Де знайти віддалену (дистанційну) роботу в 2022 році

Після карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією, стало зрозуміло, що працювати потрібно вміти не тільки в офлайні в офісі, а й віддалено. Хтось уже раніше пробував це робити, хтось лише тепер опинився у ситуації, коли це стало потрібно. Але, виявилося, що це не так просто. Начебто, вдома сидиш, ніхто, як в офісі, не може до тебе підійти, подивитися через плече, але з іншого боку постійно щось відволікає. То діти зайдуть і щось спитають, то ролик захочеться подивитися на Yutube. Весь час щось заважає. Дуже багатьом людям робота онлайн виявилася непростим заняттям, тому в статті будуть надані рекомендації, як ефективно працювати на віддаленні, яка професія приносить більше грошей і на яких сайтах шукати віддалену роботу.

7 рекомендацій, як можна підняти свою ефективність при віддаленій роботі

як можна підняти свою ефективність при віддаленій роботі
Young woman enjoying her coffee while working or studying on laptop computer at home office

Багато людей звикли працювати в офісі, бо там створено робочу обстановку, а вдома такого немає. Здавалося б, в офісі іноді теж відволікають від роботи, але вдома, як з’ясувалося, відволікають ще більше, бо надто багато спокус. Навіть якщо вдома нікого немає, людина сама знайде причину як себе відволікти: чаю захочеться попити, заварити каву, серіал включити, в телефон залипнути.

Так ось, щоб цієї проблеми уникнути, потрібно свідомо вибудовувати свою продуктивність в режимі віддаленої роботи. Отже, які методи можна використовувати, щоб допомогти собі у самоорганізації праці.

1). Перше – це ритуал перед початком роботи

Придумайте собі традицію, з чого почнете свій робочий день. Може, почати день із легкої фіззарядки, заварити чашку кави, поснідати, відкрити список завдань, спланувати свою роботу, із постановкою завдання «Який результат отримати до кінця дня?». Тоді у вас виробиться рефлекс, ви звикнете до того, що цей ритуал – настрій на роботу.

2). Друге – ви зайняті, отже, вас немає вдома

Що обов’язково потрібно зробити – це домовитись з близькими, що коли ви працюєте вдома – ви зайняті, щоб сім’я вважала, що вас немає вдома, ви на роботі, і немає сенсу заходити до вас у кімнату.

3). Третя дія – це планування

Хоча б у якомусь короткому вигляді просто намітьте основні завдання, які обов’язково потрібно виконати. Напишіть два, три максимум чотири пріоритетні завдання, які дійсно дуже важливі і їх обов’язково потрібно встигнути зробити протягом дня.

4). Четверта порада від психологів – це робоча зона

Умовно розділіть простір будинку на ізольоване робоче місце та територію для відпочинку: кухня, спортивний куточок, диван з телевізором. Наприклад: робочий стіл тільки для роботи, нічого зайвого не повинно на ньому бути. Перерва на каву лише на кухні. Ідеальний варіант – окремий робочий кабінет вдома. Якщо такої можливості немає, спробуйте зробити ширму біля робочого стола.

5). Одяг – це дуже важливо

Для організації праці віддалено з дому потрібно правильно використовувати одяг. Для відпочинку – домашній чи спортивний одяг, для роботи за робочим столом обов’язково офісний одяг. Дотримуйтесь правила: у спортивному одязі не працюєте, у робочому одязі не відпочиваєте.

6). П’ята порада – відключіть звукові повідомлення

На телефоні відключіть звукове повідомлення про надходження SMS, відключіть усі звукові джерела, щоб ніщо не відволікало вас. Домашня обстановка теж відволікає від робочої думки, тому потрібно застрахуватися від сторонніх подразників.

7). І остання, шоста порада – підбиття підсумків

Наприкінці дня зробіть аналіз виконаної роботи, чи все зроблено. У багатьох людей немає такої звички і тому вони день у день щось мляво роблять і не отримують результату. Почніть щоденно аналізувати свою роботу. Це змусить ваш мозок ефективніше працювати, щоб досягати певного результату.

7 найкрутіших професій 2022 року, щоб працювати віддалено, та на яких сайтах шукати віддалену роботу

Віддалена робота

Чому так важливо саме зараз розібратися з віддаленими професіями? Як показав 2020 – 2021 роки в зв’язку з пандемією та карантином іноді навіть найталановитіші, найперспективніші співробітники залишилися без роботи.

