Чи можна заробити на сонячних батареях

У зв’язку зі зростаючою загрозою зміни клімату через надмірні викиди вуглецю багато країн шукають альтернативні джерела екологічно чистої енергії для заміни традиційних видів палива: вугілля, газу, деревини. З усіх альтернатив екологічно чиста сонячна енергія спочатку була найдорожчою, але з кожним роком ціни на неї постійно знижуються. Зваживши всі «ЗА» і «ПРОТИ», а також, враховуючи тенденцію до зниження вартості і підвищення продуктивності сонячних панелей – майбутнє сонячної енергетики виглядає досить райдужним. У статті наводяться прості розрахунки, які показують вигоду отримання електрики завдяки перетворенню енергії сонця в електричний струм.

Як отримати прибуток від сонячної енергії і заробити на сонячних батареях

Плюси сонячної енергії полягають в тому, що вона є стійкою альтернативою викопному паливу, такому як кам’яне вугілля, природний газ, торф і деревина. Крім цього вона дає низький вплив на навколишнє середовище, а також можливість її виробництва в будь-якій країні. Мінуси в тому, що вона виробляється тільки тоді, коли світить сонце, вимагає значну площу земельної ділянки і що для деяких технологій виготовлення сонячних панелей потрібні рідкісні матеріали.

Таким чином вчені всього світу зробили наступні висновки:

• Сонячна енергія стає все більш конкурентоспроможною в порівнянні з вартістю альтернативного викопного палива.

• Перетворена сонячна енергія є стійким джерелом електричного струму, при цьому вона має низький вплив на навколишнє середовище і сприяє енергетичній незалежності.

• З іншого боку, сонячна енергія обмежена тим, як довго світить Сонце, .

• Дорогі деталі сонячних панелей в перспективі можуть бути здешевлені завдяки технологічним досягненням, які підвищують ефективність накопичувальної ємності панелей.

Переваги сонячної енергії над традиційною енергетикою

Чи можна заробити на сонячних батареях

Перевага сонячної енергії в тому, що вона є стійкою альтернативою викопному паливу. У той час як світові запаси вугілля і газу постійно зменшуються, а Сонце, ймовірно, буде існувати принаймні кілька мільярдів років.

1). Низький вплив на навколишнє середовище

Сонячна енергія надає значно менший вплив на навколишнє середовище в порівнянні з переробкою вугілля газу та іншого натурального палива. Викиди парникових газів від переробки світла в електричний струм несуттєві, оскільки технологія не вимагає спалювання палива. Крім того, теплові електростанції при виробництві електричного струму використовують воду, запаси якої теж обмежені. У той час як фотоелектричні сонячні установки не вимагають води при виробництві електроенергії.

Технологія сонячної енергетики стає все більш конкурентоспроможною за вартістю порівнюючи з альтернативними викопними ресурсами, хоча на деяких ринках вона залишається дещо дорогою.

2). Енергетична незалежність

Оскільки Сонце світить по всій Земній кулі, воно робить кожну країну потенційним виробником енергії, що забезпечує більшу енергетичну незалежність і безпеку. Сонячна енергія не тільки обіцяє забезпечити безпеку та незалежність на національному рівні, вона дає можливість встановити сонячні панелі на окремих будинках, забезпечуючи електроенергією оселю не залежно від підключення до загальної державної електричної мережі.

Сонячна енергія стала більш життєздатним варіантом для споживачів і підприємств у міру розвитку технологій і зниженням вартості виробництва сонячних електростанцій. Наприклад, за показами Міністерства енергетики США вартість сонячних проектів комунального масштабу впала на 70% з 2010 по 2021 рік. Скорочення витрат на виробництво і установку сонячних панелей призвело до зниження цін на комунальні послуги.

В Україні теж йде прогрес пов’язаний з переходом до «зеленого» тарифу. Так У 2015 році вартість «зеленого» тарифу була 906,86 коп/кВт·год (без ПДВ), а у 2022 році стала – 457,22 коп/кВт·год (без ПДВ).

3). Отримання електричного струму завдяки сонячним панелям

Електричний струм отримується шляхом перетворення світлової енергії Сонця в електричну енергію. Фотогальванічне перетворення відбувається за допомогою плоских сонячних панелей, які можна прикріпити до даху будівлі або розташувати на відкритому просторі.

