Хайп – реальний заробіток чи черговий лохотрон?

Хайп-проекти набирають популярність в світовій мережі інтернет. Принадна реклама про легких, великі гроші змушує задуматися. Що це? Черговий розлучення або реальний інструмент інвестування?

Хайпи мають американське коріння, так називалися інвестиційні програми, що мають високу прибутковість. Перші проекти США дійсно були інструментами вкладень – прибутковими, ризикованими.

Hype проект

Вийшовши на простори інтернету, найменування «хайп» втратило реальне значення. Так стали іменуватися типові «піраміди», що використовують гучні гасла, що привертають увагу. Вступники вкладення тут не вкладаються в реальні інвест-активи, «прибуток» учасникам виплачується за рахунок коштів новоприбулих.

Принцип роботи хайпа

Багато проектів працюють по стратегії мережевого маркетингу – вклав кошти повинен привести «друга», інакше виплати доходу не буде.

Хайпи – виключно віртуальний проект, який використовує доступні світові системи платежів. Немає вимоги про введення реальних даних, реєстрація проходить без фільтрів. Єдина умова – обов’язкова оплата, яка називається «інвестицією».
Початкова сума внеску невелика (від 5-10 $), чим пояснюється масовий наплив учасників.

Коли фінансові «вливання» закінчуються, проект перестає існувати. Причина – немає можливості виплачувати учасникам відсотки. «Інвестиції», зрозуміло, не повертаються.

Законність хайп-проектів

Існує думка, що хайп – це шахрайська схема, але на законодавчому рівні немає заборони на роботу фінансових пірамід. Людина добровільно, на «свій страх і ризик» вкладає гроші.

Деякі творці подібних проектів використовують творчі підходи, маскуючи структури під благодійні програми.

З боку закону причепитися ні до чого – люди вільні розпоряджатися власними коштами як забажають.

Види хайпів

Кількість проектів обчислюється сотнями тисяч. Кожен день стартують нові програми, перезапускати, припиняються відпрацьовані проекти. Вони можуть називатися по-різному, але принципи роботи завжди один?

Період дії проекту і обіцяний дохід. За цими критеріями відбувається поділ на групи:

Короткострокові проекти – функціонують до одного місяця. Іноді відкриваються на кілька годин або день.

Заявлений відсоток доходу – від 5 до 100% за один день. Висновки коштів доступні щодня, в дуже коротких запусках виплати ведуться кожну годину.
Середньострокові хайпи – термін дії до 6 місяців.

Прибутковість не перевищує 5% за день. Виплати здійснюються щодня або щотижня (залежить від встановлених правил системи).

Довгострокові програми – рідкісний вид, який діє до року. Прибутковість варіюється від 10 до 30% з щомісячною виплатою.

Важливо! Заходячи в проект, слід звертати увагу на періодичність виплат і вибирати програми з можливістю частого виведення, так як немає гарантій, що проект «доживе» до встановленого терміну виплати.

Признаки ХАЙП проектів

Активна реклама, кричуща про фінансову свободу, що закликає до високого швидкому заробітку. Агітація людей через відео, де «фінансово незалежні» учасники хайпа діляться особистою щасливою історією.

Фіксований відсоток доходу. Позначається конкретна ставка приросту.
Завжди проводиться паралель вкладеної суми, вказуючи на пряму пропорцію: більше вкладень – більше прибуток.

Важливо! У реальному світі інвестицій не існує фінансових активів (інструментів), що мають фіксовану прибутковість. Ставка відсотка плаваюча, залежить від зовнішніх чинників (економічних, політичних).

Віртуальність, відсутність активу вкладень.

Проекти хайпа не реєструються як юридичні особи, які не мають реальних документів, не декларують діяльність. Відсутня підтверджена інформація про актив вкладення (фондовий ринок, метали, цінні папери). Товар хайпа – гроші, які продають гроші.
Вхід проводиться за посиланням.

Чи реально заробити на ХАЙП проектах?

Як у будь-якій фінансовій піраміді виграє тут тільки «верхівка» – учасники, що зайшли раніше всіх. Їх «годують» всі інші. Гарантії повністю відсутні – навіть зайшовши в числі перших, людина може «прогоріти», якщо проект несподівано закриється до моменту виведення.

Саме така динаміка, азарт спонукає людей вкладати, йти на ризик, втрачати гроші і знову ризикувати.

Хайпи були, є і будуть розвиватися. Багато «досвідчені» учасники самі стають організаторами подібних програм.

Інвестиція чи це? Однозначно, ні. Це проект, який діє за принципом «казино», так як відсутні реальні фінансові інструменти.

Люди, що заходять в проект, фактично роблять звичайні ставки: пощастить – виграв, не пощастить – втратив.

Так чи реально заробити? Фактично реально отримати гроші, «виграти» з низькою ймовірністю. Заробітком це назвати складно.

Люблячі ризик індивіди, можуть збільшити шанси на перемогу, розуміючи принципи гри. Тут працюють правила азартних ігор, але не інвестування, тому орієнтуватися потрібно на ігрові постулати. Тільки так може бути щасливий кінець.

Як відкрити інтернет-магазин в Інстаграм з нуля

Ключові елементи seo-плану для малого бізнесу

Як розблокувати рекламний кабінет Facebook

Залишити відповідь