Трейдинг криптовалют: основи торгівлі на криптобіржах

Криптовалюта стала авангардом в секторі економіки і, ймовірно, буде стовпом майбутнього використання. Вона також є визнаним фінансовим активом, який має великі можливості та привабливий прибуток, однак, якщо нею погано керувати, то її можна втратити. Ось чому важливо трейдеру, який працює з фізичними грошима відразу розібратися з тонкощами торгівлі цифровою валютою. Дізнатися, які є найнадійніші крипто-ринки і як зробити перші кроки, щоб скористатися перевагами та величезними можливостями для заробітку.

Криптотрейдинг: що потрібно знати перед початком торгівлі криптовалютою

Трейдинг криптовалют

З моменту введення в обіг першої цифрової валюти під назвою Біткойн у 2009 році, то до сьогодні сектор цифрових валют надзвичайно розширився за рахунок нових продуктів і постійного зростання об’ємів капіталізації. Криптовалюта заснована на цифровій фінансовій системі, що значно відрізняє її від традиційної валюти. Навчитися ефективно та вигідно торгувати цифровою валютою — це крок, який не можна недооцінювати навіть досвідченим інвесторам, які працюють у традиційному секторі економіки.

На жаль, на ринку цифрової валюти, як і на будь-якому іншому ринку, є шахраї та шахрайські компанії, які працюють без ліцензії та авторизації. З цієї причини важливо вибрати регульованого крипто-валютного брокера в Європі та перевірити надійність, прочитавши відгуки або запитавши інформацію у більш досвідчених людей. Вибір брокера є одним з найважливіших кроків, які часто відділяють програшного трейдера від успішного.

Враховуючи те, що криптовалюта є надзвичайно мінливим активом, і трейдеру початківцю перед торгівлею необхідно добре зрозуміти, як торгувати в умовах великих коливань ціни, навчитись використовувати надійні торгові стратегії, а також знати, як поводитися в екстремальній ринковій ситуації.

Крім того, віртуальна валюта надзвичайно мінлива, і людині важко управляти своїми емоціями, коли на ринку відбуваються небажані для неї дії. Головна стратегія трейдера – це залишити емоції осторонь під час торгівлі на біржі.

Короткий список основних правил для тих, хто наближається до світу торгівлі цифровою валютою

1). Що таке криптовалюта та як її використовувати

Криптовалюта – це цифрова валюта, заснована на принципах децентралізації та криптографії.

Відсутність впливу центрального контролюючого органу (Центробанку) означає, що вона дуже відрізняється від традиційної валюти (гривні, долари, євро), яка контролюється центральними банками. Майнінг криптовалюти – це процес, який не залежить від економічних і політичних подій, що робить крипту несприйнятливою до інфляції. Криптографія є основою системи перевірки транзакцій, що захищає валюту від шахрайства та крадіжки.

2). Ринок цифрової валюти надзвичайно мінливий – це правда

Ринок криптовалют протягом багатьох років дотримувався досить мінливої тенденції. Оскільки це дуже молодий сектор (перша криптовалюта була видобута в 2009 році), він постійно розвивається і завжди приваблює нових інвесторів, які змінюють його структуру. Стрімкі фази росту ціни на віртуальну валюту чергуються зі стрімким її розпродажем, що спричиняє швидке падіння цін. З криптовалютою більше, ніж з будь-яким іншим активом, важливо залишатися впевненим в собі і не піддаватися шкідливим емоціям.

3). Криптовалютний брокер повинен мати ліцензію – це факт

Криптовалютний брокер
Closeup – Woman is checking Bitcoin price chart on digital exchange on smartphone, cryptocurrency future price action prediction.

Якщо ви вирішили інвестувати в криптовалюту, то вибір надійного брокера, на якого можна покладатися, особливо важливий крок. Уповноважений і ліцензований брокер, безумовно, уникає ризику шахрайства, а також надає підтримку в будь-якій торговій діяльності. Брокер, який не має ліцензії на право проводити угоди на біржі не надаватиме жодних послуг підтримки, залишаючи трейдера наодинці в складних ситуаціях. Крім того, ризик шахрайства у такого брокера досить високий. Перш ніж починати торгівлю на біржі, необхідно добре вникнути в ліцензії, які отримав брокер.

4). Почніть інвестувати у відомі криптовалюти – правило успішного трейдінга

Для початку інвестування експерти радять працювати з криптою, яка вже стала популярною на ринку, яка пережила глобальні економічні кризи, такі як криза 2018 року та коронавірус 2020 року. Під час минулих криз зникли більш крихкі криптовалюти.

