Що буде якщо не платити мікропозики і кредити

Кредити і мікропозики – це можливість швидко отримати гроші для особистих потреб, а іноді і для бізнесу, але люди, які вперше беруть кредити повинні розуміти, що взявши кредитні кошти виникає зобов’язання по їх поверненню, інакше є ризик притягнення до цивільної відповідальності, а іноді до кримінальної. Однак в певних випадках кредити можна не платити у цій статті ви дізнаєтеся, які це випадки і яким способом, можна уникнути штрафів і санкцій при не поверненні кредиту.

Кредити і позичальник: все найновіше і актуальне, що дійсно потрібно знати

Кожен позичальник повинен знати, що при отриманні кредиту або мікропозики з’являється ризик притягнення до цивільної відповідальності, а іноді і до кримінальної. Але багато людей через незнання або перебуваючи в стані невизначеності можуть робити помилки і оформляючи кредит свідомо знають, що не зможуть його повернути. А куди людям діватися, якщо немає грошей на найголовніші базові потреби людини. Деякі позичальники йдуть на явний ризик, думаючи, що банки врахують їх важкий матеріальний стан. Але банки навіть у разі повного безгрошів’я позичальника відмовляють йому у кредитних канікулах, не погоджуються на реструктуризацію боргу. Що робити в такому випадку? Як бути, якщо банк збирається продати борг колекторам.

Перелік можливих проблем позичальника, якщо не буде платити мікропозику і кредити

В сучасних умовах у зв’язку з високим ступенем некредитоспроможності багато людей опиняються на межі прострочень платежів. Опинившись в безвихідній ситуації вони губляться, не знають як чинити, як діяти, оскільки їх лякає стан невідомості і невизначеності. Що чекає людину, яка опинилася на межі прострочень?

1), По-перше, якщо говорити про стандартну схему, то спочатку будуть дзвінки операторів банку, потім настирливі повідомлення і листи з нагадуванням про те, що необхідно робити черговий платіж.

2).Далі дзвінки відділів кредитного контролю або служби безпеки. Вони почнуть з’ясовувати причину, чому людина не вносить платіж, а також більш вимогливо і наполегливо будуть закликати до оплати.

3). Якщо проходить більш тривалий період прострочення, то справи можуть передати в юридичний відділ, а юристи, отримавши кредитну справу, почнуть готувати заяву для звернення до суду про стягнення заборгованості в судовому порядку.

4). Після того, як буде винесено судове рішення, наступний етап – це передача виконавчого документа в службу судових приставів. Далі судові пристави почнуть здійснювати дії, спрямовані на вилучення та стягнення заборгованості.

На будь-якому з цих етапів можуть підключатися колектори. Їх завдання забезпечити повернення простроченої заборгованості і відповідно вони проводять свої вимогливі заходи, спрямовані на повернення заборгованості.

Помилки людей через незнання процесу платежу по кредиту

Так в чому ж виражаються ці помилки? Є маса прикладів, коли після виникнення прострочення або, коли людина вибилася з графіка платежу по кредиту, йому починають надходити дзвінки з боку кредиторів, з боку банку. Для того, щоб йому перестали дзвонити, він приймає рішення зробити частковий платіж. Після внесення такого платежу позичальник заспокоюється, банки не дзвонять, але тут настає час наступного платежу. Людина також вносить частковий платіж, але йому ніхто не пояснює, яким чином розподіляється цей платіж.

Співробітник банку навряд чи за своєю ініціативою розповість позичальникові в деталях і подробицях, яким чином цей платіж розподілиться. Справа в тому, що після внесення часткового платежу ці гроші в першу чергу направляються на погашення штрафних санкцій за несвоєчасне внесення платежів – це штрафи, неустойки і пені. Можливо, частина грошей залишиться на погашення відсотків, і швидше за все, нічого не залишиться на погашення основного боргу. Все буде залежати від суми внесених часткових платежів.

