Що таке франчайзинг? Переваги та недоліки франшизи

Раптово наступила криза позбавила робочого місця багатьох людей, у яких було і є бажання працювати, а також малих і середніх підприємців без можливості ведення власної справи. Само собою зрозуміло, більшість цих людей не можуть відновити або створити нову справу. У цей момент на допомогу приходить франчайзинг.

Як це у нас вже прийнято, термін франчайзинг прийшов до нас з Америки. Хоча більшість людей не розуміють сенсу цього слова, вони його використовують. Сенс цього слова полягає в тому, що компанія або фірма, яка має успішний і прибутковий бізнес, дає право працювати під своїм ім’ям і брендом підприємствам, які розорилися.

Успішні підприємство продають свою назву і допомагають у розвитку справи малих підприємців.

Наприклад, завозять своє обладнання або надають свої технології виробництва.

Такі компанії називаються франчайзори, а право носити ім’я франчайзера – франшиза. Сам процес передачі прав від франчайзора до покупця, який іменується франчайзі, називається франчайзинг.

Все досить легко, якщо вникнути в суть. Бізнесмен, який не може відкрити свою справу, приходить до великій фірмі, яка має багато філій, і купує право на відкриття своєї справи під ім’ям цієї компанії.

Договір називається франчайзинг, а бізнесмен – франчайзі.

Компанія, що продає своє ім’я або франчайзер, знаходить для франчайзі місце майбутнього підприємства, надає обладнання, матеріали, технології виробництва, а також допомагає організувати діяльність підприємства.

франчайзинг
FRANCHISE CONCEPT

Можна уявити франчайзинг як клонування одного підприємства з успішним видом діяльності, так як ця система перевірена і приносить дохід.

Через це, багато підприємців вдаються до франчайзингу, тому що так відкривати нову справу набагато безпечніше, ніж починати все з нуля.

Тепер ви знаєте, що якщо побачили в своєму місті магазин з відомим брендом, це може бути не тільки успішна брендовий компанія, а й франчайзі, що працюють під відомою маркою франчайзера.

У підсумку отримуємо, що франчайзинг є формою організації бізнесу, при якій велика брендовий фірма дає право будь-якому середньому або малому підприємцю:

 • продавати продукцію під своїм ім’ям в обмін на дотримання всіх технологій франчайзингової фірми,
 • використовувати репутацію фірми, маркетингові дослідження, технологію підтримки і так далі.

Початковий внесок за франчайзинг можна порівняти з платою за оренду приміщення. Така форма ведення бізнесу має масу достоїнств. Наприклад, крім успішного старту власної справи, ви купуєте відразу масу нових клієнтів, які довіряють репутації франчайзингової фірми.

Використовуючи франчайзинг, як основний тип ведення власного бізнесу, ви втрачаєте всіх проблем пов’язаних з відкриттям нової справи.

Головна організація надає:

 1. всі свої бізнес-ідеї,
 2. управлінські методики,
 3. забезпечує організацію та ведення підприємництва,
 4. а також всебічну підтримку зі свого боку.

Статистично доведено, що за кордоном з десяти нових підприємств, які відкривають власну справу, закриваються від семи до дев’яти підприємства малого бізнесу, тоді як при франчайзингової формі ведення бізнесу, невдачу терплять лише 14% підприємств.

Можна зробити висновок, що на сучасному етапі розвитку малого і середнього підприємництва, найвигіднішим типом ведення бізнесу є франчайзинг.

Так що сміливо йдіть у франчайзіноговие фірми, дізнавайтеся всі вимоги, рівень надійності і починайте нове, надійне, прибутково справу, з мінімальним ризиком.

Ось тільки кожен вирішує по-своєму, де взяти початковий внесок за франшизу.

Але початковий внесок є, мабуть, єдиною проблемою при веденні підприємництва за системою франчайзингу.

Переваги та недоліки франшизи

Франчайзинг пропонує безліч переваг, але, як це буває в житті, все має свої переваги і недоліки, тому я не забуваю описувати його недоліки і пов’язані з ними ризики.

Наступний список переваг і недоліків є моєю точкою зору, і, як і будь-яка подібна поселення, його слід аналізувати через призму вашого власного досвіду, потреб і очікувань.

Для вас щось може бути безсумнівним плюсом, а для мене обмеженням і недоліком.

Модель франшизи придбала популярність в останні роки, що відбилося на кількості концепцій франшизи, доступних на ринку. На жаль, кількість не завжди йде рука об руку з якістю.

Тому варто витратити час і сили на аналіз наявних пропозицій і перевірку зібраної інформації. Вибір правильного франчайзера має величезний вплив на вашу здатність досягти успіху.

Сучасна економіка висококонкурентних, і консолідація – це звичайний процес. Багато малі та середні підприємства не готові конкурувати в таких областях, як маркетинг, інноваційні продукти, ціноутворення або управління персоналом.

Компанії, у яких немає відповідного масштабу операцій, мають проблеми з виходом на ринок. Єдине рішення – об’єднати зусилля і домогтися синергетичного ефекту, який можливий завдяки франшизі.

Отже, давайте проаналізуємо найбільш важливі переваги і недоліки цієї системи

Переваги франшизи

Сила престижу і репутації, тобто ведення бізнесу під відомим брендом.
Вибираючи перевірену франшизу, ви починаєте бізнес, який вже має свою цінність на ринку.

Створення бренду з нуля – процес трудомісткий і дорогий, а завдяки франшизі ви економите час і гроші.

