Як створити сайт в Google безкоштовно

Що таке Google Sites (у перекладі Google Сайти) – це унікальний конструктор і одночасно хостинг сайтів (все безкоштовно), який належить Google. Пропонований сервіс дає можливість кожному, хто бажає створити багатосторінковий повнофункціональний сайт. Сервіс «Сайти Google» дозволяє легко розміщувати в мережі створений у їхньому конструкторі сайт. У статті публікується огляд цього конструктора, що допоможе користувачам протягом години створити свій повноцінний ресурс.

Безкоштовний конструктор Google Sites: що це таке, як створити сайт

Стаття-інструкція містить докладний опис, як працювати з безкоштовним конструктором сайтів від Google, як додавати інформацію на сайт, які є типові блоки, як їх можна видозмінювати, як зробити сайт багатосторінковий.

Докладно описано, як опублікувати сайт, як дати іншим користувачам право редагування сайту, як можна зробити його у закритому доступі, тільки для своїх, як прив’язати свій домен і в кінці, два важливих питання: «Чи вийде зробити інтернет магазин на такому сайті? і

Чи можна до нього підключити рекламу від Google, щоб на цьому заробляти».

Читайте статтю до кінця, буде дуже цікаво та корисно для новачків, які бажають мати свій сайт безкоштовно для заробітку в мережі. Огляд конструктора буде досить детальним з нуля.

1.Починаємо з основ: як зайти до конструктора

Сам конструктор Google сайтів знаходиться у хмарі, тому встановлювати на свій комп’ютер нічого не потрібно, треба лише щоб був доступ до інтернету. Щоб зайти та користуватися конструктором сайтів, потрібно мати обліковий запис у Google. Щоб отримати його, потрібно завести собі пошту від Google. Ця пошта знаходиться на безкоштовному поштовому сервісі Gmail.

конструктор Google сайтів

У Гугла багато різних безкоштовних сервісів, якими можна користуватися зі свого облікового запису, наприклад Youtube, Google Диск, Google документи, Google презентації та багато інших.

І, звичайно ж, Google сайти. Працювати з ними можна як зі свого Гугл Диска, так і з сервісу Гугл Сайти. З обох сервісів бачитимете всі свої сайти, які створили. Google

Диск розташований за адресою «drive.google.com», сайт Гугл Сайти знаходиться за адресою «sites .google.com».

Заходимо на Диск за адресою «drive.google.com», якщо ви авторизовані, то одразу потрапите на свій Диск, якщо ні, то буде запропоновано увійти до облікового запису або створити новий.

Коли зайдете на Диск, щоб створити сайт, натискаєте опцію «+ створити», переходите в розділ «ще» і в меню вибираєте опцію Google Сайти.

Відкривається нова сторінка – це конструктор та відкритий шаблон нового сайту. Поки що це одна сторінка і поки що на сторінці всього один елемент – обкладинка із зображенням та заголовком. У верхньому лівому кутку є опція “Сайт без назви” в ній потрібно вказати назву сайту. Так ви його бачитимете на своєму диску. Тут можна будь-якої миті все виправити і додати логотип.

google sites

2. Початок роботи на конструкторі: обкладинка та сторінка

Кількість сайтів на безкоштовному тарифі не обмежується. Є лише обмеження за обсягом інформації, що зберігається на Гуглі Диску, не більше 15 гігабайт. Щоразу, коли файл із сайтом відкриваєте у конструкторі, можете відразу приступати до редагування.

Тут вже є перший блок обкладинка та сторінка, коли ви створюєте новий сайт або нову сторінку, цей блок з’являється автоматично, і його можна видалити у разі потреби або зробити все по-своєму.

Але краще залишити обкладинку, тому що на ній розташований заголовок сторінки, який використовуватиметься пошукачами.

Відразу слід зазначити, що сайти Гугле не дають можливості вносити інформацію про сторінку спеціально для пошукових систем, тому пошукові системи індексуватимуть тільки ту інформацію, яка розміщена безпосередньо на сторінці.

У цьому випадку заголовок, який розміщений на обкладинці, буде для пошукових систем використовуватися як головний запит. Назву можна відразу змінити, для цього достатньо натиснути по ній мишкою і відкриється режим редагування.