Що буде якщо не платити мікропозики і кредити

5 способів вирішення кредитних проблем

Далі позичальник, продовжує спокійно сплачувати кредит, вносить часткові платежі. Але, проходять тижні, місяці і роки, а сума боргу при цьому не зменшується. Отже, найпростіші і очевидні способи вирішення кредитних проблем.

1.Перший спосіб вирішення кредитних проблем – це кредитні канікули

Зрозуміло, що при різкому скороченні доходів виплачувати борг, в колишньому режимі важко, тому банк може дати відстрочку, яка називається кредитні канікули. Це можливість отримання відстрочки по внесенню платежів без нарахування штрафних санкцій, арешту і стягнення майна. Іншими словами – це якийсь компромісний варіант щодо внесення кредитних платежів, завдяки якому можна отримати перепочинок від кредитного навантаження. Але важливо відрізняти, що є кредитні канікули за законом, є кредитні канікули за угодою. Давайте кожен з цих варіантів розберемо окремо:

1). Перша категорія – це кредитні канікули за законом. До них відносяться іпотечні канікули. Їх можна оформити в тому випадку якщо позичальник відповідає певним критеріям. Наприклад, він вкладається в кредитний ліміт, а також у нього відбулося зниження розміру доходу. Якщо позичальник відповідає цим критеріям, то він сміливо може звертатися до банку і адміністрація зобов’язана надати йому кредитні канікули, тобто – це обов’язок банку. Причому звертаючись до банку позичальник не просто пише заяву, а направляє вимогу про надання кредитних канікул.

2). Друга категорія – це кредитні канікули за угодою. Виглядає це як реструктуризація боргу, відстрочка по кредиту або скасування штрафних санкцій. Якщо позичальник не підходить під кредитні канікули за законом, то він може звернутися із заявою в банк про реструктуризацію або відстрочку платежів за кредитами. Але на відміну від першої категорії це вже право банку. Тобто, звертаючись в банк, позичальник вже не має права вимагати кредитні канікули або відстрочку, все залежить від рішення адміністрації банку. Можуть надати або відмовити. Є реальні приклади, коли людина зверталася в банк але їй відмовили в наданні кредитних канікул. Після того, як вона більш наполегливо і вимогливіше все-таки продовжувала звертатися і просити, канікули, відстрочку або реструктуризацію, то банк пішов назустріч і все-таки надав відстрочку і навіть зробив реструктуризацію боргу.

Чому важливо знати про кредитні канікули, про відстрочку платежу або реструктуризацію боргу, справа в тому, що якщо правильно оформити ці канікули, то у позичальника є можливість зберегти позитивну кредитну історію.

2. Другий спосіб вирішення кредитної проблеми називається тягти час

Що він із себе представляє? Цей спосіб означає перестати платити за кредитами і позиками і чекати коли спливуть терміни давності. Куди подітися, якщо банки не йдуть назустріч, відмовляють у кредитних канікулах, не роблять реструктуризацію, що робити в такому випадку? Тягти час. У багатьох може виникнути питання, А хіба так можна? Ну, а що ще робити, якщо позичальник опинився у важкому матеріальному становищі, і у нього немає можливості в повному обсязі вносити платежі, при цьому банк не йде назустріч.

1). Перше що потрібно зробити в такому випадку – це порівняти рівень доходів і витрат. Якщо рівень витрат вище, то тоді є два варіанти дій:

• перший варіант дії – це підняти свої доходи, щоб вони були істотно вище, ніж рівень витрат;
• другий варіант – навпаки знизити рівень витрат для того, щоб була позитивна динаміка, і ви спокійно могли платити за своїми кредитами та іншими зобов’язаннями.

Але якщо немає можливості підняти рівень доходів, тоді залишається варіант знизити рівень витрат і прийняти усвідомлене рішення не платити за кредитами і позиками, але цей спосіб працює не завжди. Необхідно щоб дотримувалися наступні умови:

• по-перше, щоб кредит був не заставний, тобто – це не автокредит і не іпотека;
• по друге, коли у позичальника відсутнє майно, тобто, у людини немає майна, яке можна конфіскувати. Винятком є єдине житло, його за законом забрати не можуть;
• третя умова – ви готові чекати досить тривалий час для того щоб минули терміни давності. За загальними правилами термін давності становить три роки.

