Як знайти роботу в Польщі біженцям з України

Уряд Польщі терміново розробив заходи з працевлаштування українських біженців, які приїхали до Польщі. Ухвалено рішення, що бізнесмени створюватимуть нові робочі місця. А також стимулювати біженців високими заробітками під час переїзду до тих міст, де є робота, та мотивувати їх вивчати польську мову.

Де біженцям з України шукати роботу у Польщі?

Як знайти роботу в Польщі біженцям з України

Як повідомляє Gremi Personal – популярна польська агенція з працевлаштування, що постійно підвищений попит на фахівців та робітників у харчовій промисловості, водіїв великовантажних автомобілів у сфері логістики та працівників у сфері послуг галузей готельного бізнесу у невеликих містах.

Адміністрація та міське управління малих міст запропонувало уряду створити державну програму фінансування підприємств різного типу для створення нових робочих місць.

Головною особливістю проблем працевлаштування українців на польському ринку праці є володіння польською мовою. Багато українських біженців не розмовляють польською мовою, що є основною перешкодою для працевлаштування кваліфікованих працівників, особливо у сфері послуг.

Тому експерти кадрових агентств запропонували запровадити безкоштовну програму масового вивчення польської мови для українців, які бажають працювати у Польщі.

Використання програми дало свої результати. Наприклад, за статистикою урядового відділу Польщі, фахівці якого опікуються питаннями біженців з України, встановлено, що 100 тисяч українців працевлаштовані на різні вакансії у Польщі. А, з іншого боку – це фактично кожна четверта людина, яка отримала PESEL – польський  ідентифікаційний код, який дозволяє працювати в Польщі згідно зі спецзаконом, який спеціально прийняли для біженців.

За словами самих українців, які працюють на робочих місцях що не вимагають знання польської мови, заробляють у перекладі на українську валюту в середньому 24 тисячі гривень.

Найчастіше вакансії пропонують на підприємствах харчової промисловості, у сфері обслуговування та логістичних складах.

Методи пошуку роботи: порада фахівців

Ті українці, які приїхали до Польщі через воєнний конфлікт та отримали статус біженця UKR або тимчасовий захист, ви автоматично отримали спеціальний PESEL, а разом із ним право на роботу без спеціального дозволу. Жодних трудових віз, жодних запрошень та трудових договорів не потрібно.

Тому ті люди, хто хоче працювати у Польщі та заробити гроші застосовують різні варіанти пошуку роботи. Як правило, вони використовують дві можливості:

  • шукають вакансію онлайн, як то кажуть з дому, на сайтах пошуку роботи;
  • реєструються у бюро зайнятості.

Бюро праці (Центр зайнятості) – це державна установа, яка, як і українська служба зайнятості, займається працевлаштуванням безробітних громадян. При реєстрації потрібно пройти співбесіду з клерком, надати йому документи, що підтверджують рівень освіти, професійний досвід та навички. Після процедури реєстрації працівники бюро праці підберуть потрібну вакансію.

7 найкращих сайтів, які допоможуть знайти роботу

Пошук роботи – це тривалий процес, який іноді розчаровує, навіть поляків. Тому що не завжди можна знайти роботу своєї мрії, яка б задовольняла всі бажання людини. Тому потрібно набратися терпіння і в найгіршому разі погоджуватися на будь-яку роботу, щоб заробити гроші на виживання. І маючи хоч якийсь дохід шукати собі роботу, яка буде відповідати вашим потребам.

  1. Pracuj. pl – це найпопулярніший сайт з працевлаштування

Сервісом користується величезна кількість польських та українських шукачів роботи. Його основа постійно поповнюється вакансіями. Користувачі окрім пошуку вакансії можуть отримати поради фахівців з оформлення резюме та рекомендаційний лист. Експерти проконсультують, як пройти співбесіду під час влаштування на роботу.

