Як економити на покупках – 10 практичних порад

Я завжди ловлю себе на думці, що після походу за покупками в магазин, купив щось зайве і потратив набагато більше грошей як планував, ось так родилась дана стаття, щоб розібратись, як економити на покупках.

Як економити на покупках

1. Планування покупок та підбиття підсумків

Перед походом в магазин необхідно скласти список, ґрунтуючись на вже наявних вдома продуктах та речах. Потім перечитати його та викреслити, як мінімум, третину списку.

Психологи стверджують, що половина товарів купується не з необхідності, а заради процесу покупки.

Після шопінгу слід зберегти всі чеки та проаналізувати, на що гроші були витрачені даремно. Бажано записувати загальну суму видатків за кожен місяць. Такий контроль допоможе зрозуміти, без якихось покупок можна обійтися.

2. У потрібний час у потрібному місці

Фрукти та овочі на ринку найкраще купувати увечері. Втомлені продавці віддають товар надвечір за півціни, щоб не вести його назад. Побутову хімію та посуд можна вигідно купити під час акцій у супермаркетах. Одяг слід купувати не в сезон. Найбільші знижки на купальники – узимку, а на шуби – влітку. Готувати вдома дешевше, але часто в гіпермаркетах діє знижковий годинник на випічку або салати, які в результаті виходять дешевшими за вартість інгредієнтів.

3. Все своє ношу із собою

Ходити за одягом та взуттям рекомендується у своїх найкращих вбраннях та з красивою зачіскою. Самооцінка та настрій у примірювальній від свого виду буде підвищуватися, а значить не виникне бажання піднімати їх за рахунок шопінгу.

Перед відвідуванням продуктових магазинів необхідно поїсти, тоді «голодні очі» не будуть скуповувати все без розбору. Розумно завести екосумку для покупок та брати її із собою. Це заощадить гроші на пакетах і зробить внесок у покращення екології.

4. Ремонт та утилізація

Якщо зламалася пральна машинка чи холодильник, не обов’язково одразу бігти до магазину за новою. Спочатку варто спробувати відремонтувати стару. При недоцільності ремонту можна розпочати вибір заміни. Слід порівняти ціни у кількох магазинах. Уживану техніку можна здати в брухт, що компенсує частину покупки. Деякі магазини роблять знижку на нову побутову техніку під час здачі старої.

5. Геть все зайве!

Продукти краще купувати без упакування. Розфасовані товари коштують дорожче та містять більше консервантів та інших шкідливих речовин. В упаковці продукт майже завжди важить менше за кілограм, через що виникає уявне почуття економії. Від дорогих та висококалорійних солодощів та копченостей слід взагалі відмовитись. Це допоможе скинути зайву вагу та скоротить витрати.

6. Бережи сукню як нову

Продовжити термін служби речей, а отже, заощадити на придбанні нових, допоможе дбайливий догляд. Предмети одягу необхідно прати та сушити відповідно до умов, зазначених на етикетках. Перед пранням у пральній машинці треба обов’язково застібати гудзики та блискавки, щоб уберегти їх від поломки. Краще не купувати речі, які потребують лише хімчистки. Почистити такі речі може виявитися дорожчим за їхню вартість. Побутову техніку треба експлуатувати згідно з інструкцією, регулярно проводити технічне обслуговування.

7. Друге життя старих речей

Перед тим, як вирушати за покупками, слід уважно вивчити свій гардероб. Непридатний за розміром або одяг, що вийшов з моди, можна перешити, «освіжити» новими аксесуарами, перефарбувати. Це стосується і предметів побуту. Зі старих речей навіть без особливих навичок можна зробити унікальні предмети інтер’єру своїми руками. В Інтернеті докладних інструкцій із фотографіями достатньо.

8. Береш чужі на час, віддаєш свої назавжди

За жодних обставин не слід брати кредит на річ, що сподобалася. Споживчі кредити оформляють у багатьох великих магазинах за дуже короткий час. Покупець, що тримає в руках бажану покупку, не встигає ознайомитися з умовами, на яких йому видаються гроші. Практично всі експрес-кредити мають високу процентну ставку, приховану страховку та величезні суми штрафу навіть один день прострочення. Куплена річ може виявитися в 2-3 рази дорожчою за її первісну вартість.

9. Переплата за бренд

Товари уславлених брендів коштують дорожче через гроші, витрачені на їхню рекламу. Відома марка – ще гарантія якості продукції. Дешеві товари малознайомих виробників можуть виявитися на порядок вищими за якістю та користю. Тому майбутню покупку слід розглядати не за іменем бренду, а за змістом та відгуками знайомих. Продукти краще купувати ті фірми, які розташовані в цьому ж регіоні. Витрати на їх доставку нижче і шлях до магазину вони зробили менший.

10. Спільні покупки

Як відомо, оптом – дешевше, але перетворювати своє житло на склад теж не найкраща ідея. І на стратегічні запаси потрібна одразу велика сума грошей. Вихід – участь у спільних покупках. В Інтернеті є безліч сервісів, що дозволяють покупцям об’єднуватись і робити оптове замовлення зі знижкою, а потім ділити його між собою. Аналогічно можна придбати в супермаркетах кілька однакових товарів по акції спільно з друзями.

Як швидко відновити свою енергію та сили

Як відкрити агентство нерухомості — корисні поради

Як стати продуктивним та мотивувати себе

error: Вміст захищений!!