Заробіток на майнінгу криптовалют: можливості, ризики, альтернативи

Криптовалюта особливо біткойни, вже кілька років переживають бум, часом мінливий. З альтернативного платіжний засіб віртуальні гроші за останні п’ять років перетворилися в популярний об’єкт спекуляцій. Еквівалент в «реальному» валюті в деяких випадках непомірно зріс, як і бажання багатьох бажаючих інвестувати. Зрештою, навіть за короткі проміжки часу можна домогтися значних успіхів.

Однак не так-то просто отримати свій шматок «кріптовалютного торта».

Крипто-Майнінг: легкий шлях до багатства?

Теоретично концепція Майнінг звучить досить просто: ви отримуєте комп’ютер з достатньою обчислювальною потужністю, необхідним програмним забезпеченням, і з цього моменту ви можете (теоретично) спостерігати, як так звана майнінговая установка приносить гроші. Звучить як можливість, з якої навіть абсолютні техніки можуть домогтися великого успіху, але на ділі це дуже складне питання.

З одного боку, це пов’язано з тим, що лежить в основі технологія блокчейна вже заснована на складності. Щоб мати можливість виконувати транзакції з їх допомогою, необхідно дозволити дуже складні криптографічні алгоритми. Теоретично це також можна зробити за допомогою наявних у продажу комп’ютерів. Фактично, в зверненні навіть є додатки для смартфонів, які використовують обчислювальні потужності телефонів для Майнінг біткойнов або інших криптовалюта.

Однак найбільша проблема полягає в природі самої технології – вона спроектована таким чином, що складність розв’язуваних алгоритмів зростає зі збільшенням кількості транзакцій. Якщо ви дійсно хочете заробляти гроші на Майнінг в цих умовах, вам не вдасться уникнути деяких вкладень. Що ще гірше, біткойнов відносяться до того типу інвестицій, де окупність інвестицій залежить від великої кількості змінних.

Фактори, що впливають на динаміку цін і, отже, на виручку, завжди залишаються незмінними. Перш за все, обмежена кількість доступних біткойнов, що призвело до різкого зростання цін через різке збільшення попиту. Ефект від цього простого принципу попиту і пропозиції в кінцевому підсумку також забезпечує безперервне використання віртуальних валют.

Оскільки інвестори спекулюють на подальше підвищення цін на біткойни, це означає, що вкладені суми можуть бути знову швидко амортизовані. Проте, єдине питання, яке залишається задати ще раз, – чи дійсно це так просто.

Крипто-Майнінг

Фундаментальним умовою для того, щоб взагалі розпочати Майнінг криптовалюта, є розуміння взаємозв’язків. У розбивці на дуже простий розрахунок він виглядає наступним чином: в першу чергу, мова йде про перетворення електрики в гроші.

Як уже було показано у вступному розділі, це значно спрощене і скорочена уявлення того, що насправді відбувається в Майнінг.

Заробіток на майнінгу криптовалют
Businessman digging bitcoin in the rock. Digital Currency Mining and Cryptocurrency concept.

В основному, це те, ж саме: рішення алгоритмів вимагає величезної обчислювальної потужності, яка, в свою чергу, вимагає великої кількості електроенергії. Щоб мати можливість успішно заробляти гроші в цих умовах, необхідно враховувати такі фактори:

  • Висока продуктивність мегахешей або гігахешей в секунду.
  • Мінімально можливі витрати на електроенергію.
  • Мінімально можливе енергоспоживання на мега- або гігахеш – або навіть на генерований біткойн.

Таким чином, все зводиться до настільки ж простому розрахунку рентабельності, в якому витрати на електроенергію є найбільш важливим фактором. Звичайно, можна стверджувати, що фінансовий успіх в будь-якому випадку завжди на розсуд Майнера.

Але навіть для тих, хто був би задоволений мінімальним доходом, зростаючі вимоги в кінцевому підсумку дійдуть до точки, коли Майнінг перестане навіть покривати витрати. Крім того, необхідні вкладення в апаратне забезпечення, оскільки в даний час стандартний комп’ютер навряд чи може навіть наблизитися до забезпечення обчислювальної потужності, в якій він дійсно потребує.

Майнінг-пул

Оскільки перспективи отримання великого прибутку для автономних Майнер погіршилися з різних причин, для багатьох Майнер приєднатися до одного з них – більш проста альтернатива з численних майнінгових пулів для підключення.

Ваша власна обчислювальна потужність пов’язана з обчислювальною потужністю інших Майнер в такому пулі, що в цілому збільшує шанси на створення більшої кількості одиниць в обраній валюті.

Заробіток ділиться між задіяними Майнер, що зазвичай робиться порівну в залежності від послуги, наданої для пошуку блоку в ланцюжку. Однак існують різні методи розрахунку пропорційного винагороди. По суті, для участі в Майнінг-пулі потрібно не набагато більше, ніж реєстрація в обраному пулі.

Тільки чималі пули можуть внести значний вклад в загальний Майнінг, а це значить, що частка все одно буде менше в залежності від доданої обчислювальної потужності. І навпаки, з невеликими пулами не слід очікувати, що буде досягнуто того ж рівня, що і з більшими пулами.

Альтернативний хмарний Майнінг?

При хмарному Майнінг обчислювальні потужності орендуються або, навіть купуються у відповідного постачальника в хмарі. Обчислювальна потужність (в хешах в секунду, в основному в кіло-, мега-, тера- або пета-хешах) гарантується за контрактом, зазвичай термін становить 1 рік.

Розподіл прибутку – це відсоток, отже, більш високий прибуток досягається за більш високими значеннями хеш-функції. Відповідно, витрати (тобто первинний разовий платіж за контрактом) повинні бути відшкодовані більш-менш швидко, залежно від орендованої обчислювальної потужності.

Незважаючи на всі можливості, які може запропонувати технологія блокчейн, вона, тим не менш, супроводжується безліччю непередбачених обставин в області крипто-Майнінг. Майнінг, якщо він не виконується з великим зусиллям, приходить в кінці ставки:

Наприклад, майнер робить ставку на те, що видобута криптовалюта, зберегла свою цінність, якщо навіть вона не збільшується.

Він також робить ставку на те, що зможе генерувати постійний прибуток на постійному рівні за допомогою своїх обчислювальних потужностей.
Нарешті, він робить ставку на те, що отриманий прибуток перевищить поточні витрати (особливо на електроенергію).

Як показало недавнє минуле, ці фактори, починаючи з вартості криптовалюта, ні в якому разі не є постійними для обмеженого товару зі зростаючими вимогами до продукту. У довгостроковій перспективі, для Майнінг, навряд чи можливо досягти керованої прибутку, на яку сподіваються багато інвесторів і новачки.

Як створити інтернет-магазин самостійно

Як розкрутити Ютуб канал безкоштовно в 2022 році

Як заробляти на розпродажах AliExpress