10 способів дізнатися, чи потрібен Вам ремонт ноутбука

Ваш ноутбук показує повідомлення про помилки, повільно завантажує програми або несподівано вимикається? Хоча це може відбуватися по ряду причин, деякі з них більш серйозні, ніж інші.

Найбільш поширені причини, за якими потрібно ремонт ноутбука:

1. Неможливо зарядити телефон
2. Ноутбук несподівано вимикається
3. Синій екран смерті
4. Програми запускаються або працюють повільно
5. Ноутбук стає гарячим на дотик
6. Вентилятор ноутбука шумить
7. Проблеми з підключенням Wi-Fi або Bluetooth
8. Клавіатура не відповідає
9. Дисплей / екран тріснуть або зламаний
10. Ноутбук атакований вірусом або шкідливим ПЗ

Не всі ці проблеми зажадають від професіонала завершення ремонту ноутбука, так як деякі виправлення можна виправити будинку.

ремонт ноутбука

Залежно від віку, моделі і операційної системи вашого ноутбука у вас є кілька варіантів діагностики ваших проблем і визначення наступних кроків, щоб ваш ноутбук знову працював нормально.

Ось найбільш часті проблеми, які можуть зажадати ремонту Вашого друга:

1. Неможливо зарядити телефон

Якщо ваш ноутбук не тримає заряд, більше не заряджається повністю або взагалі не заряджається, вам може знадобитися новий акумулятор. Термін служби батареї ноутбука становить від двох до чотирьох років, хоча від того, як ви його використовуєте і заряджаєте, залежить термін його служби.

Якщо термін служби наближається до кінця, ваша операційна система може попередити вас за допомогою червоного значка «X» над значком батареї на панелі інструментів. Якщо ні, ви можете використовувати сторонню програму, щоб дізнатися, скільки заряду залишилося у вашій батареї.

Акумулятор для ноутбука

Цей ремонт є одним з найпростіших для більшості ноутбуків і коштує рівно стільки, скільки коштує заміна акумулятора, хоча деякі моделі ноутбуків можуть не дозволити вам відкрити акумуляторний відсік і зажадають від вас відправки ноутбука виробнику для ремонту.

Кабель-адаптер

Ще одна причина, по якій акумулятор більше не заряджається, полягає в тому, що шнур для зарядки не працює. Це проста заміна.

Порт зарядки

Якщо індикатор не світиться при підключенні зарядного пристрою до ноутбука або загоряється тільки тоді, коли ви тримаєте зарядний пристрій під певним кутом, у вас також може бути зламаний порт зарядки ноутбука.

Ремонт зарядного порту вимагає, щоб експерт відкрив ваш ноутбук і провів ремонт всередині, але зазвичай це швидка робота для них, тому витрати на запчастини і робочу силу повинні бути розумними.

2. Несподіване завершення роботи

Якщо ваш ноутбук просто вимикається під час виконання завдання, це може бути проблема з акумулятором. Переконайтеся, що ваш ноутбук підключений до мережі і заряджається, а потім увімкніть його, коли у нього буде час для зарядки.

Також це може бути помилка екрану. Якщо ви чуєте, що комп’ютер працює, але на моніторі нічого немає, перезавантажте ноутбук і подивіться, чи повториться це знову. Якщо ви виявили, що це не одна з цих проблем, можливо, у вас несправний жорсткий диск.

У більшості випадків це симптом більш серйозної і складної проблеми.

Якомога швидше зробіть резервну копію даних і програм на своєму ноутбуці і віднесіть ноутбук професіоналу для перевірки і ремонту ноутбука, перш ніж ви втратите те, що зберігається на вашому пристрої.

3. Синій екран смерті

В операційних системах на базі Windows передбачені заходи, що дозволяють виключити ваш комп’ютер до того, як відбудуться серйозні проблеми, наприклад, повна поломка жорсткого диска. Зазвичай він попереджає вас, показуючи синій екран з повідомленням про помилку.

Оскільки ці повідомлення про помилки кілька зловісні і можуть попередити вас, що це серйозна проблема з вашою операційною системою, жорстким диском або компонентами комп’ютера, їх охрестили «синім екраном смерті». Хоча це може статися один або два рази без наслідків, зазвичай це ознака більш серйозної проблеми.

Прочитайте повідомлення про помилку повністю, коли це станеться, і використовуйте програмне забезпечення для усунення неполадок на базі Windows, яке з’являється на синьому екрані, щоб виконати відновлення системи або відновити її до більш ранньої точки.

усунення неполадок на базі Windows
Tech support. Engineer workplace. Disassembled laptop, tools.

Якщо це не вирішить вашу проблему, можливо, вам доведеться перевстановити програмне забезпечення Windows, але засіб усунення неполадок проведе вас через наступні кроки, щоб з’ясувати, що саме відбувається і як з цим впоратися.

4. Програми запускаються або працюють повільно

Коли ви в останній раз виконували базове обслуговування ноутбука? Якщо ви схожі на більшість людей, це було дуже давно. Перейдіть в панель пошуку Windows. Вам буде запропоновано виконати набір завдань відразу або запланувати їх на потім.

