Вирощування гарбузів – краща бізнес-ідея для села

В зв’язку з хибною думкою про те, що у селі нема роботи, щоб можна було заробляти пристойні гроші й забезпечувати сім’ю на безбідне існування призвело до того, що села почали вимирати. Але насправді є досвід багатьох українців, який свідчить, що на землі, якої у селі достатньо можна навіть не маючи великих статків чи спеціальних знань започаткувати власну справу,   яка принесе прибуток. Часом так буває, що іноді прийде думка креативної бізнес-ідеї, яка в подальшому втіленні принесе гарний прибуток.

Про це піде мова у статті.

Методичні рекомендації фахівців як розпочати бізнес на власному подвірї

 Знайти креативну і прибуткову бізнес-ідею, ще й без інвестування великих коштів у створення своєї справи в селі — справа досить складна. Але вона  є – це гарбуз. Як стверджують фахівці бізнес побудований на вирощуванні гарбузів за п’ять місяців приносить дохід і повертає витрати на започаткування бізнесу.

Гарбуз називають королем осені. Цей овоч повний поживних і лікувальних властивостей, який можна використовувати на кухні. Гарбузи можуть бути всякою форми, різних розмірів і кольорів. Їх вирощування може бути дійсно гарною бізнес-ідеєю.

Не дивно, що гарбузові ферми поступово стають все більш популярними в Україні, хоча все ще не так, як на заході. Тим більше, що гарбузи призначені не тільки для прямого продажу, але і для переробки та заготівлі насіння.

Власники цієї бізнес-ідеї кажуть, що вирощування гарбуза дуже проста справа. Найкраще він росте при температурі вище 20 градусів і в дуже сонячних місцях. Потрібно тільки багато місця, хоча деякі люди вирощують його в своєму домашньому садку.

Гарбузи люблять родючу землю, яка добре дренована і багата поживними речовинами. Через розміри плодів, великої площі листя і неглибокої кореневої системи, рослина вимагає рясного поливу. При нестачі води розвинені плоди значно дрібніші і мають більш солодкий смак.

Гарбузовий бізнес

Вирощування гарбузів

Люди, які запускають бізнес-ідею з вирощування гарбузів, починають процес з посіву насіння прямо в землю. Насіння слід висівати в середині травня по 2-3 шт., на глибину близько 3-4 см. для гарбуза прийнята відстань 100х80 см, а для гарбуза-гіганта – 200х80 см.

Зі слів людей, які реалізують цю бізнес-ідею, вирощування гарбуза в Україні дуже прибуткове. Волинські бізнесмени вирощують гарбузи гектарами.

Гарбузи користуються найбільшим попитом з середини жовтня по листопад. Потім їх продають оптом на переробку. Ранні сорти дозрівають вже в кінці липня, проте найбільші врожаї від вирощування гарбузів отримують у вересні-жовтні, до перших заморозків – тоді ці овочі можна продавати на переробку.

Для переробки найкраще підходять великі гарбузи з товстим шаром м’якоті. Однак неушкоджені гарбузи можуть залишатися в сухому і прохолодному приміщенні до грудня.

Власники цієї бізнес-ідеї запевняють, що, продаючи гарбузи у вересні і жовтні, можна дійсно багато заробити.

На початку листопада збирають практично всі гарбузи – від двох кілограмових і до 20 кілограмових. Умова поставок на переробку – вони повинні бути в ідеальному стані, без подряпин і пошкоджень.

Гарбуз збирають вручну. Черешки зрізають секатором і кожен гарбуз акуратно укладають на причіп. Якби він був пошкоджений (навіть злегка потертий), то швидко б згнив.

Гарбуз складний в транспортуванні – його не можна упакувати в мішки або скласти на піддони.

Рентабельність вирощування гарбузів

За словами власників бізнес-ідеї вирощування гарбузів на насіння, бажаючих впроваджувати цей бізнес постійно зростає, і коло одержувачів гарних прибутків дуже велике. Однак варто пам’ятати, що недостатньо тільки посіяти і  зібрати ці овочі, треба ще правильно підготувати товар до продажу.

Щодо урожайності, то все залежить від догляду за рослинами та дотриманням агротехнічних правил вирощування. Якщо взяти до уваги великоплідні сорти гарбузів, то урожайність буває до 30 тон з гектару. Сорт мускатний дає до 35 тон з гектару.

Щодо отримання рентабельності при вирощуванні гарбузів, то тут так само як і при урожайності, все залежить від догляду та сорту. Є сорти гарбузів, що мають рентабельність вирощування 120% , а є сорти що рентабельність доходить до 150%,

ТОП-8 інноваційних ідеї для малого бізнесу

Бізнес-ідея з продажу штучних квітів

Прибутковий онлайн-бізнес на купівлі-продажу товарів

error: Вміст захищений!!