Як правильно взяти банківський кредит в Україні

Часто бувають такі життєві ситуації, коли треба щось купити, але нема необхідної суми грошей. Багато хто воліє накопичувати гроші для того, щоб потім придбати те, в чому є потреба. Але в наш непростий час, коли хвиля за хвилею накочують кризи, коли інфляція періодично дається взнаки, і навіть школяр молодшого класу школи напевно чув про економічну кризу, навряд чи збирати довго гроші вигідно.

Зрозуміло, можна спробувати звернутися до родичів та друзів, а може, приятелів, щоби врятували грошима. Але якщо розмова піде про велику суму грошей, які цілком неможливо повернути після отримання чергової зарплати, навряд чи виручать вас родичі та знайомі. І не жадібні вони.

Просто в одних не буде потрібної вам суми грошей, інші самі в боргах, як у шовках, хтось не приховуватиме, що гроші у нього є, але вони знаходяться на депозитному рахунку в банку і щомісяця він отримує непогані відсотки, тому й не готовий навіть заради дружби зняти гроші з рахунку.

Як правильно взяти банківський кредит в Україні

Залишається звернутися за фінансовою допомогою до банківської чи іншої установи, де, як висловився один із героїв популярного за радянських років кінофільму «Кар’єра Діми Горіна»: «де гроші»?

Люди досвідчені, які вже раніше брали кредити, зрозуміло, порадять вам перед оформленням кредиту все добре обміркувати. І собі відповісти на головне питання: чи під силу вам його повертати вчасно і в необхідному обсязі?

Що важливо знати перед тим, як ви оформите кредит?

  • – Дуже важливо уважно осмислити таке поняття, як «річна процентна ставка».

Розмір річної процентної ставки за кредитуванням – це конкретно певна переплата за грошима, які вам видають у банку тощо.

  • – Про способи оплати відсотків.

Банківською системою нашої держави передбачається кілька способів повернення кредитних грошей. Йдеться про про ануїтетних платежах – це, які здійснюються однаковими «порціями», і навіть про диференційованих платежах – за фактом залишку заборгованості.

Якщо про перший спосіб повернення грошей нічого додати, що стосується другого, можна уточнити: щомісяця ви менше грошей повертатимете банку.

І після нескладних підрахунків ви зрозумієте, що в першому випадку ви більше грошей маєте повернути банку.

  • – Про комісію та інші платежі

Банківські працівники, зрозуміло, зацікавлені в тому, щоб їхній роботодавець – банк крім того, що отримував би свої гроші назад із відсотками, купував би «бонуси». Серед них фіксована сума через те, що договір про кредитування було оформлено, платною може бути послуга консультанта. Можна згадати ще й про плату за те, що готівка була переведена на кредитний рахунок, а також видана.

А ось, коли ви прийдете в банк, ви, якщо не соромитеся і поставите працівникові банку «питання в лоб», дізнаєтеся про повний розмір ставок.

Небагато про забезпечення кредиту

Звичайно ж, ви налаштовані вчасно та в повному обсязі повернути позикові гроші. Але в банку навряд чи просто так повірять, що ви так і зробите. Тому відразу ж йдеться про те, яким може бути так зване забезпечення повернення грошової суми, виданої вам як кредит.

Можна виділити три основні види забезпечення.

Найчастіше потрібні поручителі, які у разі фінансових проблем у того, хто взяв кредит, зобов’язуються за нього виплачувати вчасно та в повному розмірі гроші.

Забезпеченням може бути застава, наприклад квартира, придбана з використанням кредитної підтримки. Але треба пам’ятати, що ця квартира не може бути продана, обмінена, навіть найчастіше здана для проживання – доти, доки всі гроші не будуть повернуті банку.

Один із трьох основних видів забезпечення кредиту – неустойка. Вона може бути затребувана, якщо громадянин, який оформив кредит у банку, наприклад, не укладається у зазначений у кредитному договорі термін.

Про довгострокове погашення кредитних грошей

Не виключається, що, раптом, та вам пощастило у фінансовій платі: знайшли відмінне джерело додаткового доходу, виграли у лотерею велику суму грошей, отримали спадщину. Може, поквапитися невдовзі до банку і повернути за раз усе те, що мали повернути років за 5?

А раптом, адже всяке буває, та й знову незабаром знадобляться гроші у борг? І ніхто не може вам гарантувати, що відсотки будуть на вже звичному для вас рівні.

Та й у банках за великим рахунком не зацікавлені таких клієнтів, які повертають кредит до обумовленого у договорі терміну. Адже в результаті в банку недоотримають суму, яку планували отримати від вас. В результаті не дивуйтеся, якщо раптом ви в договорі прочитаєте пункт, який уточнює штрафну санкцію за те, що кредит буде достроково погашено.

Сума штрафу може бути лише на рівні кількох відсотків від початкової суми. У банку штраф стягують ще й за те, що проводиться додаткова робота щодо переоформлення документації, перерахунку платежів.

Часто в договорі визначається розмір мінімальної суми «експрес-погашення» – раніше обумовленого терміну.

Одразу ж потрібно зрозуміти, що таке поняття як ідеальний кредит – просто річ на рівні фантастики.

Швидке оформлення кредиту без поручителів – це вже знають досвідчені позичальники банків – означає високі відсотки повернення.

Тож чи не краще трохи потерпіти, умовити людей стати поручителями, щоби потім значно не переплатити за взяту в кредит суму грошей?

В ідеалі, точно знаючи, яка сума грошей вам потрібна в кредит, потрібно особисто відвідати кілька банків та дізнатися у працівників установи, скільки ви переплатите за використання кредиту, якою буде щомісячна плата, чи залежить її розмір від рівня ставки рефінансування?

У будь-якому випадку, потрібно все проаналізувати та реально оцінити свої можливості: чи не стане банківський кредит тяжким тягарем для вас?

Чи можна заробити на сонячних батареях

Як розпочати успішний бізнес з нуля

Як стати успішним інвестором ( 10 важливих звичок )