Фрілансер – хто ти такий і як тобою стати?

Робота фрілансера вимагає відваги, самодисципліни і значною винахідливості. Це не тільки прийняття найцікавіших пропозицій про співпрацю – фрілансер повинен стежити за тим, щоб замовлення були отримані ним, стежити за термінами виконання завдання і забезпечувати оплату завдання.

Це ще не все – фрілансер зазвичай також є власним бухгалтером, фахівцем зі зв’язків з громадськістю, маркетологом і трейдером, який встановлює деталі замовлення і шукає пропозиції про роботу.

Як стати фрілансером
Portrait of beautiful happy smiling young designer woman sitting at home office desk with cup of coffee, posing, looking at camera. Attractive cheerful model using computer. Indoors

Фрілансер – це людина, яка може діяти по-різному, відданий своїм завданням, мотивований і працьовитий.

Відсутність вільного часу? Спочатку точно – не варто спокушатися, що робота фрілансера сидить в кафе в очікуванні натхнення тому якщо ви хочете досягти або підтримувати фінансову ліквідність, краще будьте готові старанно працювати.

Про що ще варто пам’ятати при підготовці до переходу на фріланс?

Перш за все, ви повинні знати, що не всі замовлення будуть ідеальними і не варто (особливо на початку вашої кар’єри) відмовлятися від тих, які вам здаються менш привабливими.

Навіть якщо вас не цікавить тема, ставитеся до задачі як до можливості для розвитку, реклами і вносите свій вклад в неї – пам’ятайте, що ви працюєте над власною репутацією.

Крім того, не знецінюйте свого клієнта. Він звернувся до вас, тому що не знає, що ви робите. Так що не смійтеся над його незнаннями справ, але виконуйте замовлення чесно і віддано.

У клієнта також зазвичай є чітке уявлення про те, як повинна виглядати виконане завдання, тому вносьте корективи відповідно до його рекомендацій. Це не означає, що ви не можете пропонувати рішення, які, на вашу думку, були б більш виправданими, але не забувайте, що він повинен бути задоволений ефектом.

Багато людей вирішуються на фріланс, тому що робоча атмосфера в офісі їх стомлює, але вони не готові до того, що фріланс зазвичай цілий день вдома, без можливості приватної розмови під час перерв або обмінятися думками про виконуваному замовленні, але навколо багато відволікаючих чинників.

Спокус багато – епізод серіалу до сніданку, що переходить в марафон, генеральне прибирання або спонтанні зустрічі з друзями, які змушують працювати цілий день і заважають розслабитися.

Рішенням може стати коворкінг-офіс – офісний простір, яке ділять кілька фрілансерів. Просте знання того, що хтось спостерігає за вашою роботою, може мотивувати вас.

Фрілансер – господар свого життя

Професія фрілансера полягає не тільки в тому, щоб відчайдушно ловити нецікаві замовлення і відмовлятися від тихої їжі в термін.

Як і будь-який початок нової роботи, перехід до такої моделі заробляння грошей зажадає реорганізації життя, але, безумовно, принесе багато користі.

Гнучкий робочий графік – добре чи ви сьогодні працюєте і чи зробили більше, ніж планували? Великий! Завтра ви можете спати довше або раніше закінчити роботу. Тобі краще працювати вночі? Якщо тільки виконувані замовлення не вимагають постійного контакту з клієнтом, для роботи можна виділити денні та вечірні години.

Вибираючи медичне страхування – вам не потрібно платити внески на медичне страхування – замість цього ви можете скористатися широким пропозицією медичних компаній на ринку, що часто більш зручно, ніж використання державної служби охорони здоров’я.

Безперервний розвиток – придбавши постійну клієнтуру і деяку популярність, ви можете вирішити для себе, чим ви будете займатися, і вибрати ті проекти, якими дійсно хочете займатися. Ви також можете спеціалізуватися в вузькій області і стати затребуваним фахівцем.

Фінансування – фрілансери часто є підприємцями і працюють в рамках своїх власних компаній. Оскільки це, як правило, індивідуальні підприємства, вони часто можуть розраховувати на підтримку з боку держави.

Сайти для замовлень фрілансеру

Freelance.ua

Це українська біржа, що фокусується на вітчизняних фрілансерах.

Freelancehunt.com 

Ця платформа ідеально підійде початківцям: від реєстрації на біржі до можливості позмагатись за замовлення спливе не більше пів години.

