Який бізнес можна відкрити в селі ( 8 кращих ідей )

Щоб відкрити прибутковий бізнес, не завжди потрібно вибирати локацію, розташовану у великих містах із високою концентрацією мешканців. Насправді, часто в сільській місцевості, не вистачає різних видів сервісу, а також підприємств для підприємницької діяльності, які є цікавими можливостями для бізнесу. Через відсутність комерційної діяльності та послуг, що відповідають потребам, мешканці сіл часто змушені їздити до сусідніх міст, за покупками та найпростішими послугами. Таким чином, відкриття бізнесу, чи магазину в селі, де немає сфери послуг, може гарантувати певну клієнтуру.

Бізнес в селі з нуля: 8 ідей для підприємницької діяльності у сільській місцевості

Сьогодні через безробіття у містах, особливо у невеликих селищах багато людей переїжджають на постійне місце проживання у село. Проте одразу постає питання, який бізнес відкрити у селі.

Адже питання заробітку – актуальна проблема для багатьох людей, а для тих, хто ніколи не мешкав у селі – особлива.

Прочитавши статтю, дізнаєтесь, чим зайнятися у селі, щоб заробити гроші. Як стати підприємцем, будучи сільським мешканцем та відкрити свою справу з нуля, без стартового капіталу.

Який бізнес можна відкрити в селі

Який би бізнес люди не розпочали у селі, вони мають розуміти, що їм доведеться багато працювати. Якщо ви не хочете прикладати максимум зусиль щодня, а офісне крісло набагато привабливіше, то в сільський бізнес краще не вкладатися.

Інтернет сьогодні сповнений ідей для новачків, щоб ті могли заробити на життя.

Але справжніх бізнесменів на селі дуже мало, з різних причин. Часто це трапляється тому, що для багатьох не підготовлених людей це невідомість, яка лякає, вони розгублені і не знають, як зробити перший крок у сільський бізнес. Їм важко обрати ідею, а коли виберуть, не знають, де взяти гроші для старту.

Але іноді люди потрапляють у сприятливішу ситуацію і навіть не підозрюють про це. Отже, кожна фізично міцна людина легко зможе розпочати невеликий сільський бізнес, починаючи заробляти гроші своїми руками та отримувати на цьому дуже добрий дохід.

Також варто зазначити, що люди, які живуть у сільській місцевості, мають величезні перспективи отримання доходів, які недоступні для міських мешканців.

Який бізнес в селі можна розпочати з нуля?

Навіть будучи сільським мешканцем, якщо добре подумати, можна знайти багато варіантів, як отримати дохід, починаючи з продажу овочів і фруктів, закінчуючи виробництвом консервованих продуктів.

Те саме з м’ясом і молоком.

Можна продавати саме м’ясо, а можна організувати ковбасний цех. Можна продавати молоко або робити з нього вершкове масло та сметану.

Бізнес-ідей для села значно більше, ніж для міста. І, що найголовніше, тут можна легко відкрити свій бізнес, маючи все необхідне під рукою.

1.Вирощування свійської птиці: прибутковий бізнес, який можна відкрити в селі

Ні для кого не секрет, що м’ясо птиці в супермаркеті – це м’ясо низької якості. У міру збільшення кількості алергічних захворювань серед населення зростає потяг до здорової їжі. Дуже вигідно відкрити у селі бізнес з розведення курей, гусей, качок та будь-якого іншого птаха.

Товарне поголів’я становлять кури, що виросли, або молодняк.

Цей варіант вимагає вкладень, але окупність під час реалізації продукції покриває витрати.

Бізнес в селі

Деякі мешканці сіл покладаються на екзотику і навіть намагаються її практикувати, наприклад, створюють страусині ферми та вирощують страусів. Але тримати звичайну птицю і простіше, і не менш вигідно, ніж, наприклад, вирощувати гуси, качки та індики.

Багато жителів міста полюбили м’ясо індиків, а запікання гусака в духовці для багатьох велика рідкість, тому що їх немає у продажу.

Найголовніше в цьому бізнесі – це правильний догляд за птахом і контроль за станом їх здоров’я.

Тут головна постать – це ветеринар, з яким потрібно постійно контактувати для того, щоб той регулярно оглядав живність. Звичайно, відкрити цей бізнес можна не маючи великих грошей, купивши кожного птаха по парі.