гугл сайти приклад

Зліва внизу розміщене меню для роботи з налаштуваннями блоку «обкладинка» якщо ви його не бачите, достатньо навести мишку і воно з’явиться.

Зображення можна завантажити як зі свого комп’ютера так і вибрати із безкоштовної галереї.

Для цього потрібно перейти в закладку “пошук” і написати ключове слово, зверніть увагу, що з’явиться повідомлення, що знайдені зображення мають вільну ліцензію, їх можна використовувати в комерційних цілях і видозмінювати.

Натискаєте «вибрати» на картинку, що сподобалася, тепер зображення додано на обкладинку сайту. Ви також можете змінити тип заголовка. У меню обкладинка можна зробити розмір заголовка на всю сторінку – великий банер, можна на пів сторінки – просто банер, і на одну третину.

Можна банер прибрати та залишити лише текстовий заголовок.

Є ще налаштування зображення на обкладинці. Вони розташовані внизу праворуч і дозволяють змінити прив’язку картинки до заголовка, наприклад, по верхньому або нижньому краю. Якщо натиснути на три зірочки, то дані налаштування будуть вимкнено. Якщо потрібно змінити колір тексту, це можна зробити, натиснувши мишкою на текст, з’явиться меню де можна змінити всі параметри тексту, як у звичайному текстовому редакторі.

3. Головне меню конструктора: додаємо контент на сайт

Меню праворуч має три закладки: “вставка” “сторінки” та “теми”.

1). Закладка “вставка” призначена для додавання інформації на сторінку. Вона додається блоками або розділами, але тут є різні типи блоків або розділів. Наприклад, текстове поле досить по ньому клацнути і блок додається на сторінку, його можна відразу редагувати та додати потрібний текст.

Під час редагування тексту відразу з’являється верхнє меню і тут безліч налаштувань як у редакторі.

Наступний блок – зображення. Якщо натиснути на нього, то пропонується відразу завантажити зображення зі свого комп’ютера або вибрати на своєму Гугле Диску або скористатися пошуком картинок від Google.

Головне меню конструктора

2), Наступний блок “вбудувати” – цей блок призначений для додавання будь-якого довільного HTML-коду. Інша класна фішка – це додавання на сайт будь-яких файлів зі свого Диска. Для цього в меню стоїть кнопка «Диск», натискаєте на неї, і бачите всі файли зі свого Google Диска. Тут можна вибрати будь-який файл і додати на сайт, наприклад, табличку або картинку.

3). У правому меню в розділі «вставка» є опція «макет», вона керує шістьма макетами – це заготовки блоків, куди можна вставити своє зображення, заголовок і текст. Елементи та блоки можна переміщати будь-яким способом. Коли на сторінці буде багато блоків і потрібно додати новий блок в якесь конкретне місце, знайте, що новий блок автоматично додається після виділеного блоку, розміщеного на сторінці.

4). Далі в меню, що праворуч, під блоками про які щойно говорили є опція «Згортання тексту» при натисканні на неї можна згорнути або розгорнути текст.

5). Далі є опція «Зміст» при натисканні вона додає текст в гору під обкладинку. При необхідності його можна перемістити у потрібне місце.

6). В меню ще є опція “Карусель зображень”. Тут потрібно вибрати кілька зображень не менше двох і вони чергуватимуться за замовчуванням. Зображення з каруселі, перемикає користувач сайту сам за допомогою спеціальних «крапок» знизу. Але можна налаштувати автоматичний режим.

шаблон гугл сайтів

7). Наступний елемент, який можна додати на сайт – це «кнопка». Її додають на сайт, коли потрібно кудись перейти за посиланням. Для цього на кнопку потрібно написати назву та посилання (зробити гіперпосилання), куди веде ця кнопка. Всі розділи меню «Вставка» розглянуто.

4. Переходимо в цьому ж меню в закладку «Сторінки»

Клацаємо на опцію «Сторінка», тут поки що тільки одна «Головна сторінка», щоб додати ще сторінку натискаєте на плюс (+) тут потрібно відразу ж дати їй назву і натискаєте готово. У такий же спосіб можна створити і третю сторінку, та будь-яку кількість сторінок для сайту. Коли створюєте кілька сторінок, угорі з’являється навігація сторінками (горизонтальне меню сайту).

