Як справлятися зі стресом на роботі

Здатність справлятися з емоціями, зберігаючи спокій під тиском, впливає на наші результати. Стрес може буквально з’їсти нас. Дослідження показали, що тривалий стрес пошкоджує ту частину мозку, що відповідає за самоконтроль. Хитрість в тому, що, не дивлячись на його руйнівну силу, стрес теж потрібен. Саме завдяки йому ми можемо мобілізуватися на дії. Коли ми не відчуваємо хоча б мінімального стресу, нам важко діяти. Люди зазвичай досягають найкращих результатів при оптимальному рівні стресу. Так де ж межа, яку не можна перевищувати? Як впоратися із зайвою стресом на роботі?

Дослідники з Університету Берклі виявили, що на ранніх стадіях стресу мозок виробляє нові клітини для поліпшення пам’яті. Це відбувається тільки тоді, коли стрес носить спорадичний характер. У ситуаціях тривалого стресу здатність мозку виробляти нові клітини пригнічується.

Підвищений ризик серцевих захворювань, депресії, ожиріння, зниження працездатності – ось деякі з негативних наслідків тривалого впливу стресу. На щастя, більшість стресових ситуацій суб’єктивні і ви можете їх контролювати. Є техніки боротьби зі стресом.

Ось кілька прикладів, які можуть допомогти вам знизити рівень щоденного стресу.

1. Цінуй те, що у тебе є

Дуже важливо приділити час роздумам про те, за що ми вдячні в життя.

Такі вправи також покращують ваш настрій, оскільки знижують на 23% рівень гормону стресу кортизолу. Дослідники з Університету Девіса виявили, що люди, які проявляють таке ставлення кожен день, мають кращий настрій, більше енергії і відчувають себе краще фізично.

2. Уникайте «питати»

“Що може бути?”

Ставлячи собі цей теоретичні питання, можливо лише підливати масла у вогонь.

Кожна ситуація може розгортатися в тисячах різних сценаріїв, тому чим більше часу ви витрачаєте на роздуми про них, тим менше часу ви витрачаєте на реальні дії.

3. Будьте позитивні

Позитивні думки допомагають боротися зі стресом на початкових етапах, тому що вони зосереджують увагу мозку на чимось без стресу.

Допоможіть своєму мозку, свідомо вибираючи позитивні думки (для цього підійде будь-яка позитивна думка). Коли все йде добре, це легше. Однак, коли на нашому шляху виникають труднощі, наш розум наповнюється негативними думками і нам набагато важче зосередитися на позитиві. Легке вправу в таких ситуаціях – подумати про наш день і вибрати з нього одне позитивна подія яким би банальним воно не було. Якщо ми не можемо виділити щось позитивне в нашому дні, давайте подумаємо про попередньому дні або навіть про інший день поточного тижня. Ви також можете подумати про захід, який відбудеться в майбутньому, адже його ми дуже чекаємо.

4. Відключити

Постійна доступність збільшує ризик впливу факторів стресу.

Постарайтеся відокремити своє особисте життя від роботи і домогтися так званого рівноваги між особистим життям і роботою. Якщо ви не можете дозволити собі відключити електронну пошту компанії після декількох годин роботи протягом тижня, постарайтеся не робити роботу в ці вихідні. Встановіть інтервали часу, коли ви просто недоступні.

5. Обмежте споживання кави

Вживання кави збільшує викид адреналіну.

А він є механізмом виживання, який змушує нас приймати швидке рішення: боротися або бігти. Цей механізм обходить етап логічного мислення і негайного прийняття рішень. Це дуже корисно в реальних надзвичайних ситуаціях і в меншій мірі, коли ви отримуєте стресовий електронного листа.

Як справлятися зі стресом на роботі

6. Висипайтеся.

Це дуже, дуже і дуже важливо.

Поки ми спимо, наш мозок «перезаряджається» і «перепрограмується» – він повертається до подій минулого дня і приймає рішення про те, що залишити, а від чого позбутися (що призводить до сновидінь).

Завдяки цьому ми можемо прокинутися відпочили і готовими до нового дня. Коли ми не висипаємося або якість сну не дуже хороше, знижується самоконтроль, концентрація і пам’ять. Недолік сну збільшує рівень гормонів стресу – навіть коли ми не піддаємося впливу стресорів. Коли на роботі у нас є дедлайни, і створюється враження, що у нас абсолютно немає часу спати, слід виспатися – хороший спосіб контролювати ситуацію і процвітати.

7. Не думайте про себе негативно

Велика частина наших негативних думок – це думки, а не факти.

Чим більше ви зосереджуєтесь на негативних думках, тим більше сили ви їм надаєте. Коли ви відчуваєте, що вас долають чорні думки, запишіть їх на аркуші паперу. Коли ви відпустите самохідне колесо і подивіться на замітки, вам буде легше судити про них тверезим поглядом. Ви, ймовірно, дійдете висновку, що такі слова, як «ніколи» або «гірший», в повному обсязі відображені в дійсності. Якщо після того, як ви записали ці думки, ви все ще думаєте, що це факти, покажіть картку одному. Чи згоден ця людина з цими твердженнями? Ми часто відчуваємо, що щось «завжди» або «ні коли », але корисно відокремити негативні думки від реальних фактів.

8. Майте перспективу

Стрес з занепокоєнням підживлюються нашим спотвореним сприйняттям реальності.

Легко зробити висновок, що джерелом нашого стресу є нереальні терміни, погані начальники, пробки … Ми не можемо контролювати ці фактори, але ми можемо контролювати нашу реакцію на них. Перш ніж ви впадете в поганий настрій, постарайтеся оцінити ситуацію в перспективі. Запишіть на аркуші паперу все, що йде не так, як треба. Ви можете навести кілька прикладів, але це не буде «все» або «нічого». Зміна власної точки зору може допомогти нам впоратися зі стресом.

9. Дихайте

Один з найбільш простих способів впоратися з періодичним стресом – це те, що ми повинні робити кожен день: дихати.

Коли ви відчуєте наростаючий стрес, закрийте двері, сядьте зручніше, приберіть все, що вас відволікає, і просто дихаєте. Мета – дихання само по собі. Потрібно зосередитися на цьому завданні, щоб розум не думав про інші речі. Сконцентруйтеся на відчутті вдихання і видихання повітря. Це може здатися банальним, але пару хвилин робити це складно. Однак мета полягає в тому, щоб зосередити всю вашу увагу на диханні, а не на роздумах. Якщо у вас виникли труднощі з цим завданням, ви можете вважати кожен вдих і видих, поки не дійдете до 20. Потім почніть заново. Якщо ви заплутаєтеся в рахунку, не хвилюйтеся – ви завжди можете почати все спочатку.

10. Зверніться по допомогу

Важливо знати свої слабкі сторони і вміти попросити про допомогу, коли вона знадобиться.

Кожен з нас знає когось на роботі, в колі сім’ї та друзів, який підтримує нас і готові допомогти, коли того вимагає ситуація. Визначте таких людей у ​​своєму житті і не бійтеся просити їх про допомогу. Іноді навіть просту розмову про те, про що ми турбуємося, може послабити стрес і дати нам нову перспективу. Часто інші люди можуть придумати рішення, яке ми б не запропонували, тому що вони менш емоційно залучені.

Що таке кешбек, і як обрати найкращий кешбек-сервіс

Створити сайт / Сайт візитка, Лендінг, Одностранічнік

Топ-13 кращих сервісов для розкрутки в Instagram

error: Вміст захищений!!