Але для розвитку бізнесу потрібні пристойні вкладення, тому що потрібен теплий курник, комплекс вітамінів та калорійний корм.

2. Розведення равликів: як відкрити бізнес, витрати

Що потрібно майбутньому підприємцю, щоб відкрити свою справу щодо вирощування равликів? По-перше, йому потрібна земля, щоб налагодити розведення. У селі це не проблема. Щоб почати розведення равликів, необхідний хороший ґрунт та наявність води.

Ґрунт необхідно вибирати, враховуючи такі фактори, як вологість, вплив сонячних променів, ухил та хімічний склад.

Кращий грунт – це земля, яка добре дренує і здатна утримувати вологу.

Вона не повинна бути надто кам’янистою. Присутність води необхідна для щоденного поливу равликів.

Розведення равликів

Потім потрібний матеріал для зовнішнього паркану по периметру ферми. Він необхідний для захисту равликів від вторгнення хижаків, таких як миші та рептилії.

Крім зовнішніх огорож, необхідна ще й внутрішня огорожа від ультрафіолетових променів. І, знову ж таки, зрошувальна система та перші равлики для розведення.

Нарешті, посіви для равликів, тобто насіння культур, що використовуються для їх підживлення та затінення, зокрема буряк, і такі інструменти, як газонокосарка або кущоріз та невеликий трактор.

Скільки коштує відкрити ферму равликів? Для вирощування равликів потрібна площа близько 5000 квадратних метрів, а також інвестиції у розмірі близько від 20 000 гривень, поділених таким чином:

• 8000 гривень на огорожі;
• 12 000 гривень за репродуктивні равлики.

3. Масло – потрібний харчовий продукт, та чудова ідея для бізнесу в селі

Масло вершкове – це незамінний висококалорійний, цілющий продукт, який завжди користується попитом і ніколи не втратить своєї популярності.

Масло вершкове
Female hand butters toasts for breakfast on the grey slate background. Horizontal view

Коров’яче масло не тільки прийнято вживати як продукт харчування, але і як сировину для кондитерської промисловості, щоб випікати на ньому кондитерські вироби, торти та інше.

Звичайно для старту ця ідея не підходить, тому що потрібен капітал для придбання корів, приміщення, обладнання, корм для корів.

4. Вирощування зелені, овочів, ягід, фруктів, грибів – надійний бізнес для села

Мабуть, це найкраща ідея для старту, бо проста і сама логіка підказує, що це дасть прибуток, бо практично всі сільські люди мають садки і городи.

Певна частина вирощеної городині та фруктів йде на споживання, а надлишки йдуть у відходи. Бо мало хто знає, що з цього можна отримати прибуток, якщо прикласти руки і це зробити в промислових масштабах.

Знаючи технологію вирощування рослин, достатньо буде додати пару штрихів, щоб врожай був в кілька разів більший і мав певні стандарти якості.

надійний бізнес для села
Forest fruit berries overhead assorted mix in studio on dark background with raspberries, blackberries, blueberries, red currant.

По-перше, звісно, потрібні великі площі. По-друге, необхідно створити певні умови, зокрема побудувати сучасні теплиці, налагодити в них систему вентиляції і поливу. Також потрібно буде вибрати найвигідніші і найменш вразливі до шкідників сорти, якщо ви вирішили працювати не тільки влітку, а й цілий рік,

5. Бізнес в селі з нуля: заготівля овочів та фруктів

Земля – це ресурс, який у вас уже є, якщо ви переїхали з міста до села. А це означає, що ви можете вирощувати фрукти та овочі.

Надлишки сільськогосподарської продукції можна продати:

  • самостійно на ринку
  • або здавати заготівельникам.

Перший, найпростіший варіант, з яким може впоратися будь-який сільський житель – це скуповувати овочі та фрукти та продавати їх на ринку.

Організувати сільський бізнес з нуля шляхом закупівлі ягід, овочів, фруктів у місцевих жителів для продажу у місті найпростіше, що можна придумати.

Щоправда, тут є слабка ланка – це канал збуту натуральних продуктів, вирощених під вашим наглядом у прилеглих садах.

