Кредит на житло – кращі пропозиції в Україні

Багато людей можливо вже стикалися з цим словом, як іпотека, деякі чули від своїх знайомих, які оформили іпотеку, інші люди читали в якихось рекламних акціях про вигідні кредити на житло. Але, не у всіх був час для того щоб детально розібратися в цьому питанні, а можливо просто не було необхідності займатися оформленням кредиту на покупку житла. А коли така необхідність настала, з’явилося багато питань.

Тому в цій статті поговоримо про кілька основних моментах щодо іпотечного кредиту.

Як купити квартиру під 7% річних? Пільгова іпотека на нерухомість в Україні

Все-таки, що ж таке іпотечний кредит і яку роль в цьому відіграють банки. Друге питання, кому в Україні банки видають вигідний іпотечний пільговий кредит. Що робити якщо немає офіційні роботи або є якісь проблеми з документами, також виникає питання, які є вигідні іпотечні продукти в 2021 році. Актуальний момент: часто зустрічаємо рекламу з привабливою пропозицією, в чому тут підступ.

Іпотека – це кредитний продукт, який банк видає позичальнику під заставу споруджуваного або готового об’єкта нерухомості.

Відповідно, що багатьох дивує, що за фактом банк просто бере під ключову ставку в Центробанку гроші і видає людям в якості кредиту під більш високі відсотки.

Виходить, що за фактом банки є посередниками між Центробанком і населенням – це важливо розуміти.

Ще потрібно знати , що рішення по іпотеці банк приймає самостійно, оцінюючи можливості позичальника і загальні вимоги Центробанку.

Кредит на житло - кращі пропозиції в Україні 2021

Але це дає фахівцям з іпотечного кредитування великий простір для маневру. Адже насправді виявляється, що хорошому на перший погляд позичальнику навіть у великому банку можуть відмовити у кредиті. Але, при цьому позичальник у якого вже були якісь процедури банкрутства або навіть непогашені кредити, невеликий бант з радістю прийме собі в обійми.

Тому для кожної людини практично можна знайти якийсь варіант вирішення його проблеми з позичкою. Для цього потрібно, щоб він мав паспорт України і бажання купити квартиру.

Тому насправді будь-яке завдання по іпотеці можна вирішити було б бажання. А, ось що робити, якщо у людини немає офіційного місця роботи. Якщо позичальник має певний дохід, але офіційно не працює.

Це питання насправді вже вирішене в Україні 50 – 60 відсотків населення працюють на якихось усних угодах, і тільки 45% офіційно працевлаштовані, тому банківська сфера підлаштувалася під такі умови роботи і є кілька варіантів рішень:

• Перший, найпростіший якщо робота у вас все-таки є це можна надати довідку за формою банку, банки на це йдуть і ставляться до цього з розумінням;

• другий варіант можна взяти іпотеку за двома документами, тобто паспорт і водійське посвідчення . Деякі банки на це йдуть, вони трохи збільшують початковий внесок, але іпотеку отримати можна без якихось додаткових документів;

• третій момент, більш такий серйозний, ви можете звернутися до іпотечного брокера, який вирішує нестандартні питання.

Насправді іпотеку можна отримати майже завжди. А, ось за вигідними пропозиціями зараз є якесь розмаїття. Для тих, хто хоче купити квартиру, як юридична особа, у забудовника є вигідна процентна ставка 5,75% – 6,5%, в цьому діапазоні, а якщо у вас молода сім’я і вам ніде жити ви теж можете претендувати на сімейну іпотеку, на вигідну процентну ставку 7 відсотків.

Наступне – це спеціальні пропозиції банків, але ви часто бачите в рекламі, що є іпотека під нуль відсотків, іпотека чотири з половиною відсотків тощо. Але за фактом виявляється так, що в більшості випадків забудовник пропонує іпотеку нуль відсотків тільки на перший рік збільшуючи вартість квартири на кілька відсотків, а далі кредит під 7 – 16 відсотків.

За фактом вони все одно виплачують банку встановлену банківську комісію від цього ніхто не виграє: позичальник просто купує квартиру дорожче і в більшості випадків навіть сам забудовник пропонує купити її за державною програмою, наприклад під 7% річних, або дасть розстрочку під чотири з половиною відсотки.

Пільгова іпотека або, як купити квартиру під сім відсотків річних

Пільгова іпотека
Symbol for decreasing interest rates. Dice with percentage symbols on decreasing high stacks of coins next to a model house.