2). Слід відрізняти два види строків давності:

• перший вид – це термін позовної давності, він так само становить три роки. Тобто, необхідно чекати, коли закінчиться трирічний період для того, щоб банки не звернулися до суду, але деякі банки вкладаються в цей термін, звертаються своєчасно, тобто, виходить, що вони не упускають термін давності;
• другий вид строків давності – це час на створення виконавчого документа, він становить 3 роки. Тобто, кредиторам дається три роки на пред’явлення виконавчого документа в службу судових приставів.

Не дай бог вам хоча б раз побувати на межі прострочень, і дізнатися, як в цьому випадку працюють банки і колектори, і які величезні штрафи можуть бути нараховані за прострочення по кредитах і позиках.

як не платити кредитВажливо розуміти, що після виникнення прострочень почнеться тиск і дзвінки з боку кредиторів. Як розповідав один позичальник, що попав під цей прес, кількість дзвінків в день досягала до 200 разів. А, що відбувається далі? Борг може бути проданий колекторам, або юридичний відділ готує документи для звернення до суду і в судовому порядку стягує цю заборгованість. Як показує практика, банки не раніше, ніж через шість місяців звертаються до суду. Але якщо говорити про колектори, то вони через більш тривалий час можуть звернутися до суду, а в деяких випадках, навіть через три, чотири і навіть п’ять років. Проходить досить тривалий час, а банки або колектори упускають можливість і не звертаються до суду. Тобто вони упускають строки позовної давності.

Коли спостерігається тиск і загроза з боку кредиторів важливо перечекати цей період. Це допоможе спеціальний мобільний додаток який називається “Антиколектор”, він блокує всі вхідні дзвінки.

3. Третій ефективний спосіб вирішення кредитних проблем – викуп боргу

Крім кредитних канікул і очікування, коли закінчуються терміни давності
є інші ефективні способи. Третій спосіб це викуп боргу. Цей спосіб дозволяє закрити борг по кредиту за порівняно невелику суму при цьому, отримавши хорошу знижку, наприклад, борг можна викупити за двадцять, тридцять або сорок чи п’ятдесят відсотків від заборгованості за конкретним кредитом, або позикою.

Які є варіанти дій при викупі боргу:

• по-перше можна укласти договір відступлення права вимоги. По-іншому цей договір ще називають договір цесії;
• другий варіант дії – це підписати угоду про часткове погашення боргу, його ще називають кредитна амністія.

Цей спосіб працює при наступних умовах:

• у вас вже є тривале прострочення, в ідеалі від року і більше;
• по-друге, ваш кредит не заставний, тобто, це не іпотека і не автокредит;
• по-третє, у вас відсутнє майно;
• по-четверте, банк зробив висновок про те, що ви є для нього безнадійним і безперспективним позичальником.

ДО РЕЧІ, основною перевагою даного способу можна віднести той факт, що після викупу боргу не наступають наслідки, які настали б, наприклад, при банкрутстві, а також у людини з’являється можливість поліпшити свою кредитну історію. До основних мінусів відноситься те, що з кожним кредитором потрібно домовлятися окремо, а також переговори по викуп можуть затягнутися на довгі роки.

Після виникнення прострочень завдання банку забезпечити повернення кредиту. Як вони це роблять, якщо позичальник не хоче платити мікропозики і кредити? У цьому випадку основним інструментом є звернення до судових органів, а далі завдання банку довести справу до служби судових приставів, щоб вони могли заарештувати майно боржника, а також почати утримання грошей з офіційного доходу. Що ж робити боржнику? Відповідь в четвертому способі.

4. Четвертий спосіб називається захистом майна і доходу

Цей спосіб дозволяє захистити майно боржника від можливих арештів і вилучень в майбутньому, а також знизити розмір утримання або зовсім його уникнути. Як це вирішується на практиці? Наприклад, через переоформлення майна боржника на іншу людину, причому зробити це потрібно правильно, щоб не було можливості скасувати угоду в майбутньому. По-друге, якщо людина отримує офіційний дохід і судові пристави виробляють утримання, то постаратися знизити розмір утримання.