Вартість сонячної енергії в 2021 році була у США 0,15 долара за кВт-год. В середньому по країні вартість електроенергії на викопному паливі становила 0,13 долара. Ціни практично зрівнялися, але реальна економія від сонячної енергії в США вже досягнута. Єдиними додатковими факторами витрат є початкові витрати на установку сонячної системи і витрати на електроенергію, засновану на викопному паливі, коли сонячна енергія не покриває всі потреби в електричному струмі.

4). Сонячна енергія для індивідуального будинку: витрати

Сонячна енергія вимагає великих капіталовкладень, і основні витрати припадають на аванс при покупці обладнання. Сонячний модуль становитиме найбільшу частину загальних витрат.

Інше обладнання, необхідне для установки, включає в себе: :

  • • інвертор – прилад для перетворення постійного струму, що виробляється панеллю, в змінний струм, який використовується побутовими приладами;
  • • вимірювальне обладнання для контролю виробленої енергії;
  • • різні компоненти корпусу панелей разом з кабелем та електропроводкою.

На додаток до витрат на установку, існують деякі додаткові витрати, пов’язані з експлуатацією та обслуговуванням фотоелектричної сонячної батареї. Крім регулярного очищення панелей, інвертора та акумуляторної батареї , деякі деталі зазвичай потребують заміни після декількох років використання.

В Україні процес переходу на альтернативну енергетику не досяг таких показників як у США, але процес вже почався. За даними нашого Міністерства станом на 2019 рік, близько 12 тисяч громадян України встановили на дахах будинків сонячні панелі. Їх загальна потужність склала 280 МВт, на що було витрачено 240 мільйонів євро. Буквально через рік, в 2020 році було куплено і встановлено майже 30 000 панелей загальною потужністю 780 МВт і витрачено 600 мільйонів євро. Як бачимо зростання майже в три рази за рік.

Як стверджують експерти, стимулом до такого зростання послужило не тільки свідомість громадян врятувати атмосферу, а отримати економію по комуналці і заробити, продаючи надлишки електроенергії за «зеленим тарифом».

Як і скільки можна заробити, встановивши сонячні батареї на даху будинку, і яку суму потрібно вкласти в покупку і установку панелей

Згідно опитувань громадян реальні витрати на перехід з традиційного енергопостачання будинку на «зелений тариф» власного виробництва практично не відрізняється від теоретичних розрахунків фахівців. Вартість створеної сонячної електростанції на 10 кВт становить в середньому 8 000 євро. Виходить що вартість 1 кВт сонячної енергії на старті становить в середньому 800 євро.

Легко порахувати, що сонячна батарея, яка має потужність 10 кВт протягом року дасть в середньому 14 МВт електричного струму. Як стверджують українські експерти – починаючи, з 2020 року така електростанція може принести дохід:

  • • 5450 євро за п’ять років (2020-2025 роки) при тарифі 16,0 євроцента за 1кВт/год;
  • • 4605 з 2025 року по 2030 рік при тарифі 14,0 євроцента за 1 кВт / год,

У підсумку, така перебудова свого будинку в плані енергопостачання від сонячної батареї повністю окупиться за п’ять років, а за 20 років принесе подвійний прибуток.

Якщо на цій ідеї будувати бізнес то, наприклад, на сім’ю з трьох осіб, що проживає в котеджі площею 120 квадратних метрів, встановлена електростанція на сонячній енергії (СЕС) потужністю 10 кВт може мати наступні параметри.

Продуктивність електростанції складе 9-10 мВт на рік. Приблизно 70% виробленої електрики витрачається на постачання будинку, а решта 30% – підуть на продаж за «зеленим тарифом». Згідно українського законодавства, з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року, ціна за продаж 1 кВт сонячної енергії складе близько 457,22 коп/кВт-год (без ПДВ).

Чи може будинок функціонувати тільки на сонячній енергії?

Практично це не завжди можливо. Це пов’язано з тим, що сонячні батареї працюють тільки тоді, коли світить Сонце, а це означає, що в похмуру погоду або в нічний час вони не виробляють електрику. Є кілька акумуляторних рішень для забезпечення живлення в цей час, але вони як і раніше досить дорогі. Більшість будинків з сонячними панелями все ще час від часу покладаються на загальну електричну мережу.

Чи дійсно заощаджуються гроші, дякуючи сонячним панелям?

Все залежить від потреб домогосподарства та від кількості сонячних днів, Залежно від географічного місця проживання, можливо, що система з часом окупиться і навіть дасть прибуток.

Як розпочати успішний бізнес з нуля

Як стати успішним інвестором ( 10 важливих звичок )

Способи дізнатися власника за номером телефону