Приказки та афоризми про гроші: думки великих людей

Банкноти і монети євро – це, звичайно, гроші, але і залишки на рахунках у банку, теж гроші. Так що ж таке гроші? Звідки це взялося і яка їхня роль у житті людей.

Гроші – це ще не все, але все без грошей – ніщо

Гроші – це товар, визнаний людьми в результаті загальної згоди засобом економічного обміну, при якому встановлені ціни і вартість всіх інших товарів. В якості валюти вони анонімно курсують від людини до людини і між країнами, полегшуючи взаємовідносини і торгівлю.

Як змінилася сутність грошей

Протягом всієї історії природа грошей змінювалася. Першими з’явилися товарні гроші – це речі, зроблені з матеріалу певної вартості, наприклад золоті монети. Пізніше стали використовуватися гроші на основі золота, такі як банкноти, які можна було обміняти на певну кількість золота або срібла. Сучасні держави, включаючи Єврозону, використовують паперові гроші, тобто гроші, які мають юридичний статус і випускаються Центральним банком.

Але, на відміну від грошей, заснованих на золоті, теперішні паперові гроші не обмінюються на фіксовану суму, наприклад, на золото. Самі по собі вони не мають ніякої цінності, бо банкнотний папір насправді нічого не вартий, але його можна використовувати для оплати товарів і послуг, тому що люди вважають, що купівельна спроможність паперових грошей не зміниться з часом, бо це гарантується Центральним банком.

В даний час гроші не обов’язково повинні мати фізичну форму: вони можуть існувати як комп’ютерний запис на банківському рахунку, або як ощадний депозит. Електронні гроші – це кошти, які зберігаються, наприклад, на картці в банку. Безготівкові платежі включають прямий дебет, а також платежі через Інтернет і карти. Сама остання розробка – це віртуальна валюта, наприклад, біткойн. Він використовується без контролю центральної адміністрації, такої, як Центробанк. Юридично біткойн не вважається грошима.

Незважаючи на швидкий розвиток електронних платежів, готівкові гроші як і раніше широко використовуються в побуті. У зоні євро велика частина платежів на суму менше за 20 євро, як і раніше проводиться готівкою. Гарантом вартості готівкових євро є Євросистема, тобто Європейський центральний банк разом з Центральними банками країн зони євро.

Приказки та афоризми про гроші: думки великих людей

Люди часто скаржаться, що живемо в часи, коли гроші є найважливішим чинником, хоча для багатьох вони не самоціль. Противники матеріалізму кажуть, що любов, здоров’я і повагу понад усе, а гроші нічого не значать. На жаль, тільки частина зі сказаного люди можуть отримати безкоштовно (любов і повага), решта заснована на грошах. Хоча здоров’я і навіть любов цілком можуть зазнати невдачі через відсутність грошей.

Гроші скрізь. Вони дали нам капіталізм, і ми скаржимося на несправедливість. Ми все ще відчуваємо себе погано, тому що одні люди занадто бідні, а інші занадто багаті. Ми скаржимося, тому що у нас грошей немає або їх занадто мало. Про всяк випадок звинувачуємо гроші у всіх гріхах в цьому світі.

Але гроші, самі по собі є лише платіжним засобом. Колись грошей не було. Тоді люди робили все заради золота і срібла. Ще раніше з іншого металу. Тому що в житті ніколи не було нічого безкоштовного. І це не питання сучасного світу чи капіталізму. Тисячі років тому, щоб мати можливість жити, тобто: харчуватися, мати одяг і забезпечувати безпечний дах над головою, людям також доводилося працювати.

Йдеться, наприклад, про зернове господарство. Однак людина не буде жити одним тільки зерном. Може ще й корова стане в нагоді. Так вони обмінювалися товарами – у одного корова, в іншого зерно. І хоча грошей ще не було, їм доводилося піклуватися, перш за все, про те, що у них було. Зараз неможливо уявити, щоб не було грошей. Якщо люди скаржаться на сучасні гроші і задаються питанням, чому гроші так важливі, тоді варто їм уявити старі часи. Люди винайшли гроші, щоб полегшити собі життя.

Сучасні люди іноді жартуючи, говорять про гроші. Уявити собі, щоб було якби їх не було просто не можливо. Тому люди з часткою іронії придумали всякі легенди, прислів’я, приказки, афоризми та інше, щодо грошей.

