Як відкрити комп’ютерні курси

Оскільки в сучасному світі комп’ютерна грамотність і володіння різними програмами відіграють все більшу роль, і є невід’ємною частиною більшості професій, величезна кількість людей зацікавлена ​​в знаннях і вміннях. У зв’язку з цим, логічно припустити, що організація комп’ютерних курсів стане вдалою та перспективною бізнес-ідеєю.

Реєстрація

Насамперед необхідно зареєструвати ваші комп’ютерні курси. У разі якщо ви хочете офіційно вважатися навчальним закладом та мати можливість видавати сертифікати та дипломи своїм учням, рекомендується реєстрація як НОУ (некомерційна освітня установа) з подальшим отриманням ліцензії на пропоновану вами програму навчання.

Як відкрити комп'ютерні курси

Приміщення

Що стосується розташування ваших комп’ютерних курсів, то бажано підшукати місце, до якого потенційним учням буде легко добиратися як на особистому автомобілі, так і на громадському транспорті.

Саме приміщення має бути комфортним і відповідати вимогам санітарної та пожежної безпеки. Почати можна з оренди кімнати у якомусь закладі, наприклад, у дитячому центрі розвитку, школі, коледжі чи інституті. До речі, ці освітні заклади можуть допомогти вам і отримати ліцензію для ваших курсів.

Обладнання

Для старту подібного бізнесу добре підійдуть прості офісні комп’ютери. Правда, вони навряд чи будуть придатними для проведення занять за комп’ютерною графікою, але з часом можна буде придбати більш потужні ПК.

Також майте на увазі, що краще не ризикувати і не намагатися заощадити на ліцензійному програмному забезпеченні, адже конкуренти не сплять, і, дізнавшись про подібне порушення з вашого боку, не забудуть повідомити про це відповідні інстанції. Якщо ж ви звернетеся безпосередньо до розробників програм, то можете розраховувати на хорошу знижку: наприклад, розробники 1С надають 75% знижку для освітніх закладів.

Отже, для початку вам буде цілком достатньо п’яти комп’ютерів, на які встановлені всі необхідні програми. Важливим моментом є складання графіка занять, що максимально задовольняє бажанням клієнтів і дозволяє максимально задіяти вашу техніку. Як показує практика, більшість учнів обирають навчання у вихідні дні або у вечірній час. Але існує і чимало людей, які можуть відвідувати курси і вдень з понеділка по п’ятницю: домогосподарки, тимчасово непрацюючі, пенсіонери, школярі, студенти тощо.

Персонал

Обов’язково необхідно пам’ятати, що більшість успіху комп’ютерних курсів становлять грамотні і кваліфіковані викладачі. Тому не найкращим варіантом буде наймання людей, які не дуже тямлять у своїй справі, адже це безпосередньо позначиться на навчальному процесі і викличе невдоволення учнів ваших курсів. А незадоволені клієнти, як відомо, люблять залишати негативні відгуки, що дуже негативно позначиться на вашому бізнесі.

Якщо ж викладачі будуть виконувати свою роботу на «відмінно», то у вас не буде відбою від клієнтів, що дозволить вам у майбутньому мінімізувати витрати на рекламу. Адже, як показує практика, майже половина учнів подібних курсів записується на навчання за порадою чи рекомендацією когось із знайомих, який уже відучився у цьому навчальному закладі.

Також рекомендується наймати як викладачі не сильних теоретиків, а успішних практиків, які успішно реалізують наявні знання та навички у своїй роботі.

Аналіз активності конкурентів

У цьому бізнесі дуже важливо розуміння того, як працюють ваші прямі конкуренти. Для оцінки їхньої діяльності, що називається, зсередини, можна навіть самому пройти навчання як студент комп’ютерних курсів. Для цього виберіть найбільш відому комп’ютерну школу, що користується успіхом, і запишіться на цікавий для вас курс.

Залучення клієнтів

При складанні бізнес-плану з відкриття комп’ютерних курсів обов’язково потрібно враховувати витрати на рекламу та просування. Обов’язково розмістіть оголошення про вашу комп’ютерну школу в газетах та на радіо. Також рекомендується створити власний сайт з повним описом ваших послуг та просувати його за допомогою контекстної реклами в Інтернеті. Не останню роль грає і так зване «сарафанне радіо». Будьте впевнені, що кожен задоволений навчанням на ваших курсах учень обов’язково розповість про них своїм родичам, друзям та знайомим.

Мотивація на успіх – шлях до виконання мрії

Як зрозуміти що потрібно міняти роботу

5 способів як накопичити гроші на мрію