Популярні платформи для дистанційного навчання

Питання організації онлайн освіти було, є і буде актуальним завжди і для всіх людей, саме дистанційне навчання зараз дуже актуальне, модне й користується попитом. В останні кілька років відбувся величезний стрибок технологій, і люди отримали доступ до великої кількості інформації. Сьогодні практично кожна людина носить у кишені знання всього світу. Люди можуть кожну секунду пізнавати нове, навчатися та вдосконалюватися. Людство отримало багато можливостей, але не користується цим повною мірою. В інтернеті великий потік інформації, але не всі можуть її знайти.

У цій статті викладено інформацію про корисні ресурси, якими користуються викладачі шкіл та університетів.

7 популярних сайтів для дистанційного навчання

Сайти для дистанційного навчання

У статті наведено різні за своїми можливостями онлайн-майданчики. Одні призначені для викладачів та авторів власної методики навчання. Бо там зручніше створювати навчальну програму з чистого аркуша, застосовуючи додаткові педагогічні інструменти.

Інші – де вже все готове, і залишається лише зайти, вміло користуватися та насолоджуватися отриманим результатом.

1.Google classroom – це навчальна платформа з позитивними відгуками користувачів

Сайт «Гугл Клас» має багато плюсів: дуже легко освоюється система керування, зручна програма, працює швидко і не зависає, але найголовніше, вона повністю безкоштовна. Для роботи потрібен лише доступ до інтернету – але це природно.
Але, мінусом є дуже скромне наповнення.

Тут розташовується все у вигляді простої соціальної мережі.

Всю пропоновану графіку можна замінити на свою тематичну аби не морочитися або залишити так, як воно є. Вгорі сторінці розташоване меню, що складається з розділів:

• Стрічка.
• Завдання.
• Користувачі.
• Оцінка.

Вся навчальна програма та тематика уроків розміщується на вкладці – «Стрічка». Тобто, на ній видно весь навчальний процес і активність учнів з виконаними завданнями, та оцінками.

На вкладці «Завдання» розміщуються завдання, які формує викладач. Тут ніякої додаткової інформації та жодних додаткових ресурсів від системи не передбачено. Для когось це навіть добре. Знову ж таки, все це можна скоригувати «Гугле Календарем» де синхронізація повідомить про всі зміни. Є папка на «Google Диску», що теж може бути корисною.

На вкладці «Користувач» розміщуються всі учасники навчального процесу як викладачі, так і учні. Для того, щоб потрапити на урок, достатньо мати обліковий запис у Google.

На вкладці «Оцінки» відображаються або не відображаються залежно від налаштувань оцінки учнів. Оцінки на уроках є основною одиницею інтелектуальності учнів. На сторінці ліворуч вгорі є меню, при натисканні на опцію «Меню» відкривається нова сторінка, де у першому рядку бачимо «Курси». При натисканні на цю опцію відкривається нова сторінка з усіма предметами, які можна додавати за допомогою значка «+ плюс» у верхній частині сторінки.

Навчальний майданчик є дуже гнучким, інтуїтивно зрозумілим, дуже легким у застосуванні, і найголовніше – стабільно працює в режимі реального часу.

2. Моodle – це найстаріший сайт всієї епохи дистанційної освіти

Величезним плюсом ресурсу Moodle є колосальний досвід авторів та розробників в проведенні навчання саме в онлайн форматі – це дуже добре для користувачів. Тут доступний у великій кількості інструментарій, який навіть уявити складно. Тут можна створювати як невеликі зустрічі-семінари, так і заняття з учнями, де можна формувати власний навчальний план та програму з лабораторними роботами та проведенням майстер-класів.

З плюсів можна відзначити достатню стабільність при колосальних навантаженнях на цю систему. Але, проте, є й мінус у цієї платформи, він один, але найбільший – платформа платна. Але є безкоштовний період, тобто, можна зареєструватися та спробувати її функціонал на протязі певного часу. Тоді можна вирішити: чи варто її купувати чи не варто.