Перевірена ідея, досвід і ноу-хау

Можливість використовувати досвід франчайзера і ідею, перевірену в ринкових умовах. Ви отримуєте доступ до ноу-хау, тобто до готових бізнес-рецептами. Придбані ноу-хау і підтримка полегшують початок вашого бізнесу в галузі, в якій у вас немає досвіду.

Крім того, ви отримуєте вигоду від синергетичного ефекту і постійного обміну досвідом з франчайзером і іншими франчайзі.

Спеціалізоване навчання

Франчайзери проводять навчання своїх партнерів і своїх співробітників. Зазвичай це навчання по продуктах і продажу, доповнене стажуванням в спеціалізованій торговій точці або власному підрозділі.

Ступінь участі франчайзера в навчанні франчайзі і важливість, яку він надає надійної реалізації партнера, впливають на оцінку системи.

Підтримка франчайзера

Допомога від франчайзера, в тому числі:

 • пошук місця,
 • відкриття бізнесу,
 • узгодження умов з постачальниками,
 • визначення належного рівня запасів,
 • набір і добір співробітників,
 • юридичне і бухгалтерське обслуговування.

Співфінансування

Деякі франчайзери беруть участь у витратах на відкриття партнерського підрозділу (співфінансування).

Відомий бренд і маркетингова підтримка

Довіра має велике значення в процесі залучення клієнтів. Завдяки співпраці з відомим брендом ви отримуєте вигоду від рекламних і рекламних заходів, організованих франчайзером в національному масштабі.

Крім того, ви отримуєте доступ до бази клієнтів і потенційних клієнтів франчайзера.

Можливість обходу бар’єрів для входу на ринок

Можна виділити кілька найбільш поширених вхідних бар’єрів:

Правові норми, що обумовлюють початок господарської діяльності після отримання відповідних ліцензій, згоди або дозволів.

Доступність на ринку, що розуміється як час і вартість досягнення кінцевого споживача, а також можливість встановлення співпраці з підрядниками, яке може не відбутися через заборону конкуренції, що застосовується до них.

Звички клієнтів і лояльність до бренду. Для зміни ставлення клієнтів може знадобитися час і додаткові фінансові ресурси.

Компанії, які домінують на ринку і мають монополію. Завдяки своїм становищем і масштабом діяльності вони мають більш низькі виробничі витрати і з ними важко конкурувати за ціною.

Більш того, під час боротьби з новим конкурентом у них є можливість знизити свою маржу, щоб новому гравцеві було важче вийти на рівень беззбитковості.

Висока вартість, наприклад, у фінансовій галузі, існують суворі вимоги до капіталу для нових учасників, які подають заявку на отримання ліцензії щоб почати роботу в якості кредитора.

Менше бізнес-ризиків

Завдяки співпраці з досвідченим діловим партнером ви знизите ризик, пов’язаний з веденням бізнесу, хоча він ніколи не може бути усунутий на 100%.

Ефект масштабу

В рамках системи франчайзингу ви поліпшите умови співпраці з підрядниками і постачальниками, а також отримаєте пільгові закупівельні ціни. Крім того, у вас є можливість отримати територіальну винятковість.

Якщо ви плануєте відкрити бізнес по ліцензії, ознайомтеся з діючими пропозиціями по франшизі.

Недоліки франшизи

Згода

Як франчайзі, ви повинні відповідати низхідним стандартам, що обмежує вашу свободу приймати певні рішення.

Контроль і штрафи

Франчайзер проводить регулярні перевірки, наприклад , таємним покупцем, щоб перевірити, чи дотримуєтеся ви встановлені стандарти.

Якщо ви не дотримуєтеся умови контракту, ви можете отримати штраф або ваша комісія (зароблений дохід) може бути зменшена, а часті негативні оцінки можуть стати підставою для розірвання контракту.

При цьому слід пам’ятати, що контроль в інтересах усіх партнерів, оскільки дозволяє виключити так звані чорна вівця.

Плани продажів

Залежно від системи франчайзингу можна накласти плани продажів, від яких може залежати ваше винагороду.

Збори за франшизу

На жаль, співпраця в рамках франшизи вимагає початкових і періодичних зборів.Коли ви приєднуєтеся до мережі, ви зазвичай платите первісну плату за франшизу, а потім ви повинні платити поточні збори.

Така співпраця схоже на оренду автомобіля, якщо ви платите до тих пір, поки не зможете його використовувати. Якщо ви розриваєте договір за власним бажанням або цього вимагає інша сторона, ви повинні повернути автомобіль.

Аналогічним чином, з ліцензією на франшизу, поки ви платите збори і маєте діючий контракт, ви можете вести бізнес під брендом франшизи.

Колективна відповідальність

Кожен франчайзі впливає не тільки на свою компанію , але і побічно на імідж всієї франчайзингової мережі. Одна паршива вівця може негативно позначитися на репутації всієї мережі.

Помилки франчайзера

Помилки, допущені франчайзером, можуть завдати шкоди франчайзі, наприклад, помилки в управлінні мережею і наймання нових партнерів, упущені інвестиції, неефективні маркетингові кампанії, погана стратегія розвитку або використання несприятливої ​​цінової політики.

На закінчення, ви вже знаєте, що таке франшиза і які у неї є переваги і недоліки. Тепер ви повинні самі оцінити і чесно відповісти на питання, чи підходить така форма співпраці.

Де купити | продати сайт, YouTube-канал, групу в соц мережах

Що таке офшорна компанія?

Заробіток для електрика ( бізнес ідея )

Секрети написання успішного SEO-тексту

Залишити відповідь