  1. GazetaPraca. pl– сучасні способи пошуку роботи: інтернет-ярмарки вакансій

Тут, як і на ресурсі Pracuj .pl, публікується багато рекламних оголошень про роботу від рекламодавців. Окрім того, постійно влаштовуються інтернет-ярмарки вакансій. Такі заходи користується популярністю серед людей, які шукають роботу.

На цьому ресурсі можна знайти поради фахівців з підбору персоналу, як подати резюме та пройти співбесіду.

  1. Appluj.pl – це мобільна програма, яка доступна для всіх видів пристроїв

Система забезпечує пошук роботи на сайтах роботодавців. Можна легко і просто ознайомитися з оголошеннями про роботу в регіоні, де проживаєте. Багато безробітних розпочали побудову своєї кар’єри саме з Appluj.pl.

  1. Jobrapido – пошук роботи за допомогою спеціальних сайтів

Сервіс автоматично збирає оголошення з різних сайтів пошуку роботи, а також публікує запрошення на роботу від рекламодавців. На оголошення сторонніх сайтів можна перейти за посиланням. А сервіс Jobrapido публікує короткий анонс повідомлень та активне посилання на сайт рекламодавця. Таким чином, користувачі переходять на зовнішні сайти, чим підвищують охоплення рекламних оголошень про роботу.

Користувач також може зареєструватися на сайті за опцією «Оповіщення про вакансії», та отримувати повідомлення про нові оголошення на свій E-mail.

Крім повідомлення про наявність нових вакансій, система може запропонувати прямі вакансії відповідно до вимог шукача роботи.

  1. jober. pl– щоденні пропозиції роботи

Багата база пропозицій роботи у Польщі та за кордоном, навіть для людей без досвіду.

Сайт пошуку роботи, який багато експертів рекомендують людям, які шукають роботу. Пропозиції щодо роботи відсортовані за професіями. Великий плюс через те, що можна швидко перевірити, які компанії ведуть набір.

  1. Olx .pl – це не тільки торговий портал, а дошка оголошень для пошуку роботи

Сервіс раніше відомий як tablica.pl. Сайт приймає оголошення від місцевих рекламодавців та бізнесменів з усієї Польщі. Це популярний сайт оголошень, на якому розміщують оголошення рекламодавці сфери будівництва, сфери послуг підприємств громадського харчування, сфери торгівлі та інше.

На цей сайт найчастіше заходять українці, які шукають роботу у сфері будівництва у районі свого проживання.

  1. Zielonalinia. gov. pl– урядовий сайт, що має багату базу вакансій, яка постійно оновлюється.

Цей ресурс є консультаційним Центром від бюро зайнятості під назвою “Зелена лінія”. Сервіс доступний для українців у будь-який час. Для цього потрібно зареєструватися на сайті, вказати свій телефон та E-mail.

Головне завдання сервісу – це якісне надання послуг людям, які шукають роботу. А також постійне інформування зареєстрованих безробітних щодо нових подій на ринку праці.

Крім того, фахівці Центру надають допомогу бізнесменам при працевлаштуванні безробітних іноземців. Консультують з питань формальностей, яких слід дотримуватись при працевлаштуванні українців.

Переваги пошуку роботи на спеціалізованих сайтах

Тут слід розуміти, що на сайтах пошуку роботи є дуже корисна функція. Коли людина шукає роботу за своєю спеціальністю, наприклад, слюсар із ремонту автомобілів, то вона може налаштувати отримання повідомлень лише за такою професією.

Все, що для цього необхідно зробити, на сайті вказати професію, місто де хочете працювати, та ввести свій E-mail. Рекламні оголошення з урахуванням вашої спеціальності надходитимуть на вказану пошту.

Але, найголовніше – всі сайти, що спеціалізуються на пошуку роботи, є перевіреним джерелом інформації про ринок праці. Отримуючи інформацію про вільні вакансії, кожен користувач знайде корисні поради та рекомендації щодо того, як ефективно шукати роботу, а також як правильно підготувати резюме та супровідний лист.

error: Вміст захищений!!