Як стати успішним інвестором ( 10 важливих звичок )

Для більшості людей досягнення успіху в якості інвестора означає досягнути своїх фінансових цілей, таких як придбати будинок, оплатити навчання дітей в університеті або створити солідний капітал при виході на пенсію. У інших інвесторів можуть бути інші цілі, наприклад забезпечити безбідне життя за рахунок щоденних дивідендів від постійної гри на фондових біржах. Багато хто думає, що інвестування – це складний код, який потрібно зламати, або діяльність, яка вимагає вчених ступенів для досягнення успіху. Це не так. На базовому рівні є лише кілька речей, які ви повинні розуміти, щоб стати успішним інвестором. Насправді, різниця між успішним і невдалим інвестуванням може означати досягнення фінансової незалежності на кілька років раніше.

Успішні інвестори, хто вони і що допомогло їм досягти успіху: 10 звичок успішного інвестора

Успішний інвестор

Що відрізняє найбільш успішних інвесторів від інших людей, у яких мізерний прибуток від інвестицій. Ось ці 10 звичок успішних інвесторів, які протягом багатьох років змушували їх дотримуватись, щоб гідно працювати на себе.

1.Залишати гроші готівкою – груба помилка

Очевидно, що всім нам потрібні гроші, до яких ми можемо швидко отримати доступ. Як правило, чистий прибуток після сплати податків три місяці повинен бути доступний в короткі терміни. В даному випадку мова не йде про кошти на непередбачені витрати. Деякі люди залишають свої заощадження в готівці, чекаючи можливості на гарні інвестиційні умови. Це помилка. Якщо інфляція становить 10% на рік, це означає, що купівельна спроможність ваших грошей знижується щороку на 10%. Однак слід пам’ятати, що теоретично вигідні інвестиції розраховані на довгострокову перспективу.

2. Почніть з плану

Фінансові експерти вважають, що створення фінансового плану може закласти основу для інвестиційного успіху. Процес фінансового планування може допомогти інвестору оцінити своє фінансове становище, визначити цілі та спланувати практичні кроки для досягнення запланованої мети.

Фінансове планування не обов’язково повинно бути вишуканим або дорогим. Кожен інвестор може зробити це за допомогою фінансового фахівця. У будь-якому випадку, складання плану, заснованого на розумних принципах фінансового планування, є важливим кроком.

Як стати успішним інвестором

План – це одна з послуг, яку фінансові фахівці часто пропонують своїм клієнтам. Є деякі докази того, що сім’ї, які працюють з фінансовими фахівцями, краще підготовлені до досягнення довгострокових фінансових цілей. Аналіз довгострокових накопичень серед українських сімей які отримували прибутки від інвестицій показав, що сім’я, яка працювала з консультантом, мала середній дохід вище, ніж сім’я, яка не зверталися за допомогою до консультанта.

3. Будьте супер заощадливим

Не зважаючи на те, що життя людей пов’язане з неочікуваними злетами і падіннями фінансового ринку, важливо взяти собі за правило думати про те, яку частину свого доходу регулярно відкладати на майбутнє. Ранні та часті заощадження можуть стати потужною силою, коли справа доходить до досягнення довгострокових фінансових цілей.

Як правило, фінансові фахівці пропонують відкладати не менше 10% свого доходу на майбутню пенсію. Звичайно така цифра, це всього лише відправна точка, бо для деяких людей вона буде нижче, а для деяких – вища. Але, незважаючи на це, є свідчення того, що великі заощадження і ранній їх початок допомагають людям досягати довгострокових цілей.

4. Створення диверсифікованого портфеля

Експерти вважають, що однією з ключових основ успішного інвестування є диверсифікація – це володіння різними акціями, облігаціями, дорогоцінними металами, криптовалютою та іншими активами, які мають невисоку ступінь ризику.

Наявність відповідного інвестиційного поєднання, що надає інвестиційний портфель, який забезпечує потенціал зростання з низьким рівнем ризику, може полегшити виконання інвестиційного плану під час злетів і падінь фінансового ринку.

Диверсифікація не може гарантувати прибуток або те, що інвестор не понесе збитків, але вона спрямована на забезпечення розумного компромісу між ризиком і винагородою.

Успішні інвестори

Інвестор може диверсифікувати не тільки акції, облігації та готівкову валюту, але і їх категорію. Наприклад, робіть диверсифікацію своїх акцій по регіонах, компаніях, стилях інвестування, по вартості і розмірам –акції з малою, середньою і великою капіталізацією. Що стосується облігацій, розгляньте можливість диверсифікації за різними кредитними якостями, термінами погашення.