Kabanchik.ua

На онлайн-сервісі замовлення послуг Kabanchik можна знайти не тільки традиційний фріланс, а й замовлення з клінінгу, ремонту, будівництву тощо.

Free-lance.ua

Біржа віддаленої роботи (Фріланс Україна) – доволі молода, а тому тут не знайдете такого потоку завдань, як приміром, на Kabanchik.

Кворк

Одна із найпотужніших бірж в СНГ просторі.

Апворк

Европейска біржа віддаленої роботи – тут трудятся фрілансери з усього світу.

Free-Lance.ru

Найбільша біржа фрілансерів в Рунеті. Надає широкий спектр послуг – від дизайну до менеджменту та консалтингу. Може надавати послугу “безпечної угоди” за допомогою власної платіжної системи. Дозволяє шукати як виконавців на окремі завдання, так і співробітників на постійну роботу.

Weblancer.net

Одна з найпопулярніших російськомовних бірж фрілансерів. Є сервіс безпечного проведення угод. Дозволяє розміщувати проекти і вакансії, проводити тендери і конкурси. Є послуга платного розміщення проектів. Замовники теж мають свій рейтинг, який формується з урахуванням загальної суми виплат по проектам.

WORKZILLA

Сервіс аутсорсингу технічних і бізнес-задач, дозволяє домовитися з виконавцем, обмінятися файлами і зробити безпечну оплату. Сервіс сам знаходить виконавця з найбільш високим рейтингом і гарантує безпечне здійснення грошових переказів, причому оплата здійснюється тільки після виконання роботи

Free-lancers.net

Біржа фрілансерів для пошуку віддалених працівників і вербування співробітників в офіс. Основна спеціалізація – дизайн і програмування. Є сервіс безпечної угоди, генератор технічного завдання (для замовників). При створенні проекту відразу вказуються платіжні системи.

RuBrain

Біржа фрілансерів, де замовник взаємодіє ні з фрілансерами безпосередньо, а з персональним менеджером, який гарантує якість виконання роботи в обумовлений термін

YouDo

Сервіс аутсорсингу персоналу. Дозволяє знайти виконавців для різних оффлайн – завдань. Сервіс пропонує послуги за фіксованими тарифами і контролює якість наданих послуг перш ніж передати гроші виконавцю

Пчёл.нет

Cайт віддаленої роботи Pchel.net надає всім фахівцям можливість швидкого і безпечного пошуку свіжих фріланс вакансій, роботи на дому або в офісі.

Freelance Job

Портал для професійних фрілансерів. Зручний пошук як виконавців, так і створених замовлень, багатий набір фільтрів. Єдина біржа рунета, яка реєструє фрілансерів з значним портфоліо. Багато великих високобюджетних проектів. Профілі: веб-, принт-дизайнери, копірайтери і журналісти, seo-фахівці, програмісти.

Copylancer

Професійна біржа статей і копірайтингу. Автоподбор авторів. Періодичний замовлення. Власний месенджер. Аукціон завдань. Магазин статей.

GlobalFreelance.ru

Фріланс-біржа завдань з програмування та інших технічних і гуманітарних спеціальностей. Завдання надходять з усього світу, але основними країнами-замовниками є США, Канада, Великобританія, Австралія. Для роботи потрібне знання англійської мови.

Транзілла

Російськомовна біржа професійних перекладачів-фрілансерів.

ProjectHunter

Біржа фрілансу, створена в першу чергу для інженерів, архітекторів, дизайнерів і проектувальників. Відрізняється простим приємним інтерфейсом, фільтрами, вузькою аудиторією.

TranslatorsAuction

Біржа перекладів з безкоштовним підбором кращого виконавця за принципом Аукціону. Попереднє тестування, перехресна оцінка потенційними авторами робіт колег-претендентів, ранжування тестових робіт відповідно до набраних по «сліпий» оцінці балам. Дозволяє замовнику вибрати найбільш підходящий для його вимог варіант по співвідношенню запропонована ціна – бал в загальному рейтингу.

FLL.ru

Біржа копірайтерів. Можна замовляти рекламні статті, контент для наповнення сайтів, прес-релізи, розмноження статей, а також автоматичне наповнення сайтів.

Поради фрілансеру

Вірте в свої можливості – ведення власного бізнесу не для всіх, але спробувати варто – а що, якщо ви саме те, що потрібно вашій галузі, і завдяки фрілансу ви розправляє крила?