Оптимізувати жорсткий диск

До них відносяться завдання оптимізації диска, які звільнять місце на жорсткому диску і більш ефективно збережуть файли. Ви також можете спробувати цей список способів налаштувати свій комп’ютер – він працює як з ноутбуками, так і з настільними комп’ютерами.

Оновити браузер

Крім того, постарайтеся визначити, які програми викликають проблеми. Якщо ви відчуваєте затримку тільки при використанні веб-браузера, вам може знадобитися оновити браузер до останньої версії, або у вас може бути занадто багато файлів cookie і тимчасових файлів, що зберігаються на вашому ноутбуці.
Очистіть ці непотрібні файли і перезавантажте комп’ютер. Видалити тимчасові файли

Нарешті, переконайтеся, що на вашому робочому столі не скупчилися десятки файлів і папок, тому що це вимагає дорогоцінної пам’яті і може дійсно уповільнити роботу вашого ноутбука.

Перемістіть їх в папки з документами, фотографіями або відео або видаліть їх повністю. Якщо ці виправлення не допомогли, пора віднести ноутбук до фахівця з ремонту комп’ютерів.

5. Ноутбук нагрівається

Всі ноутбуки трохи нагріваються за своєю конструкцією, тому не рекомендується використовувати їх безпосередньо на колінах. Якщо ви використовуєте письмовий стіл або іншу безпечну поверхню і все ще відчуваєте тепло, знайдіть час, щоб охолодити ноутбук, вимкнувши його, від’єднавши шнур живлення і виконавши швидку перевірку.

  1. Зачекайте 10 хвилин, поки ноутбук охолоне.
  2. Відкрийте батарейний відсік.

Якщо акумулятор дуже гарячий, можливо, прийшов час його замінити.
Також можливо, що вентиляційні отвори засмітилися, тому протріть їх ганчіркою для пилу.

Ноутбук нагрівається
technician repairing laptop computer closeup

Переконайтеся, що ви використовуєте ноутбук на твердій плоскій поверхні.
Розгляньте можливість придбання охолоджуючої підставки. Уникайте використання його на м’якому постільній білизні, подушці або чим-небудь, що обмежує потік повітря.

Якщо після внесення цих змін ваш ноутбук і раніше стає занадто теплим для комфорту, пора проконсультуватися з фахівцем з ремонту портативних комп’ютерів.

6. Ноутбук шумить

Подібно проблеми з нагріванням, це може бути ознакою забитого або брудного вентилятора, заблокованих вентиляційних отворів або накопичення всередині комп’ютера. Виконайте той же процес, що і для проблеми з нагріванням вище, і подивіться, чи зможете ви визначити джерело шуму. Це фанат? Це може бути періодичний шум

Це привід DVD-ROM? Вийміть ящик для дисків і подивіться, чи зупиняється він
Може бути, це сам жорсткий диск? Клацання або тріск можуть означати, що ваш жорсткий диск виходить з ладу.

Якщо ви не можете самостійно визначити причину шуму, не соромтеся звернутися до фахівця з ремонту комп’ютерів.

За винятком помилки приводу DVD, яку іноді можна вирішити, вийнявши DVD і використовуючи засіб для чищення лінз DVD, більшість цих проблем зажадають професійної діагностики і ремонту.

7. Проблеми з підключенням до Wi-Fi або Bluetooth.

Ваш інтернет постійно відключається, поки ви користуєтеся ноутбуком? Вам постійно потрібно знайти свою домашню мережу або повторно ввести мережевий ключ? Ваш динамік Bluetooth не розпізнає ваш ноутбук?

Дратівливі проблеми з Інтернетом або мережею можуть знизити вашу продуктивність, але вони не завжди означають, що у вас серйозні проблеми.

Перш ніж вирушити в сервісне обслуговування або ремонт ноутбука, спробуйте усунути неполадки з бездротовим маршрутизатором і переконатися, що це не проблема вашої мережі. Інші пристрої не зможуть підключитися, якщо це проблема з бездротовим зв’язком.

Якщо інші пристрої працюють правильно, скористайтеся функцією портативного комп’ютера «Виявлення та виправляти неполадки мережі», виконавши пошук на панелі запуску на портативному комп’ютері.

Виявлення та виправляти неполадки мережі
Male chemist in white protective gloves use vacuum cleaner in laptop repair service. Technical prevention of device performance and protection against overheating concept

Вам буде запропонована послідовність ремонту, при якій може бути перезапущений бездротової адаптер вашого комп’ютера або запропоновано внести зміни в налаштування. Якщо це не вирішить вашу проблему, вам буде запропоновано здати ноутбук в ремонт.

8. Клавіатура не відповідає.

Якщо ваш ноутбук не розпізнає ваш набір тексту, можливо, винні кілька причин. Спочатку перевірте, чи не працюють тільки цифри, тому що випадкове натискання клавіші «num lock» може перешкодити вам використовувати клавіатуру. Натисніть її ще раз, щоб відновити введення чисел.