5. Дотримуйтеся свого плану, незважаючи на волатильність

Коли вартість ваших активів падає, не слід репетувати і кидатись в крайності. Необхідно спокійно працювати і виконувати свій план інвестування. Бо саме так роблять успішні інвестори. Замість паніки вони підтримують розподіл акцій, з якими можуть отримувати дивіденди, як на хороших і не дуже хороших ринках.

Якщо ви починаєте панікувати, коли фондовий ринок падає, пам’ятайте, що це нормальна реакція на волатильність. Важливо дотримуватися свого плану довгострокового інвестиційного портфеля, щоб мати достатній потенціал зростання для досягнення своїх цілей. Якщо ви не можете миритися зі злетами і падіннями свого портфеля, подумайте про менш волатильне поєднання інвестицій, яких ви зможете дотримуватися.

6. Не втручайтеся занадто сильно в свої інвестиції

У більшості життєвих сфер успіху можна досягти за рахунок додаткової діяльності. Більше практикуватися, більше готуватися, приділяти більше уваги. Всупереч здоровому глузду інвестування може бути різним. Найуспішніші інвестори – це люди, які залишають свої інвестиції в спокої – вони не надто в них втручаються. Одним з найбільших ризиків для інвестиційного успіху може бути самовпевненість. Іншими словами, думка про те, що ви знаєте краще, ніж всі інші, може дорого вам обійтися. Інвестори, які постійно коригують свій портфель, як правило, відстають від ринку.

7. Розгляньте інвестиційні продукти з низькою комісією, які пропонують хорошу вартість

Досвідчені інвестори знають, що вони не можуть контролювати ринок, але вони можуть контролювати свої витрати. Дослідження, проведене незалежною дослідницькою компанією, показало, що активи з більш низькими коефіцієнтами витрат мають більш високу ймовірність стійкості до втрат з точки зору загальної прибутковості з поправкою на ризик.

8. Зосередьтеся на формуванні податкових декларацій

Ще одна звичка, яка може допомогти інвесторам досягти успіху, полягає в тому, щоб стежити за податками та типами рахунків.

інвестиції

Рахунки, які пропонують податкові пільги потенційно можуть допомогти отримати більш високі доходи після сплати податків. Це те, що інвестори називають «місцем розташування рахунку», сума грошей, яку ви вкладаєте в різні типи рахунків, повинна базуватися на відповідному податковому режимі кожного рахунку.

Хоча податки самі по собі ніколи не повинні визначати ваші інвестиційні рішення, ви можете розглянути можливість розміщення своїх найменш ефективних з точки зору оподаткування інвестицій, таким чином, що більш ефективні інвестиційні активи більше підходять для оподатковуваних рахунків.

9. Управління поведінкою – найскладніший аспект інвестування

Люди за своєю природою не створені для того, щоб бути хорошими інвесторами. Ми емоційні істоти, які схильні коливатися між станами страху і жадібності, і приймати неправильні рішення в кризовий час, неминуче купуючи дорого і продаючи дешево.
Наслідки величезні, оскільки участь у розпродажу і нездатність повернутися протягом певного періоду часу можуть завдати значної шкоди фінансовому плану. Абсолютно нормально відчувати бурю емоцій при інвестуванні – головне не приймати невірних рішень. Управління поведінкою інвестора часто буває більш складним, ніж управління інвестиціями, особливо коли інвестором є ви самі.

10. Поширені помилки, яких слід уникати

Ось докладний перелік помилок, яких можна уникнути. Вони звичайні для новачків. Якщо ви хочете стати успішним інвестором, постарайтеся не повторювати їх:

Нерозуміння інвестицій. На жаль, це часто трапляється. Інвестор повинен розуміти бізнес-модель компанії, в яку він інвестує;

Нетерпіння. Інвестор повинен навчитися робити довгострокові інвестиції, які зазвичай виявляються більш прибутковими. Не панікуйте, коли бачите рух ваших акцій;

Занадто велика прив’язаність до компанії. Помилка може бути фатальною, якщо у інвестора сліпа прихильність до компанії у якої він купує акції. Аналізуйте їхню діяльність та фінансові звіти так, ніби ви їх не знаєте або не отримували від них жодного прибутку в минулому.

Час та терпіння – ось що зробить вас успішним інвестором. Вивчіть ці поради та розробіть власну стратегію, перш ніж щось інвестувати. Як тільки ви вивчите основи, ви краще зрозумієте ринок. Робіть ходи не поспішаючи, і ви отримаєте бажаний прибуток.

Способи дізнатися власника за номером телефону

Чи можна заробити на трейдінгу?

Як вибрати банківський вклад ( гроші на депозит )