Хто такий психолог і для чого від потрібний

Є багато складних життєвих ситуацій, які можуть спричинити занепокоєння, стрес, розгубленість. Втрата впевненості в собі, невпевненість у тому, як поводитися, почуття самотності та зневіри – негативні почуття можуть оточити вас щільним коконом і викликати дискомфорт. Вони є результатом пережитих травм і часто результатом генетичних навантажень. Однак, коли ви починаєте відчувати, що психічні розлади починають пригнічувати вас зверніться за підтримкою до психолога.

Зміст:

 • Хто такий психолог?
 • Коли користуватися підтримкою психолога?
 • Хто може користуватися допомогою психолога?
 • У чому полягає підтримка психолога?
 • Де шукати хорошого психолога?
 • Онлайн – психолог чи стаціонарний психолог?

Хто такий психолог?

психолог

Психологом може стати людина, яка закінчила вищу освіту та має ступінь магістра. Сьогодні досить багато людей претендують на це ім’я, але випадкових курсів чи навчання недостатньо, щоб стати професіоналом. Тільки освічені психологи можуть: ставити діагнози, лікувати пацієнтів із психологічними розладами.

Під час навчання з психології майбутні фахівці вивчають характерну для людей поведінку, що відбуваються в них психічні процеси, вивчають секрети людської пам’яті, способи боротьби з емоціями, травматичними переживаннями, медикаментами.

Психологи можуть зробити спеціалізацію, наприклад, клінічну, щоб у майбутньому мати можливість працювати в медичних закладах.

Вирізняються і дитячі психологи. Проте не слід використовувати це поняття як взаємозамінне з психіатром — цей лікар є випускником медичної школи і може призначати фармакологічні засоби.

Сфера повноважень психологів включає:

 1. надання консультацій,
 2. виконання психологічних тестів,
 3. видача довідок та відгуків,
 4. діагностика психічних розладів,
 5. видача ухвал,
 6. вирішення проблем, пов’язаних із проблемами повсякденного життя, пов’язаних із роботою, сім’єю, травматичними переживаннями.

Коли користуватися підтримкою психолога?

Немає певного кола проблем, з якими можна звернутися до психолога. Тим не менш, вважається, що підходящий час для походу – це тоді, коли ви відчуваєте, що більше не справляєтеся самотужки. У такому разі смуток, зневіра, занепокоєння заважають вам нормально функціонувати.

Ось приклади захворювань та розладів, які діагностує та лікує психолог:

 • депресія,
 • тривожні розлади,
 • розлади харчової поведінки,
 • синдром Аспергера,
 • невроз,
 • розлади тику,
 • гіперактивність дефіциту уваги (СДВГ),
 • адаптивні проблеми,
 • нічне нетримання сечі,
 • проблеми у відносинах з однолітками,
 • поведінкові розлади (агресія, спалахи гніву).

Хто може користуватися допомогою психолога?

Допомога психолога доступна для всіх. Вам не потрібний напрямок від лікаря – ви самі вирішуєте, коли і чому ви будете використовувати підтримку.

Дитячий психолог — зараз все частіше саме наймолодші потребують психологічної підтримки, яку отримують від спеціалістів. Вже кілька років у дітей можуть виникнути проблеми з нічним нетриманням, нападами неконтрольованого гніву та навіть постійними станами смутку чи смутку. Вони виникають через те, що їм важко знайти себе в групі однолітків, знімають домашні або інші стреси, які не завжди зрозумілі дорослим – навіть батькам, що люблять.

Психолог для пар – ваші стосунки переживають найгірші часи? У вас виникають труднощі у спілкуванні з вашим партнером, ви відчуваєте, що зв’язуючий вас зв’язок ослаб і, можливо, навіть перетворився на взаємну ворожість, стосунки, повні закидів, недомовок. Шлюбна терапія також є можливістю останнього Посередництва, перш ніж ви вирішите розлучитися або розлучитися.