3. ProgressMe – це сервіс вивчення англійської мови

Його головна перевага, що є багато матеріалів з англійської мови, а так він зручний не тільки викладачам англійської мови, а, й викладачам з інших предметів. Матеріали, які надає сама платформа тут в основному з англійської мови, але також є китайська, німецька, італійська та російська мова для іноземців. Платформа універсальна та багатогранна, яку цілком можна використовувати для таких предметів як історія, географія, суспільствознавство, російська мова та література.

Давайте познайомимося з платформою ближче, як вона працює. Відкриваємо, наприклад, сторінку «spotlight». Тут надано колекцію шаблонів. Найперший шаблон – це «Зображення», сюди можна додати будь-яке зображення: це може бути фотографії, картинки, інфографіка або скріншоти.

Можна додати відео, тобто додаєте посилання на те відео, яке хотіли б розмістити, і воно буде інтегроване безпосередньо по темі уроку.

Далі є розділ «Тест», наведені стандартні тести, коли є питання та два три варіанти відповідей. Тут є розділ де можна додати аудіозапис, причому це може бути будь-який аудіофайл, який створено викладачем.

4. Indications – це корисний сайт від провідних російських та українських університетів

Популярні платформи для дистанційного навчання

Навчальна програма з абсолютно різних тем і предметів, починаючи з дизайну і закінчуючи фізикою чи медициною на рівні вищого навчального закладу – так представлено тут напрямок підготовки.

Навчальний курс являє собою багато коротких лекцій по десять чи по сорок п’ять хвилин. Всі вони розсортовані за темами. Давайте подивимося, наприклад, цей курс тут одразу надана інформація про навчальну програму, результати навчання, та як можна записатися на нього.

Сервіс має мінус – він платний. Якщо враховувати, що учні прийшли сюди за наукою, та отриманням певного сертифікату, то за якісні освітні послуги можна й заплатити. Так що це великої ролі для педагогів і учнів не грає. Звичайно, що всі курси і навчальні предмети викладаються якісно.

Але є реально діаманти де система надає навчальні карти та сучасну навчальну літературу та ще багато всього корисного. Так що користувачі повинні почитати відгуки про цей сервіс і прийняти правильне рішення, бо автори ресурсу запевняють педагогів, що вони впевнено знайдуть тут все що їм знадобиться для проведення занять.

5. E-SCHOOL.net.ua – Всеукраїнська школа онлайн

В Україні створили державну школу для проведення уроків онлайн на базовій розробці Міносвіти України разом із Мін. цифрової трансформації та інститутом розвитку освіти. Мета цього ресурсу – організувати якісну освіту онлайн для учнів з п’ятого до одинадцятого класу.

На сайті E-SCHOOL.net.ua публікуються уроки та методичні розробки, які пройшли державну експертизу та відповідають Держстандарту. Навчальний матеріал сервісу містить уроки з вісімнадцяти основних предметів:

• історія України;
• українська мова;
• українська література;
• всесвітня історія;
• математика;
• біологія;
• географія;
• алгебра;
• основи правознавства,
• геометрія,
• природознавство;
• мистецтво;
• хімія;
• зарубіжна література.

Школа забезпечує всіх учнів відеоконтентом з поясненням матеріалу, готовими якісними конспектами та перевірочними тестами. Є можливість кожному учню бачити свої здобутки.

Шкільні викладачі забезпечуються методичними посібниками та рекомендаціями, а також майстер-класами з нових освітніх технологій.

Поки що контент сайту дозволяє пройти навчальний процес на два тижні, відповідно до навчального плану. Поступово інформація щотижня доповнюватиметься протягом усього навчального року.

Адміністрація школи запевняє користувачів, що функціональні можливості онлайн-платформи розширюватимуться.