Хто ж може все-таки отримати пільговий кредит, чи всі можуть його взяти і на яких умовах? Раніше президент України вже говорив про те що вони хочуть знизити ставку на іпотеку, але йшла мова за 10 відсотків.

Що ж сталося зараз? Компенсація по кредиту доступна українцям, які купують квартиру або будують собі будинок. Пільгова іпотека доступна тільки тим, хто купує нове житло у забудовника, чи з вторинного ринку, яке побудоване після 2015 року.

Але банки ставлять свої умови, щоб вік вторинного житла був не більше 2-х років.

Дешеві іпотечні кредити під 5%, під 7% і під 9%. можна оформити, згідно, урядової програми. Саме зараз затвердили іншу пільгову програму кредитування під 7 відсотків. Однак програма існує, а коштів, в бюджеті немає, тому не всі змогли отримати кредит на таких умовах.

Справа в тому, що комерційні банки оформлюючи пільговий кредит встановлюють від 14 до 16 відсотків плату за кредит. А вже держава дозволяє позичальнику платити 7%, а решту – 7 чи 9 відсотків платить держава.

Пільгова ставка буде працювати для тих, хто відповідає вимогам, зазначеним у Постанові уряду:

• молоді сім’ї, які гостро потребують житла;

• сім’ї, які проживають у гуртожитку, в неналежних санітарних умовах;

• кредит терміном не більше як на 20 років;

• нерухомість у віці трьох років (фактично нова);

• максимальна ціна квартири або будинку 2,5 млн гривень;

• максимальна сума кредитування не більше 2 мільйона гривень, сума яка вище встановленої норми позичальник оплачує самостійно.

Цей продукт підходить якщо у вас немає житла. Дуже часто у великих містах бачимо пропозиції від забудовників – розстрочка під нуль відсотків. Надзвичайно приваблива пропозиція.

Дехто не вірить, дехто називає забудовника шахраєм, але поцікавитись треба. Ви приходите до забудовника і домовляєтеся щодо ставки на розстрочку 0% в рік. Якщо він погоджується, подивіться які варіанти він пропонує, і на яких умовах ви можете купити у нього квартиру.

Звичайно ніхто не буде продавати житло собі в збиток, звичайно безвідсоткова розстрочка – це чисто рекламний трюк, і робиться він заради залучення клієнтів. Але, буває, що дійсно забудовник пропонує нуль відсотків на перший рік, дійсно без подорожчання вартості житла, особливо якщо комплекс, в якому він продає квартири, знаходиться де-небудь в полі або в 40 хвилинах від метро.

Звичайно, такі пропозиції потрібно вивчати, може так трапиться, що якусь вигідну для себе програму вдасться знайти. Просто майте на увазі, що вигідні умови є, але їх одиниці.

Тепер про те, як правильно виплачувати іпотеку

Найголовніше потрібно враховувати, що платежі по кредиту перший час стосуються виключно відсотків. Тобто позичальник виплачує безпосередньо самі відсотки, а тіло основного боргу закривається по трохи. Тому є вигода достроково закривати іпотеку, зменшуючи терміни кредитування. Тому що це змінює структуру платежу.

Якщо ви, наприклад, вносите по 8 тисяч гривень що місяця, а почнете вносити по 12 тисяч гривень, то термін дії іпотеки скоротиться і ви погасите її достроково.

Вигода така, що 4000 які будете вносити зверху встановленої суми за угодою, будуть йти на зменшення тіла кредиту. Це призведе до того, що знизяться проценти за кредитом.

В результаті, якщо термін кредиту був 20 років, то використовуючи таку методику кредит сплатите за 15 років, а може і за 10 років. Заощадження будуть відчутні. Що ще важливо при погашенні кредиту, постійно стежте за поточними відсотковими ставками які видає Центробанк комерційним банкам і під час їх зміни обов’язково зробіть рефінансування.

як правильно виплачувати іпотеку
woman calculating budget before signing real estate project contract with house model at the table in the home

Що таке рефінансування іпотеки

Мало хто знає, що з часом процентні ставки можуть знизитися, наприклад, з 16 відсотків до 14% або навіть до 7 відсотків а позичальник про це не знає і не робить рефінансування.

Обов’язково контролюйте ситуацію у банківській сфері, щоб не прогавити процес рефінансування, бо це дуже вигідно для платника кредиту.

Провівши пере кредитування, кожен місяць можете вигравати і заощаджувати певну суму грошей при сплаті кредиту.