Великі коливання є особливістю цього ринку, але найбільші сьогоднішні цифрові валюти довели, що вони можуть витримати потрясіння.

Найвідомішою в світі віртуальною валютою і яка була створена першою є Bitсoin (BTC). Відтоді було створено багато інших валют, включаючи Ethereum (ETH) і Litecoin (LTC).

5). CFD – інструмент трейдера для прогнозу ціни валюти в недалекому майбутньому

інструмент трейдера для прогнозу ціни

CFD, абревіатура від Contract For Difference — це фінансовий інструмент, який копіює показники базових активів, у даному випадку криптовалюти, обраної користувачем. Таким чином, за допомогою CFD трейдер не працює з валютою, а ведете перемовини щодо цін базових валют, заробляючи на зростанні або падінні ціни. Іншими словами, це договір між двома сторонами, трейдером і брокером, які на момент закінчення терміну дії угоди обмінюють різницю між ціною криптовалюти, зазначеної в контракті, і реальною ціною.

6). Які переваги дає торгівля контрактами CFD

На такому нестабільному ринку, як ринок криптовалют, можливість спекулювати на значних коливаннях цін на валюту, може дати значний прибуток. Трейдер використовуючи CFD може відкривати як короткі, так і довгі позиції. Ще однією перевагою CFD є те, що брокер використовує кредитне плече на капітал. Це означає, що трейдеру не потрібен дуже великий капітал для початку торгівлі, бо він може залучати кошти з відсотків від загальної вартості позиції. Великою перевагою торгівлі за допомогою CFD є те, що ви можете торгувати 24 години на добу, навіть у вихідні дні.

7). Не довіряйте автоматичним методам торгівлі: порада фахівців

Зростаюча популярність криптовалют висунула на перший план велику кількість автоматизованих стратегій торгівлі, ці системи зазвичай називають Crypto-Bot. На жаль, це часто виявляється методом заробітку лише для шахраїв, а не для трейдерів. Не довіряйте тим, хто обіцяє легкий прибуток за короткий термін. Немає надійного способу заробити великі гроші за допомогою криптовалюти або інших фінансових інструментів. Справді, жоден фінансовий ринок не може цього гарантувати. Крім того, слід пам’ятати, що криптовалюта, зокрема, є дуже мінливим та непередбачуваним інструментом заробітку.

8). Як торгувати цифровими валютами

Сьогодні існує безліч брокерів, які пропонують можливість торгівлі на криптовалютних біржах. Для тих, хто не має досвіду, як вибрати надійного брокера це стає великою проблемою. Але завдяки оглядам брокерів і сайтам з відгуками про їх роботу, можна знайти надійного фахівця, який допоможе торгувати на біржі. Основна порада щодо вибору брокера для торгівлі валютою це наявність у нього ліцензії. Довіряйте лише тим брокерам, які уповноважені європейськими регуляторними органами, такими як Consob , CySEC або FCA. У такий спосіб можна довіряти фінансовому фахівцю і безпечно торгувати на біржі.

Як почати торгувати криптовалютою

Як почати торгувати криптовалютою

Крок 1. Відкрийте рахунок

Після того, як ви вибрали брокера, підключіться до веб-сайту та зареєструйтеся, ввівши свої дані, основну інформацію, таку як ваше ім’я, ваш номер телефону та адресу електронної пошти.

Крок 2. Внесіть депозит

На цьому кроці треба зробити перший депозит, щоб почати торгувати. Мінімальна сума, необхідна для відкриття рахунку, варіюється від брокера до брокера і може стартувати від 100 до 1000 євро. У більшості випадків відсутня комісія на депозити, чи зняття коштів. Щоб поповнити свій рахунок, можна вибрати різні способи оплати, наприклад: кредитні картки MasterCard, PayPal, Skrillr та інші.

Крок 3. Завантажте платформу або мобільний додаток

Брокери мають кілька торгових платформ, щоб задовольнити всі потреби своїх клієнтів. Найпоширенішими торговими платформами є MetaTrader 4 і MT5, але є також веб-платформа (WebTrader) і версія мобільного додатка. Для веб-платформи не потрібно завантажувати та встановлювати будь-яку програму на пристрій, який збираєтеся використовувати для торгівлі. Після реєстрації вам буде видано ім’я користувача та пароль, за допомогою яких ви зможете отримати доступ до платформи.