Якщо судові пристави заарештували майно і проводять утримання з заробітної плати або з пенсії, то тоді необхідно звернутися до юриста і скасувати судовий наказ і зняти арешт. А, якщо банки не йдуть назустріч, якщо вони відмовляють у кредитних канікулах, не роблять реструктуризацію, якщо вам не підходить викуп боргу чи немає можливості чекати закінчення термінів давності, що робити, як бути тоді? Подробиці в п’ятому способі вирішення проблем з кредитом.

5. Банкрутство громадянина – вирішення всіх кредитних проблем

Звичайно, це звучить незвично, можливо це лякає і навіть відштовхує, але це не означає що людину будуть показувати на екранах телевізорів і про неї будуть писати у всіх газетах. Банкрутство громадянина – це цивілізований спосіб вирішення кредитних проблем, який заснований на законі. Він дозволяє раз і назавжди списати всі борги за кредитами і мікропозиками, податковими штрафами та іншими борговими зобов’язаннями.

Адже багато хто чув про банкрутство банків, страхових компаній, про банкрутство забудовників, коли люди втрачали вклади в банках, не отримували страхове відшкодування або складалися в пайове будівництво і втрачали гроші. Так чому банкам, страховим компаніям і будівельним фірмам, які кидають забудовників дозволено банкрутство і вони цим постійно користуються, а проста людина, звичайний громадянин не може. Якось не справедливо виходить. Так от в Україні банкрутство громадян запрацювало з 21 жовтня 2019 року.

Але, незважаючи на привабливість процедури, за ці майже півтора роки, її пройшли тільки 38 фізичних осіб, з яких 35 – в 2020 році, говориться в статистиці Мін’юсту. Ще дві людини звільнилися від боргів у зв’язку з виконанням ними плану реструктуризації. Для порівняння, офіційно боржниками (без урахування штрафів за адміністративні порушення, комунальних платежів та аліментів) є 760 тисяч громадян України. Виявляється вся проблема, чому українці не користуються цим законом і не списують кредитні та інші борги процедурою банкрутства, вона дуже дорого коштує.

Як працює цей спосіб. По-перше потрібно зібрати необхідний пакет документів і звернутися в арбітражний суд. По друге суд проводить процедуру банкрутства протягом 6 місяців. У цей період всі дзвінки з боку банку і колекторів заборонені. По-третє судом призначається фінансовий керуючий, який аналізує фінансовий стан боржника, готує звіт, що у людини немає майна для того, щоб погасити всі борги і цей звіт надає до суду. Далі суд виносить підсумкове визначення про звільнення від виплати всіх боргових зобов’язань позичальника. Важливо розуміти, що це не так просто, і підходить не всім. Є певні нюанси і складності цієї процедури, є плюси і мінуси а також наслідки, які торкнуться людини, яка пройшла цю процедуру.

Резюме

Думаю, що людині, яка прочитала статтю стало зрозуміло, що буде якщо не платити мікропозики і кредити. Отже, підіб’ємо підсумки, щодо п’яти способів вирішення проблем що виникли в процесі погашення кредиту:

• перший спосіб це кредитні канікули;

• другий спосіб тягнути час в очікуванні того, щоб минули терміни давності;

• третій спосіб – викуп боргу;

• четвертий спосіб – це захист майна і доходу боржника;

• п’ятий спосіб – це банкрутство фізичної особи.

Як бачимо, що позичальникові не позаздриш, якщо він втратив дохід, на який розраховував, при оформленні кредиту. Люди, які пройшли цей шлях, зарікаються пройти його ще раз. Самі не беруть гроші в борг і іншим не радять.

Що означає тіньовий бан в Instagram і як його уникнути

Гроші на халяву

Як заробити 1000 гривень ( день ) в Інтернеті

error: Вміст захищений!!