Меню буде доступне на кожній опублікованій сторінці сайту, і користувачі можуть перемикатися між сторінками. Можна також перемикатися між сторінками за допомогою бокового меню сторінок, розташованого праворуч (воно створилось автоматично, при створенні сторінок).

Які ще є налаштування у сторінок? На кожній сторінці, якщо до неї підвести мишку, спливає поруч із назвою (праворуч) три точки, цей інструмент дозволяє змінити «Головну сторінку». Тобто будь-яку сторінку можна зробити Головною. Також звідси можна створити копію сторінки, також можна відкрити параметри, які дозволяють змінити назву, а також ввести свою адресу сторінки.

Меню праворуч в гугл сайті

Отже розглянуто як додавати контент на сайт, як додавати сторінки, тепер переходимо до публікації: натискаємо на кнопку «Опублікувати», у верхньому меню з’явилося вікно з налаштуваннями публікації сайту.

Буде опублікований під доменом від Google за адресою https://site. google.com/views/ і далі йде ваша веб-адреса яка ви самі оберете.

Отже, публікуємо. Тепер можна опублікований сайт відкрити та подивитися, як він виглядає: видно «Головну сторінку». та інші доступні сторінки вони поки порожні і там є лише обкладинка.

5. Знову повернемося до конструктора, щоб розглянути верхнє робоче меню конструктора.

У самому верху є така фраза «Всі зміни на диску збережені», кнопки «зберегти» в конструкторі немає, все зберігається автоматично і вся історія, всі зміни також зберігаються. У будь-який час можна відновити за допомогою копії будь-яку стару версію свого сайту. Отже, йдемо по опціям меню зліва направо.

Тут чергуються кнопки: «скасувати останню дію» і «повторити останню дію», далі «перегляд». Натискаючи на цю кнопку, потрапляємо в режим перегляду, і тут знизу є таке меню перемикач, який дозволяє подивитися сайт, як він виглядає на мобільному телефоні, на планшеті та на комп’ютері.

Щоб вийти з режиму перегляду, тут же натискаєте «закрити». Повертаємося у верхнє меню конструктора, наступна кнопка «скріпка», вона дозволяє скопіювати посилання на опублікований сайт.

Далі йде кнопка «людина +», вона дозволяє відкрити доступ іншим користувачам для редагування сайту, щоб спільно працювати над сайтом, а також тут можна налаштувати обмежений доступ до сайту, тобто вказати конкретних користувачів, які можуть переглядати ваш опублікований сайт.

Такі дозволи можна встановлювати лише для користувачів, які мають обліковий запис Google, тому що вони будуть входити зі свого облікового запису, щоб редагувати сайт, якщо ви дали їм таке право.

За замовчуванням ваш опублікований сайт доступний для всіх користувачів мережі інтернет.

Якщо ви хочете змінити ці налаштування і зробити так, щоб опублікований сайт могли переглядати лише окремі користувачі, яких ви самі назвете і більше ніхто, тоді змінюєте налаштування з «Для всіх» на «Доступ обмежений» та натискаєте опцію «готово». Все, після цього доступ до сайту залишився тільки у вас, як у власника і більше ніхто вміст сайту не побачить.

Резюме

Коли сайт створено та опубліковано в інтернеті, можна публікувати на ньому рекламний контент, якщо ви займаєтеся бізнесом.

1). Чи може принести доход сам сайт, якщо на ньому розмістити рекламу від Google Adsense?

Те, як стверджують користувачі, що пройшли цей шлях, теоретично може, але практично результати дуже плачевні. На цей вид заробітку великий вплив має трафік. Коли він від 1000 хостів і вище, то можна сподіватися на успіх, але, як правило, таких результатів досягти на цьому сайті дуже важко.

2). Чи можна зробити інтернет-магазин? Не можна. Такої можливості Google не надає.

Який бізнес можна відкрити в селі ( 8 кращих ідей )

Заробіток на дому — як можна заробити вдома 2022?

Як заробити на криптовалюті? ТОП-10 способів