заслуговує на увагу українських покупців, так як він гарантує доступні способи економії.

7). Кешбек-сервіс Smarty. Не менш популярний серед українських покупців сайт. Має чисельний перелік партнерських магазинів (близько 1000). Діяльність розпочав у 2016 році. Українські споживачі послуг вибирають його з багатьох інших за розмір кешбеку і за швидкий переказ грошей.

8). Кешбек-сервіс Grivasi – це молодий, але один з найвигідніших в Україні. Grivasi всіляко намагається залучати клієнтів, і застосовує різні способи, наприклад, більшість українських магазинів встановили відсотки повернення грошей більші ніж у конкурентів. На виведення коштів немає мінімалки. У його каталозі дуже багато українських торгових закладів.

9). Кешбек-сервіс Backit (ePN) – користується підвищеною популярністю, тільки за перші три роки залучив близько трьох мільйонів користувачів. Люди добре заробили, так як сервіс виплатив їм більше 52 мільйонів доларів. Згідно партнерської програми він співпрацює з 700 магазинами.

10). Кешбек-сервіс Cashbe – це сучасний майданчик послуг. Сервіс славиться високими відсотками повернення коштів – до 40% від вартості покупок в інтернет-магазинах. Його принцип – це взаємовигідне співробітництво з інтернет-магазинами: приводить в магазини нових клієнтів, від оплачених замовлень своєчасно повертає частину грошей. Відгуки користувачів в основному позитивні.

Резюме

Кешбек-сервіси мають безліч переваг, але є і недоліки. Серед переваг необхідно відзначити зручність і широкий доступ до готівки, економія часу, безпечне виведення грошей завжди з використанням ПІН-коду, без додаткових комісій.

Як недоліки треба зазначити, що у деяких магазинах обумовлено, що виведення коштів за допомогою кешбеку можливе тільки в тому випадку, якщо транзакція перевищує певну суму, наприклад 50 долларів, у деяких банках встановлена комісія за кешбек – від 5 до 15 гривень, у деяких банках послуга доступна тільки для дебетових карт.

Створити сайт / Сайт візитка, Лендінг, Одностранічнік

Топ-13 кращих сервісов для розкрутки в Instagram

Як заробити 1000 гривень ( день ) в Інтернеті

error: Вміст захищений!!