Чи не турбуйтеся через невдачі, але вчіться на них – фрілансер повинен бути зрілим і відповідальним.

Плануйте і організуйте свій час з урахуванням власних сил і можливостей.

Не відмовляйтеся від сну і здорового харчування – це значно підвищить не тільки ваше самопочуття, але і якість роботи.

Пам’ятайте про відпочинок – час від часу закривайте поточні проекти, повідомляйте своїм директорам, що в цей період ви будете недоступні, і беріть заслужену відпустку.

Насолоджуйтеся своєю роботою, помічайте її хороші сторони, продовжуйте розвиватися. Завдяки цьому ви збережете свою прихильність і станете більш привабливим співробітником для потенційних клієнтів.

Висловіть свою думку, запропонуйте альтернативні рішення – мова йде не про висміюванні ідеї клієнта або засудження його порад, а про творчий підхід до замовлення – ви фахівець, ви вмієте виконувати завдання, поставлені перед вами клієнтом, тому Ваша думка дійсно може внести великий внесок.

Однак не забувайте робити це делікатно і культурно, а якщо ви відмовляєтеся, просто відпустіть.

Укладайте контракти.

Поняття фрілансера ще мало існує в правовій системі, але правила, що стосуються подібних установ, можна знайти в Цивільному кодексі, тому варто використовувати їх і укладати контракти з усіма, для кого ви будете надавати свої послуги.

Ви можете попросити юриста, що спеціалізується в галузі цивільного, комерційного права і права інтелектуальної власності, розробити універсальну формулу.

Як зрозуміти, чим вигідно зайнятися на фрілансі?

Фрілансер - господар свого життя
Closeup of comical curly-haired young woman in urban style hoodie holding pencil with her lips, pretending to have mustache and looking with amazed eyes. studio shot isolated on yellow background

У сучасному світі все більше людей хочуть поміняти офлайн-професію на заробіток в інтернеті.

Одна з таких початкових можливостей – стати фрілансером. І тут виникає питання – чим зайнятися на даному поприщі? Що потрібно вміти? Затребувані послуги? Що робити для отримання хороших замовлень?

Наприклад, людина вирішила освоїти затребувану професію і думає який напрямок вибрати. Він хоче зрозуміти, яка сфера найбільш оплачувана, які послуги користуються великим попитом. Для цього й існують біржі фрілансу.

Аналіз проектів на фрілансерських біржах

На різних біржах показується величезна кількість проектів. Провівши простенький аналіз стрічки проектів можна знайти цікаву для користувача інформацію.

Кількість проектів за спеціалізацією

Якщо багато проектів, значить даний напрямок більш затребуваним.
Скільки людей переглянуло проект і скільки відповіло
Конкуренція. Якщо число тих, що проглянули і відповіли високо, значить і конкуренція в цій ніші величезна.

Оплата в проектах

Висока оплата означає, що клієнтів більше, ніж виконавців на ринку мало виконавців і багато клієнтів і відповідно, навпаки.

Умови до виконавця

Володіння певними навичками і знаннями. Якщо умова зустрічається часто, значить підвищується необхідність освоєння даного навику.
Особливу увагу потрібно звертати на проекти з високою оплатою. А проаналізувавши умови до виконавця, можна визначити освоєнням яких знань і навичок потрібно зайнятися в першу чергу.

Як оцінити перспективність ніші?

Чи варто йти в нішу? (Перспектива). У разі великої кількості проектів з невисокою оплатою, які подивилися і відповіли на них багато користувачів – це ринок покупця. Тобто тут жорстка конкуренція серед виконавців. Але і попит на завдання також високий, а це значить, що користувач не залишиться без роботи.

У разі малої кількості проектів, можливо послуга не дуже користується попитом. Є сенс сюди йти в тому випадку, коли замовник добре платить і на виконання завдання відводиться достатньо часу.

Доцільно під час виконання такого довгого замовлення знайти додатковий проект.

Ідеальна ніша – це купа проектів з високою оплатою, і які мало хто переглянув і відповів.

Конкуренції практично ніякої, тому замовнику непросто знайти виконавця.

Корисні поради при виборі ніші

Якщо людина вибирає сферу діяльності з декількох варіантів – бажано зібрати максимум інформації по кожному проекту. Найкраще записуйте їх (умови замовника, мінімум – максимум по оплаті) де-небудь в блокноті.