Хтось був скорочений у когось просто закрилося підприємство, а ті хто колись давним-давно думали що вони з часом опанують віддалену професію і почнуть заробляти гроші онлайн. На жаль, коли настала скрута, ці люди зрозуміли, що вони не готові до роботи онлайн.

За 2020 рік великі корпорації типу як Google та Yahoo вирішили скоротити багато офісів тому що вони побачили величезну економію коштів коли їхні співробітники працюють віддалено з дому.

В Америці вже є спеціальне законодавство та спеціальний сегмент у податках, що відноситься саме до фрілансерів, людям, які працюють в інтернеті або в соціальних мережах.

Тому протягом двох-трьох років ця практика з’явиться навіть у найвіддаленіших куточках нашої країни. Перелік професій які у 2022 році опанують ринок праці:

1). Перший напрямок – це графічний дизайн

Бачили в інтернеті, які зараз гарні Інстаграми та які гарні головні сторінки сайтів – це все хтось малює. Дизайнери зараз один із самих затребуваних напрямків при тому. що якщо ви зараз подумали що для цього необхідно мати якусь спеціальну освіту, чи ви не вмієте малювати – це все вже в минулому.

Зараз є дуже круті програми і конструктори в яких вже є шаблони, які кожен зможе спокійно використовувати і буквально за 3-4 години зробити шалений дизайн.

Скільки ці люди заробляють? Тільки від одного замовника отримують близько 800 доларів на місяць. Але з огляду на те, що замовників може бути 3 – 4 на місяць виконавець спокійно може заробляти свої півтори тисячі доларів.

Для кого це підходить? Насправді професія дизайнер підходить абсолютно всім людям, віком від 14 років і до 70 – 80 років.

У досвідченого дизайнера заробіток за годину: 25-50 доларів. Знайти віддалену роботу можна на біржі Upwork.

2). Другий напрямок – це ретуш фото та монтаж відео

Просто неймовірно величезні можливості. Це потрібно абсолютно кожному, хто працює онлайн. Кому це підходить? Насамперед звичайно тим людям, яким подобається сам процес зйомки.

Є хитрий лайфхак. Навіть якщо ви не знаєте якихось особливих інструментів або правил зйомки, можете знайти безліч сайтів, які показують, як зробити круті відео для соціальних мереж.

Тільки на цьому можна за місяць заробити щонайменше півтори тисячі доларів на самому старті.

Роботу можна знайти на всесвітньо відомому веб-сайті Upwork. Для початку потрібно створити обліковий запис, тоді з успіхом можна знайти роботу, особливо у сфері ретуші фотографій та інше. Користувачі стверджують, що на сайті є багато оголошень від компаній, яким потрібні виконавці.

3). Третій напрямок – послуги IT фахівців

Це один із найперспективніших і найшвидше зростаючих напрямків. Програмісти тестують програмне забезпечення. Наприклад, виходить нова програма для смартфону її потрібно протестувати на предмет того, щоб кожна кнопочка працювала так, як потрібно. Зараз на ринок виходить величезна кількість різного програмного забезпечення, для цього потрібні спеціальні люди, які перевірять, чи правильно працюють ці програми. Скільки одержують інженери за проведення тестів? У середньому їхня зарплата починається від 25 доларів за годину.

Програмісти радять українцям влаштовуватися на роботу до європейських чи американських компаній. Тому що там зарплата вища ніж в Україні. Роботу можна знайти на рекламному сайті Job Express. Він пропонує актуальний список пропозицій віддаленої роботи у різних компаніях та технологічних стартапах у різних професійних секторах, таких як: програмісти, розробники сайтів, фахівці з маркетингу, дизайнери та багато інших. Дуже цікавий ресурс для шукачів дистанційної роботи, але він англійською мовою.

4). Четвертий напрямок – це віртуальний секретар

Зараз дуже багато підприємців та керівників великих компаній намагаються скорочувати витрати як на площах офісних приміщень, так і на заробітній платі. Віртуальний секретар коштуватиме підприємцю вдвічі втричі дешевше. Що робить віртуальний секретар? Насправді секретар може робити дуже великий обсяг роботи, залежно від роботодавця. Насамперед це прийом дзвінків від клієнтів.