Як вихід з положення – це продавати цю продукцію у невеликих магазинах екологічно чистих продуктів, які зараз масово відкриваються у будь-якому місті. Найкраще відкрити в місті свій власний магазин екологічно чистих продуктів. Тут можна продавати не лише фрукти, овочі, ягоди, сезонні гриби, а й молочні продукти, які також можна купувати у сільських мешканців. І це не тільки молоко, а й сир без добавок та консервантів, кисломолочні продукти, тощо.

6. Полуниця ягода та розсада полуниці – вигідний бізнес для села

Перші місяці літа приносять рясний урожай ягід полуниці. Ця вітамінна продукція з кожним роком цінується дедалі більше. Вирощувати полуницю можна як на свіжому повітрі, так і в теплиці. Тепличний урожай дозріває раніше, а отже, його можна буде продати за вигіднішою ціною.

Невелика теплиця генеруватиме капітал, який можна використовувати для запуску більшого проекту або інвестування у більш досконалу систему теплиць із кількох будівель.

Додатковим прибутковим бізнесом може стати вирощування розсади полуниці у горщиках для квітів.

вирощення полуниці як бізнес

Це дещо екзотично, красиво та популярно. Кущі полуниці, посаджені в горщик, успішно плодоносять цілий рік у міських умовах, тому такий невеликий домашній город – дуже цікава ідея.

Важливо вибрати сорт розсади та дочекатися появи перших ягід, щоб полуничний горщик став привабливим з погляду споживача. Ремонтантна кучерява полуниця – це ідеальний варіант. Вирощування полуниці в горщиках – реальний спосіб відкрити перший у селі невеликий бізнес

7. Мед та продукти бджільництва – прибутковий бізнес в селі

Отримання меду на своїй пасіці – це чудовий спосіб побудови прибутків від продажу натурального продукту.Такий вид підприємницької діяльності буде прибутковим, якщо ваша пасіка налічуватиме сто вуликів із робочими бджолами.

Сам по собі головний продукт бджільництва – мед, унікальний товарний продукт і високо цінується на ринку.

Мед впевнено завойовує місце на полицях продуктових магазинів. Однак багато людей люблять купувати мед не в супермаркетах, а на пасіці. У кращому випадку у спеціалізованих магазинах під назвою «Медівня» від пасічника. Це пов’язано з тим, що у торгових мережах можна купити підроблений мед чи просто неякісний продукт, розбавлений чи старий.

бджільництво як високо-дохідний бізнес

Таким чином, у вас є можливість використовувати ситуацію та запропонувати свій свіжий натуральний продукт. Рентабельніше буде нормальна, від звичайного виробництва меду власними силами, але потрібні реклама та витрати на обладнання і спеціальні приміщення.

Тому досвідчені пасічники радять підприємцю-початківцю не працювати самостійно.

Набагато зручніше і вигідніше, якщо приєднатися до бджільницької спільноти, щоб хтось збував мед з багатьох пасік. Далі ви можете вирішити, як ви працюватимете: як керівник компанії з вашим ім’ям для продукції або як постачальник сировини.

8. Свинарство – це традиція господарювання в селі: з чого почати бізнес на свинях

Свинина – дуже популярне та смачне м’ясо. Крім того, при правильному харчуванні цих тварин ви зможете дуже ощадливо доглядати за ними, що значно збільшить ваш дохід.

Перше, що вам знадобиться – це теплий просторий свинарник з підстилкою із соломи та тирси.

Земельну ділянку та приміщення можна брати в оренду, адже присадибної ділянки не вистачить для ведення бізнесу. Потрібно буде визначитися з обсягами виробництва та закупити поросят на розведення. Крім того, на одного кнура буде достатньо 10 майбутніх свиноматок.

свинарство
Newborn piglet on spring green grass on a farm

Для початку після пологів можна продати кілька поросят своїм друзям, тому що вони дуже потрібні на селі, люди хочуть вирощувати тварин самостійно.

А для професійного розведення, вам знадобиться свинарник та запаси корму, які необхідно розраховувати окремо для молодих поросят та дорослих свиней.

Ваші витрати окупляться залежно від обсягу і типу господарства приблизно за 2–3 роки.

Заробіток на дому — як можна заробити вдома 2022?

Як заробити на криптовалюті? ТОП-10 способів

Бізнес в Інстаграм: Топ-13 ніш для успішного старту

Гроші на депозит: в який банк краще покласти

Інвестування: як почати інвестувати: покрокова інструкція