Психолог для спортсменів і для людей, які мають велику напругу у зв’язку з роботою – сьогодні все частіше на спортсменів, акторів, громадські діячі, але й не лише – всім, хто працює професійно, хочуть зберегти роботу чи підвищити накладаються великі вимоги. Ви працюєте під великим тиском? Ви відчуваєте, що ваші амбіції перевершили вас? Ти нехтуєш особистим життям? Вас звільнили або навпаки – ви не справляєтеся з успіхами – психолог може вам допомогти.

Психолог для підлітків — у підлітків багато проблем, які завжди вдається пояснити і зрозуміти батькам чи шкільним педагогам. Іноді лише перед незнайомою людиною, яка завойовує їхню довіру, вони відкриваються, розповідають про свої турботи.

Психолог може мати різні спеціальності та допомагати всім, хто потребує цієї допомоги. Іноді важко вирішити звернутися по допомогу самостійно. Тут важлива пильність і відданість членів сім’ї та друзів. Саме вони часто першими вловлюють тривожні сигнали та пропонують своїм близьким звернутися за психологічною консультацією.

У чому полягає підтримка психолога?

Підтримка психолога може набувати різних форм як невідкладної, так і довгострокової допомоги. Психологи використовують принаймні кілька інструментів, спрямованих на виявлення допомоги пацієнтам різного віку з емоційними та психічними розладами. Метод завжди адаптується до проблеми, її масштабу та, нарешті, самого пацієнта. Для одних краще буде онлайн-психолог, для інших – стаціонарна терапія.

Психолог надає допомогу у межах:

психологічні семінари – також звані семінарами особистого розвитку, зазвичай проводять у груповий формі.

Вони спираються на психоосвіту учасників, зачіпають одну основну тему та пов’язані з нею побічні сюжети. Вони складаються з теоретичної та практичної частин, дозволяють вільно обмінюватися досвідом.

Популярні зустрічі для батьків, під час яких учасники консультують один одного, розповідають про ефективні методи виховання, під керівництвом психолога вчаться справлятися з емоціями та складною поведінкою дітей чи підлітків, психотерапія дорослих, дітей та підлітків – використовується кілька методів роботи з молодшими пацієнтами.

Дуже часто це форма терапії у когнітивно-поведінковому руслі. Вона завжди супроводжується дружньою атмосферою, наповненою співчуттям, розумінням, підтримкою – без критики чи судження, терапія подружніх – це форма терапії для пар, які перебувають у стані кризи, конфлікту, у них є проблеми з довірою після зради, не можуть домовитися, часто сперечаються. , хочуть покращити якість свого зв’язку, борються з агресією партнера, емоційним, сильним впливом третіх осіб на партнера,

індивідуальна та групова терапія – зазвичай зустрічі проводяться 1:1, тобто пацієнт з психологом.

Проте часто елементом терапії та її основою виявляються групові сеанси. Вони приносять хороші результати, дозволяють поглянути на проблему з ширшої точки зору та обмінятися досвідом, навчання соціальним навичкам — це форма терапії, розроблена для дітей та підлітків, які зазнають труднощів з адаптацією серед однолітків.

Навчання також допомагає за інших дисфункцій, труднощів, характерних для підліткового віку. Пацієнти, які страждають на СДВГ, поведінкові розлади, сором’язливі, аутичні, із синдромом Аспергера, мають право на це.

Існують різні форми терапії, тому що психологи не можуть ґрунтуватися лише на одному типі тренувань чи семінарів. Маючи у своєму розпорядженні широкий спектр можливостей, вони індивідуально підходять до проблем пацієнтів з урахуванням як самої проблеми, так і найкращих методів її вирішення (залежно від віку, характеру пацієнта, його готовності та прихильності).

Навички, необхідні для успішного підприємця

8 видів соц-допомоги для українських біженців у Польщі

Як українцю отримати Карту Поляка, не маючи польського походження