Бруд і пил

Потім подивіться, не проблема чи в бруді або пилу. Для очищення між клавішами використовуйте балончик зі стисненим повітрям. Ви також можете перевірити окремі «проблемні» клавіші, обережно піднявши їх, щоб зняти кришку кнопки.

Чи не на всіх клавіатурах є знімні кришки для клавіш, тому не робіть цього, якщо кнопки на клавіатурі не мають такої конструкції. Перевірте, чи не сміття і видаліть бруд сухим ватяним тампоном або стисненим повітрям. Встановіть кришку клавіатури.
пошкоджені ключі

Якщо у вас є помітно пошкоджені клавіші або засоби для очищення не працюють, перевірте, чи не була деактивовано клавіатура. Перевірте свій «статус клавіатури» за допомогою панелі пошуку.

Він повинен повідомити вам, чи підключений ваш драйвер клавіатури і чи працює він. Якщо статус показує проблеми, зверніться до найближчого до вас фахівця з ремонту комп’ютерів.

9. Екран тріснув, розмитий або піксельний.

Ремонт екрану ноутбука – це великий бізнес, почасти тому, що це одна з небагатьох речей, які споживачам складно зробити своїми руками.

Виконання практично будь-якого ремонту екрану може призвести до втрати гарантії виробника, а тріснуті або зламані екрани насправді досить гострі і можуть травмувати того, хто не має досвіду їх ремонту.

Практично кожен процес ремонту екрану ноутбука вимагає, щоб ви зламали його, використовуючи спеціальні інструменти для електроніки і пильне око, тому рекомендується залишити проблеми з екраном професіоналам.

10. Комп’ютерні віруси або шкідливі програми.

Якщо ваш комп’ютер працює незвично повільно, рясніє спливаючими вікнами, перенаправляє вас на сумнівні сайти або просто не включається, можливо, у вас проблема з вірусом або шкідливим ПЗ.

Комп'ютерні віруси
technology microelectronics science education. engineer student inspecting disassembled broken laptop and removing motherboard

Спочатку перезавантажте ноутбук, відкривши екран «Оновлення та безпека» через вікно пошуку.

Натисніть «Відновлення», а потім «Розширений запуск». У вас буде можливість перезавантажитися в безпечному режимі.

Після того, як комп’ютер знову включиться, ви помітите, що деякі з ваших програм відсутні або виглядають дивно.

Перейдіть до свого антивірусного програмного забезпечення і запустіть оновлення, щоб переконатися, що всі ваші засоби виявлення знаходяться в робочому стані.
Запустіть повне сканування системи, яке може зайняти кілька годин.

Після його завершення перезавантажте комп’ютер в звичайному режимі і виконайте швидку версію сканування.

Ви повинні отримати повідомлення, якщо були виявлені які-небудь шкідливі файли, і ваш комп’ютер в цей час повинен працювати нормально. Негайно зробіть резервну копію важливих файлів і створіть точку відновлення, до якої ви можете повернутися, якщо проблема виникне знову.

Завжди оновлюйте антивірусне програмне забезпечення хоча б раз на тиждень. Проте, нові помилки з’являються постійно, тому рекомендується оновлювати щоночі, і їх можна робити, поки ви спите і не користуєтеся комп’ютером.

Вам потрібен ремонт ноутбука?

Сьогоднішні ноутбуки створені для того, щоб інтуїтивно вгадувати, що користувач хоче робити, включаючи вирішення проблем з самим пристроєм. Завдяки простим у використанні засобів усунення неполадок на більшості ноутбуків з Windows відповіді зазвичай можна отримати одним натисканням кнопки.

Ваш ноутбук часто може допомогти вам в процесі ремонту ноутбука, включно з помилками в програмному забезпеченні, а також базовий моніторинг і обслуговування ПК. Він також надасть вам звіт про проблему, озброївши вас доказами, які ви можете надати спеціалісту по ремонту ноутбуків, якщо вони запитають, що трапилося.

Іноді журнали помилок і повідомлення – кращий спосіб відстежити ці важко діагностуються проблеми.

У разі серйозних несправностей, включаючи відмову обладнання, випадкове пошкодження водою або ударом, найкраще проконсультуватися з фахівцем, добре розбирається в ремонті ноутбуків HP, як тільки подія станеться. Навіть якщо у вашого комп’ютера закінчився термін дії первісної гарантії або періоду покриття, по простому дзвінку ви зможете дізнатися, який може бути стандартний ремонт і скільки буде коштувати його виконання.

Це могло б бути цілком доступним, якщо б було вирішено вчасно, перш ніж виникнуть інші, більш дорогі проблеми. Якщо ви не можете знайти професіонала, який живе поруч, багато запропонують вам відправити свій ноутбук і повернути його після завершення, іноді зі знижкою або за вартістю, включеної у вартість ремонту.

18 способів пасивного заробітка в Інтернеті

Навчання Форекс для початківців з нуля ( Торгівля на Forex )

Що таке криптовалюта (біткойн), та як нею користуватися?

Clubhouse — це голосовий додаток для соціальних мереж

Онлайн дохід: 17 способів заробити в Інтернеті прямо зараз

Коментарі 1

Залишити відповідь

error: Вміст захищений!!