Про це свідчить той факт, що про гроші існує безліч прислів’їв, думок і цитат:

• Гроші не роблять людину щасливою, але вони допомагають їй жити.

• Той, хто сповнений грошей, не розуміє страждань бідної людини.

• Вітер дме в очі бідним, а диявол колишить дітей багатим.

• Вночі не може спати тільки той, у кого багато грошей.

Гроші – це прекрасна річ, яка дозволяє відчувати себе могутнім господарем життя.

Людина з грошима може дозволити собі красиве життя.

Вона може робити собі подарунки, купуючи дорогі речі і відчувати себе щасливою людиною. Але, не всім дано випробувати щастя, принесене великими грошима.

Проблема в тому, що дуже багатьом людям їх зазвичай не вистачає. Якщо іноді і вистачає, то щастя на них не купити, тому що гроші мають властивість зникати. Ними можна користуватися лише до певного моменту, поки вони є. Але, оскільки гроші не ростуть на деревах і не падають з неба в гаманці, люди змушені вести бюджет і в цьому їх порятунок.

зароблені гроші
Businessman receives hidden income in an envelope from the company. A man works with a business schedule and keeps a profit in the office. The concept of pay or corruption.

Коли людина бере гроші під контроль, вона бере під контроль і своє життя.

Цитати, афоризми, приказки здатні надихнути людей на ощадливе і правильне ставлення до грошей.

1.Ніколи не беріть кредит, і не витрачайте ще не зароблені гроші.

2. Добре, коли грошей багато і є можливість купувати все що душі завгодно, але час від часу потрібно перевіряти чи не втратили ви те, чого купити не можна.

3. Як би там не було, є велика різниця між тією людиною, хто заробив багато грошей і тим хто багатий.

4. Не можна гнатися за грошима потрібно йти їм назустріч.

4. Якщо ми розпоряджаємося своїм багатством, то ми багаті і вільні, якщо ж наше багатство розпоряджається нами, то бідніше нас немає нікого на світі.

5. Складно вивчити і запам’ятати простий факт: відкладати гроші слід тоді, коли вони є.

6. Не кажіть які ваші життєві пріоритети, покажіть те, на що ви витрачаєте гроші, і все стане ясно щодо вашої життєвої позиції.

7. Якщо хочете стати багатим думайте про заощадження, як про заробіток.

8. Багато людей думають, що вони не вміють заробляти, хоча насправді вони не вміють витрачати.

9. Одні починають замислюватися про гроші тільки тоді, коли фінанси добігають кінця, інші роблять так само але з часом.

10. Гроші лише засіб, вони приведуть вас куди завгодно,
але напрямок шляху ви повинні вибирати самі.

11.Гроші гарний слуга, але поганий пан.

12.Гроші, які не витратите на хорошого кухара, витратите на лікаря.

13. Жадібність до грошей – найбільша перешкода для їх отримання.

14. Справжній злодій – це не той, хто вкрав те, що йому потрібно, а той, у кого є речі, які йому не потрібні, але потрібні іншим: те ж саме роблять і багаті.

15. Гроші багато чого вимагають від свого власника – вони заберуть навіть його душу, якщо він не подбає про себе.

16. Багатство має сенс тільки тоді, коли воно виникає з благодаті.

17. Багаті – це люди, що живуть на межі бідності, тому що їх неприборкана скупість привела до багатства.

18. Мірилом людини є не наявність грошей, і те, як він красиво говорить. Насправді важливі тільки мудрість і хороші справи.

19. Поки триває бідність, справжньої свободи немає.

Як залучати гроші

20. Що краще: штучне процвітання або справжня бідність?

21. У порожню жінку можна вкласти багато грошей.

22. Якби всі були багаті, ніхто б не хотів працювати.

Як бачимо з афоризмів і цитат, люди презирливо ставляться до зажерливих багатіїв, але без грошей людство жити не зможе.

Як залучати гроші в своє життя: поради, правила, прикмети

Гривня — історія коротко ( цікаві факти )

Заробіток на лайках в Інтернеті — 11 Топ сервісів

Як притягнути гроші і удачу (це працює на 100%)