У разі роботи в рідкісній сфері, необхідно сортувати проекти для того, щоб не відволікатися на інші напрямки.

Коли на біржі завдання за обраною спеціальністю публікуються не частіше ніж один раз на день, доцільно звернути увагу на іншу нішу.

Значить, послуга не користується попитом. Але і в цьому випадку є винятки – ніші, де замовники серйозні і надовго. У такій ніші плідно працюють при мінімумі завдань, тому що не потрібно весь час шукати нових замовників.

Як стати фрілансером, не кидаючи основну роботу?

фрілансер
Beautiful blonde young woman artist illustrator drawing on tablet near window at home

Багато хто замислюється про відхід у фріланс тільки тоді, коли основна робота остогидла настільки, що більше сил немає вже ні на що.

Часто буває, що в поданні таких співробітників догляд у фріланс пов’язаний з гучним звільненням, повним обривом контактів з колегами та початком нового щасливого життя в той же день.

В реальності все виявляється не так просто, і різкий відхід з роботи загрожує втратою фінансової стабільності, і людина виявляється в безвихідному становищі.

Однак перейти на фріланс можна і в такій ситуації, якщо дотримуватися ряду простих правил.

1. А чи потрібно?

Перш, ніж приймати остаточне рішення, необхідно ретельно вивчити формат роботи на фрілансі. Так, це виглядає привабливо, але, як і в будь-якій діяльності, крім плюсів є і мінуси. Графік вільний, але організувати робочий процес доводиться самостійно. Немає начальника, але є замовники, яких ще й потрібно шукати. Робота відрядна, платять за результат, але ніхто не оплачує лікарняний.

Робота на себе, але перший час доведеться збирати портфоліо і виконувати замовлення за хороший відгук.

І ще дуже багато різних моментів. Краще спробувати і зрозуміти, що це не те і шукати інший варіант, ніж робити все те ж саме, втративши при цьому стабільне джерело доходу.

2. Тільки не гарячкуй!

Якщо все-таки потрібно і плюсів явно більше, виникає спокуса зробити все якомога швидше, щоб результат був ось прямо зараз. Нічим хорошим це ще ні в кого не закінчилося.

На цьому етапі важливо розуміти, що перехід на інший формат роботи вимагає багато часу, тому що дій, які потрібно виконати дуже багато. До того ж, перелаштуватися важко психологічно, а якщо робити все поступово, процес пройде спокійніше.

На цьому етапі, коли рішення вже прийнято, потрібно починати підготовку – реєструватися на сайтах, робити резюме і портфоліо і т.д.

3. Повний перехід вимагає підготовки

Якщо все йде добре, процес налагоджується, з’явилися перші клієнти і робота на фрілансі себе виправдовує значить, пора рухатися далі. На цьому етапі знадобиться математика.

Скільки грошей потрібно, щоб було достатньо? Скільки клієнтів для цього потрібно? Скільки годин піде на роботу? В який час доби робота йде краще за все? Щоб повністю перейти на фріланс, треба грамотно організувати свій робочий процес.

Крім перерахованого вище, потрібно ще врахувати вихідні, свята і «мертві сезони», коли замовлень може просто не бути.

5. Подумати про майбутнє

Якщо перехід пройшов гладко, з часом все устаканиться. Робочий процес організований, база клієнтів сформована, дохід стабільний і начебто все добре. Але на цьому зупинятися не можна – пора подумати про майбутнє.

На цьому етапі важливо визначитися, що робити далі. Як будувати кар’єру далі? Можливо, варто отримати додаткову освіту? Або заснувати власну компанію?

Чи залишатися постійно на фрілансі, або повністю або частково повернутися в офіс? Якими б не були бажання, потрібно скласти чіткий план і починати наводити його в дії.

Висновок

Фрілансер – це не просто вид заняття чи робота… це в першу чергу мислення. І повірте мені на слово: далеко не кожний зможе стати і бути фрілансер. Дякую за увагу.! Успіхів)))

Топ-5 самих дорогих курортів Світу в 2021 році

Як створити успішний бізнес на Amazon: покрокова інструкція

Бізнес з Аліекспрес: як почати і що варто знати

Топ-6 способів заробити гроші в Тік Ток (Монетизація TikTok)

Залишити відповідь