6. Zoom – онлайн-платформа для проведення уроків у середніх та вищих навчальних закладах

Де б не відбувалося навчання, Zoom може допомогти залучити учнів, студентів, професорсько-викладацький склад та шкільних педагогів для проведення дистанційного навчання,. Дізнайтеся як Zoom підтримує віддалене освітнє середовище для початкових та середніх шкіл та у сфері вищої освіти.

  • Як користуватися програмою для онлайн-конференції Zoom,
  • як створити конференцію, як запланувати онлайн-уроки,
  • як демонструвати екран ноутбуку для слухачів та учнів,
  • як включати звук якщо співрозмовник не чує викладача та інші налаштування програми.

Це необхідно для того, щоб можна було проводити безкоштовні онлайн-конференції, де буде запрошено до 100 осіб. Під час лекції можна ділитися екраном комп’ютера, ноутбука або телефону та демонструвати графіки чи схеми учням. Можна відправляти відразу ж під час конференції якісь текстові дані, голосові повідомлення, картинки чи будь-які файли та багато інших цікавих функцій системи, які дозволяють ефективно спілкуватися між учасниками конференції.

Після того, як завантажили програму можете не реєструватися, а просто увійти до конференції. Для цього потрібно щоб людина, яка створює конференцію вислала посилання для входу, і ви просто переходите по цьому посиланню, відкриваєте за допомогою програми Zoom сторінку і заходите в конференцію. Або натискаєте на опцію «Увійти в конференцію», вводите ідентифікатор конференції, тут знову викладач, який проводить конференцію повинен надіслати код, і натискаєте «Увійти».

Також можна зареєструватися, це робиться дуже просто: достатньо написати свій Email і пароль. На цю адресу будуть надходити посилання, ви переходите за посиланням, все – ви зареєстровані або можете увійти в систему через свій обліковий запис Google. В системі можете створювати нові конференції або брати участь у вже існуючих.

Для того, щоб створити конференцію натискаєте на опціє «Нова конференція», ідентифікатор можна використовувати чи ні,
натискаєте на кнопку «Почати конференцію». Все, конференція почалася.

7. Edmodo – онлайн-сервіс для викладачів і учнів

Насамперед цей ресурс виглядає як соціальна мережа для педагогів. Перед початком роботи необхідно пройти реєстрацію. Система пропонує реєстрацію для трьох категорій користувачів, окремо для:

• викладачів;
• учнів;
• батьків.

Далі потрібно вказати країну проживання, вибираєте Україна, відкривається нове вікно зі стандартною формою реєстрації. Потрібно вказати свій e-mail, пароль. На пошту прийде лист для підтвердження реєстрації. Все, реєстрація пройшла успішно, заходьте до проекту.

Функціонал системи простий і не викликає запитань у користувачів. Якщо щось не зрозуміло на сайті є інструкція та відео. Але, все і так інтуїтивно зрозуміло, єдине, що напружує – це те, що сайт англійською мовою, але перекладач Google Chrome, допомагає вирішити цю проблему.

Система ідеально працює під час створення класу, де викладачі ведуть заняття. Є функція перегляду учнями екран монітору викладача, де вчитель демонструє план уроку, завдання, тести та різні навчальні матеріали відповідно до навчальної програми.

Є набір інструментів для викладачів, вони можуть надсилати повідомлення, ділитися з класом навчальними матеріалами, застосовувати усілякі форми контролю успішності учнів (тести, опитування), із занесенням результатів до журналу контролю успішності.

Основні переваги ресурсу:

• проста реєстрація,
• немає реклами;
• безкоштовний сервіс.

Але є і мінуси.

• сайт англійською мовою;
• за функціоналом він поступається сервісу Moodle, тому що тут лише базовий функціонал. Немає можливості об’єднати створені класи в одну групу, що ускладнює роботу освітян.

7 кращих сайтів для пошуку роботи в Україні

Чому я такий ( ка ) невезучий і як це побороти

Робота в Інтернеті: 43 найкращі способи онлайн заробітку