Що таке рефінансування кредиту або по іншому пере кредитування – це оформлення нового кредиту в своєму банку на кращих умовах, щоб за заощаджені гроші виплатити попередній кредит. У чому тут вигода? А, в тому, що чим раніше вдасться зробити рефінансування своєї позики, тим більшу суму грошей вдасться заощадити.

Рефінансування дозволяє клієнту знизити кредитне навантаження, зменшити відсоток по кредиту, а в підсумку знизити переплату. Тут треба знати кілька принципових речей. Коли Центральний банк України змінює ключову ставку за позикою, то і комерційні банки змінюють відсотки за кредитами своїм позичальникам.

Виходить, що чим менше відсоткова ставка банка кредитора, по якій він отримує позичку від Центробанку, тим менші відсотки на свій кредит може отримати позичальник.

При цьому автоматично умови договору позичальника з банком не змінюються і відсоткова ставка за позикою не змінюється. А, для того щоб змінити її в меншу сторону необхідно зробити рефінансування.

Звичайно це актуально тоді, коли ставки на фінансовому ринку знизилися. У такому випадку, щоб не переплачувати, потрібно подивитися, які можливі відсотки пропонує банк, провести рефінансування і змінити умови договору з банком.

Така угода допомагає позичальнику зменшити щомісячні платежі і, в підсумку, знизити загальну вартість кредиту.

Якщо позичальнику вдасться укласти договір з банком на ще один кредит за вигідною процентною ставкою, то отримані гроші можна заплатити за погашення іпотеки. За законом за один раз можна рефінансувати до п’яти кредитів або кредитних карт сторонніх банків. І, яку ж вигоду це обіцяє клієнту?

А, таку, що це дає можливість перевести всі кредити і борги за кредитними картками в один банк і платити менше. Рефінансування можна зробити вручну.

Взяти кредит готівкою на більш вигідних умовах і отриманими грошима закрити поточний кредит.

Як вигідно взяти іпотеку?

Кредит на житло 2021

1). Перший пункт – це обов’язково правильно вибирайте об’єкт нерухомості.

Будьте впевнені, що державна програма кредитування, хоч зі скрипом але діє, це дійсно правда. Крім вигідного банківського кредитування, можна пошукати у забудовника вигідну розстрочку.

Обов’язково необхідно вивчити пільги від забудовників, ознайомитися з різними формами договорів: десь бувають договори поступки, десь буває попередній договір купівлі-продажу, в кожному випадку бувають свої нюанси і тонкощі, вигідні для покупця.

Найголовніше –це вибрати такий об’єкт, який буде підходити під вашу субсидію, яка буде кредитуватися за державною програмою – це має велике значення і це дуже вигідно для покупця.

2). Другий пункт – підготовка документів.

Коли у вас вже є розуміння того, яка це квартира і які банки цей об’єкт кредитують, можете сміливо формувати пакет документів. У кожному банку є свої особливості і заздалегідь замовляти документи немає сенсу, тому що у довідок, є термін придатності – 30 днів.

3). Коли вибрали квартиру і підготували документи, починайте бронювати об’єкт, тому що саме таким чином ви фіксуєте умови угоди.

У більшості забудовників ця послуга платна, її вартість від 10 до 20 тисяч гривень. Ви фіксуєте умови договору: за скільки ви будете купувати житло, коли будете купувати. Коли у вас буде це все оформлено, тоді вважається, що ви домовилися.

4). Останній четвертий етап – це якісно підготуватися до угоди.

Вибрати страхову компанію для себе, тому що страхова компанія яку пропонує банк, як правило на багато дорожча, ніж ті які є на ринку послуг. Якщо постаратися можна знайти щось дешевше, практично в 2, а то і 3 рази.

Якщо не поспішаючи, заздалегідь цим зайнятися, то можна вибрати собі якусь дешеву акредитовану страхову компанію. Не менш важливий момент підготувати грошові кошти, і заздалегідь розмістити їх на рахунку в банку, щоб не було в останній момент проблем.

Резюме

Як би там не було, але програма Доступне житло набирає обертів. За даними Міністерства фінансів вже понад 200 сімей оформили іпотеку під 7%, а близько 400 сімей чекають своєї черги.

Які акції можна влаштувати в соцмережі для своєї аудиторії?

Що буде якщо не платити мікропозики і кредити

Як правильно взяти іпотеку і оформити вигідний кредит?

Як отримати іпотеку на квартиру: покрокова інструкція

error: Вміст захищений!!