Як відкрити аптеку: планування, приміщення, деталі

Отже, Ви вирішили відкрити аптеку і зайнятися аптечним бізнесом, але з чого почати?

Як показує практика, створення будь-якого бізнесу, в тому числі аптечного, не обходиться без збору інформації та планування. В даному огляді ми звернемо Вашу увагу на особливості збору інформації та планування, що буде просто необхідно при відкритті аптеки.

Перш за все, зауважимо, що для збору інформації можна використовувати різні джерела, будь то особисті відвідування, аналіз діючих аптек або інтерв’ювання бізнесменів в аптечній сфері.

На що потрібно звертати увагу, щоб відкрити аптеку і з чого почати?

Отже, позначимо, відповідно, з якими критеріями необхідно здійснювати збір інформації про діяльність аптечного бізнесу, а саме:

– аналіз діяльності конкурентів (причому враховувати треба вдалість розташування, здійснення рекламної кампанії, внутрішньої обстановки аптеки) – для отримання корисної інформації, яка може бути ісп ользована при підборі приміщення для відкриття аптеки, варто обов’язково проаналізувати місце розташування конкурентів;

– аналіз цільової аудиторії (подивитися середній чек, частоту заходу клієнтів);

– середній рівень націнки.
В цілому , важливо сказати, що при відкритті аптеки таким етапом, як збір інформації, не варто нехтувати, – від цього залежить в подальшому точність планування.

Місцезнаходження аптеки: що потрібно знати?

Як відкрити аптеку
Vector illustration Pharmacist at counter in pharmacy. Pharmacy with pharmacist in counter and people buying medicine. Store and Doctor pharmacist and patient. Vector illustration in a flat style

Окремо Вашу увагу необхідно звернути на такий етап у відкритті аптеки, як планування.

Перш за все, потрібно чітко собі уявляти, де буде розміщуватися в майбутньому аптека, на яких покупців вона буде орієнтована, який метод торгівлі Ви виберете, рівень сервісу надасте. Врахуйте, що за хорошими місцями для торгівлі йде справжня гонка. Жваві місця змінюють своїх власників без виведення оголошень на ринок нерухомості.

Ось тому часто вдаються до послуг різних консалтингових компаній, які є посередниками між орендарями та орендодавцями. Часто саме завдяки їхній допомозі вдається отримати досить вигідне місце розташування для аптечного бізнесу.

Як показує практика, найкращим місцем для розташування аптеки є місця найбільшої прохідності людей.

Багато залежить від того, яку форму володіння приміщенням ви оберете: право власності або право оренди. При покупці приміщення у власність необхідно закласти відповідне фінансування в бізнес-плані.

Асортимент аптеки: що потрібно знати?

В ході збору бізнес-інформації важливо звернути увагу на те, чим, власне, буде займатися майбутнє установа – на асортимент аптеки.

В залежності від виду аптеки необхідно скоригувати її асортимент, реалізованих лікарських засобів і препаратів. Якщо мова йде про власне аптеці, то необхідно запропонувати клієнтам досить широкий вибір медикаментів.

асортимент аптеки
Female healthcare worker explaining to a client with virus symptoms how to use a medicine in pharmacy house.

При цьому, неодмінно слід клієнтам запропонувати таку послугу, як «препарати під замовлення». У рідкісних випадках, аптеки мають можливість самостійного виготовлення лікарських засобів, якщо це передбачено виданої ліцензії на аптеку.

Отже, ми розглянули деякі аспекти збору інформації при відкритті аптеки.

Тепер ми поговоримо про особливості розташування аптеки. Як визначити правильне місце розташування для відкриття аптеки, особливості оформлення права володіння аптекою.

В даному огляді ми поговоримо про особливості розташування аптеки. Як показує практика, люди часто йдуть в найближчу аптеку за придбанням лікарських засобів, тому якщо випадок не є винятковим, то далеко клієнти не поїдуть.

7 важливих кроків до успіху в Інтернет-бізнесі

Як відкрити перший Бізнес і не прогоріти?

Інвестиційні ідеї на ринку акцій в світі ( 2021 рік )

12 найприбутковіших ідей для бізнесу вдома

Ось чому при виборі місця розташування аптеки найважливішим параметром є трафік, до якого, власне, прив’язана аптека. Але трафік всюди буває різним: в торговому залі – це один вид трафіку, а в аеропорту іншої.

Варто врахувати, що формат аптеки досить сильно залежить від параметрів трафіку. Припустимо, Ви відкрили в спальному районі аптеку дискаунтер, проте це буде не вигідно.

Як показує практика, в центральній частині міста ефективно буде працювати концепція бізнесу, що передбачає широкий асортимент ліків, в тому числі наявність дорогих препаратів, надання консультацій та якісного сервісу.

А ось в спальному районі міста досить успішною моделлю можна вважати так званий цілодобовий дискаунтер зі значним лікарських і фармацевтичних асортиментом.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день місцем, де найкраще відкривати аптеку, є великим торговим центрам. Але зайняти там «гаряче» місце не так-то вже й просто.

Це ідеальна модель, а також більш захищене місце, адже сильних конкурентів апріорі немає, – відвідувачі рухаються переважно в заданій системі координат.

Якщо відвідувачі вже потрапили в таку систему, то вони при необхідності виберуть наявну аптеку.

Як жартують деякі власники діючих аптек, тепер залишається тільки не пустити в торговий центр конкурентів, підвищити ціни і мати там високу маржу – це, дійсно, робочий бізнес.

Оформлення права володіння аптеки: оренда або викуп

Окремо Вашу увагу необхідно звернути, що незалежно від форми торгівлі і розташування аптеки, приміщення для цього виду бізнесу доведеться або брати в оренду, або набувати у власність.

власники діючих аптек
Shot of a pharmacist using her digital tablet while working in a isle

Слід звернути увагу, що придбання приміщення – це задоволення не з дешевих. Так, на сьогоднішній день один квадратний метр в хорошому місці столиці обійдеться в $ ., І за найближчі кілька років ця цифра навряд чи зменшиться в рази.

В той же час, не дивлячись на високі ціни на квадратні метри, купити приміщення у власність є більш надійним варіантом.

Орендний договір, якщо є можливість, бажано укладати на п’ять років з фіксованою ціною. Такий договір можна укласти, і до цього необхідно прагнути. За допомогою довгострокової оренди є можливість отримати потенційну економію і якийсь захист при стрімкому зростанні орендних ставок.

Знайти відповідне приміщення можуть допомогти спеціальні агентства, оскільки самостійно часомнеможливо підшукати приміщення. Якщо ви вирішили відкрити аптеку і у вас ще залишилися питання, пишіть в коментарях ми постараємося на них відповісти.

error: Вміст захищений!!