Крок 4. Використовуйте навчальний матеріал

Щоб зробити торгівлю криптовалютою більш ефективною і, можливо, більш прибутковою із самого початку, скористайтеся навчальними матеріалами, наданими брокерами. Деякі брокери пропонують дуже широку дидактику, яка також включає вебінари та відеокурси, інші – індивідуальні уроки зі свого досвіду. Деякі брокери також пропонують послугу торгових сигналів, що дуже корисно для тих, хто не має часу чи навичок аналізувати ринки.

Крок 5. Виберіть CFD, пов’язані з криптовалютами, якими ви хочете торгувати

Брокери мають ряд CFD на криптовалюту Bitcoin, Ethereum, Ripple та інші основні цифрові валюти. Звичайно вони не надсилаються, але якщо ви маєте намір торгувати на якусь певну криптовалюту, перед відкриттям рахунку перевірте наявність цього активу.

Крок 6. Відкрийте замовлення

Після ретельної оцінки своїх інвестицій ви можете вибрати криптовалюту та відкрити своє перше замовлення. Не забудьте вставити стоп-лосс (зупинити збиткі) або тейк-профіт (відкладений на певний час ордер) під час відкриття торгівлі. На цьому етапі все, що вам потрібно зробити, це почекати, і якщо ваш прогноз правильний, ви отримаєте прибуток, інакше збиток, який буде обмежений стоп-ордером, встановленим на платформі.

Корисні поради щодо торгівлі криптовалютами

Здається зрозумілим, що для того, щоб навчитися торгувати криптовалютами та скористатися великими можливостями, які відкриває цей тип активів, потрібна особлива увага. Торгівля на біржі пропонує чудові можливості для отримання прибутку, але вимагає більше уваги та досвіду, оскільки це надзвичайно нестабільний ринок.

Використовуйте всі навчальні інструменти, доступні на торгових платформах або спеціалізованих сайтах, присвятіть деякий час, щоб поглибити свої знання з фінансового аналізу і, де це можливо, скористайтеся демо-рахунком, щоб ознайомитися з торговою платформою.

Корисні поради щодо торгівлі криптовалютами
Kharkiv, Ukraine – 31 March, 2019:Hands holding a smartphone with bitcoin exchange rate

Ось кілька практичних порад, які можуть допомогти вам у торгівлі криптовалютою:

1). Навчіться читати діаграми

Знати, як інтерпретувати графіки завдяки точному фінансовому аналізу, дуже важливо при торгівлі крипто-валютами. Графічний аналіз заснований на тому факті, що інвестори мають певну поведінку, яка повторюється з часом, при дотриманні певних умов, ціни будуть змінюватися відповідно. Це дозволить трейдеру самостійно робити прогнози щодо майбутнього руху активу та приймати відповідні рішення.

2). Використовуйте індикатори

Торгові індикатори є надзвичайно корисним інструментом для проведення аналізу ринку. Серед найбільш використовуваних індикаторів відзначено RSI (індекс відносної сили), інструмент, який вимірює силу конкретного активу на основі його попередньої історії. Професійні трейдери використовують RSI, щоб заздалегідь зрозуміти, коли актив може бути перекупленим або перепроданим, і планують свої дії на основі цього значення. Ви також можете використовувати RSI, щоб покращити свій підхід до ринку криптовалют.

3). Практикуйте з демо-рахунком

Більшість торгових платформ пропонують можливість практикувати за допомогою абсолютно безкоштовного демо-рахунку. Не упустіть можливість навчитися торгувати криптовалютами, не піддаючи ризику свій капітал. Скористайтеся перевагами цього типу безкоштовного облікового запису, щоб отримати досвід, який вам потрібно інвестувати більш свідомо.

4). Контролюйте емоції

У торгівлі на біржі особливо важливо навчитися бути терплячим і не впадати в легкий ентузіазм або страх. На такому нестабільному ринку очікування відповідного часу для торгівлі «вище або нижче» може зайняти деякий час. Не поспішайте і контролюйте емоції.

5). Диверсифікуйте свої інвестиції

Це порада, яка стосується будь-якого виду інвестицій. Навіть у випадку торгівлі криптою, інвестування всього в єдину цифрову валюту може призвести до втрати всього вкладеного капіталу. Існує широкий спектр криптовалют, в які можна інвестувати, і як тільки ви дізнаєтеся про особливості сектора, вам буде легко насолодитися кількома з них.

Ще одна порада: часто весь сектор цифрових валют дотримується єдиної тенденції, диверсифікації на інших крипто-валютах іноді може бути недостатньо, тому краще вибрати інші типи активів, такі як товари, валютні пари Форекс або індекси фондового ринку.

Заробіток на монетизації контенту

Куди вкласти гроші у 2022 році ( вигідні інвестиції )

На чому можна заробити гроші в 2022 році?