Скільки можна заробити, працюючи віртуальним секретарем? Все залежить від роботодавця. Але, в середньому можна спокійно знайти роботу із зарплатою в 1200 доларів. Роботу можна знайти через пошукову систему, написавши у пошук фразу «оператор call-центрів», відкриється вікно з адресами вакансій та оголошеннями працедавців. Для більш високого заробітку можна знайти роботу на англомовному сайті Remote.

5). П’ятий напрямок – це копірайтинг та рерайтинг

Копірайтер – спеціальна людина, яка складає статті та пише тексти. Копірайтер може спокійно заробляти від тисячі доларів незалежно від того, де буде знаходитися сам. Головне, щоб компанія, для якої писатиме тексти, знаходилася в Америці чи в Європі. Якщо у Росії чи Україні, то заробіток на старті від 1000 гривень. Роботу можна знайти на сайті Remotive. Щодня на сайті відбувається оновлення вакансій. Ресурс дуже популярний як серед претендентів на роботу, так і серед компаній.

6). Шостий напрямок – це блогерство

Насамперед ці люди заробляють на продажу власних знань, наприклад, людина чудово вміє готувати, вона може у соціальних мережах продавати свій курс власних рецептів. Наприклад, якщо людина чудово співаєте і має музичну освіту, може створити свій курс по вокалу і навчити бажаючих, як гарно співати. Тому, якщо ви відчуваєте бажання перейти працювати в онлайн, то експерти настійно рекомендують зверніть увагу саме на цю спеціальність.

10 найкращих ресурсів для пошуку віддаленої роботи

Де знайти віддалену роботу

Роботу за всіма описаними спеціальностями можна знайти на спеціалізованих сайтах, так званих біржах. Кожний сервіс має свій поріг входу, тобто людина повинна вміти щось робити на високому професійному рівні.

1). Work-Zilla – популярна біржа для всіх бажаючих.

Чи то новачок, чи сивий фахівець, так як поріг входу, скажімо так – дуже демократичний. Завдань пропонується досить багато, вистачить усім. Особлива увага приділяється новачкам, щоб залучити їх надовго.

2). Kwork – це магазин, де продаються послуги від програмістів.

Ресурс працює за типом біржі, де користувачі рекламують свої послуги та можливості, а замовники їх купують.

3). FL.ru – біржа фрілансу, де кожен новачок зможе знайти роботу по своєму фаху.

Ресурс дуже популярний в Росії та Україні. Щодня відбувається оновлення, тому роботи багато.

4), Freelance.ru – біржа, де із задоволенням працюють фрілансери, та любителі онлайн заробітку.

Біржа має високий авторитет, тому тут багато замовників із хорошою оплатою за завдання. Користувачі, які давно працюють і мають високий рейтинг, добре заробляють. Особливо великою популярністю користується у копірайтерів.

5). Freelancehunt – сервіс, де гасають досвідчені фрілансери та шукають дорогі замовлення.

Останніми роками біржа збільшила популярність. Особливо вона подобається фрілансерам-початківцям, тому що тут помірна конкуренція.

6). Weblancer – ресурс, що розвивається.

На даний момент приходить багато людей, які бажають працювати віддалено. Досвідчені фрілансери сюди також навідуються у пошуку дорогого завдання.

7). Upwork – всесвітньо відома біржа, де багато іноземних замовників.

Незважаючи на те, що сайт англійською мовою, тут багато виконавців з України. Тут заробітки вищі, ніж на російськомовних біржах.

8). QComment – біржа заробітку на написанні коментарів.

Стартовий майданчик для фрілансерів-початківців. Заробітки не високі, тож люди тут надовго не затримуються.

9). VC.RU – біржа націлена на фахівців з маркетингу.

Особливої популярності не користується, але замовлення іноді трапляються досить дорогі. Тому фрілансери, які мають великий досвід роботи, сюди постійно навідуються в пошуку гарних замовлень.

10. Dribbble – Соціальна мережа для дизайнерів зі своєю дошкою оголошень про роботу.

Тут не тільки фріланс-проекти, а й постійна робота віддалено або в офісі. Це не біржа, тут складно знайти завдання з чіткою оплатою, але тут сидить безліч замовників, які шукають дизайнерів для своїх проектів.

Як купити земельну ділянку ( практичні поради )

Як купити державні облігації ( ОВДП )

Як купити квартиру: розстрочка, виплата, в кредит