Як заощадити електроенергію вдома – 8 способів

Правильне та економне використання електроенергії вдома всіма членами сім’ї має великий вплив на грошові втрати. Сьогодні у зв’язку з постійним подорожчанням електричної енергії дуже важливо вжити заходів дбайливого ставлення до енергетики. До цього завжди закликав уряд країни, але не завжди люди сприймали їхнє прохання всерйоз. Зараз, коли в країні купа криз багато хто замислився про економію грошей при витратах пов’язаних із життєзабезпеченням. Звичайно, спочатку це може бути важко, але, як стверджують психологи все, що для цього потрібно зробити, це виробити правильні звички. З чого почати? Потрібно вибрати з безлічі способів економії той, який найпростіше реалізувати.

У цій статті ви дізнаєтесь вісім способів, які дозволять вдома заощадити електрику.

8 перевірених способів як правильно заощаджувати електрику вдома

Як заощадити електроенергію вдома

Щоб виробити звичку економити електроенергію в сім’ї, доведеться всім домочадцям цьому навчитися і виробити певні звички. Деякі фахівці стверджують, що на це йде близько місяця. Тому потрібно вибрати найбільш привабливі для всієї сім’ї способи з перерахованих у списку нижче, і постійно ними користуватися, щоб це стало звичною дією:

  • залишаючи приміщення, обов’язково вимикайте світло;
  • тримайте лампочки та плафони у чистоті, регулярно протирайте їх від пилу;
  • ніколи не кладіть в холодильник посуд із теплою їжею;
  • відрегулюйте режим роботи холодильника у зимовий час на мінімум холоду;
  • вся побутова техніка повинна бути відключена від розетки, якщо не використовується;
  • все освітлення будинку переведіть лампочки на діодах.

Ось перелік заходів, спрямованих на економію електроенергії в будинку.

Використовуйте денне освітлення

Якщо ви реально вирішуєте проблему перевитрати електрики в будинку і шукаєте можливість, як заощадити при цьому гроші, то найпростіше застосувати поради експертів – максимально використовувати денне сонячне освітлення приміщень.

  • Для цього постарайтеся, щоб вікна всіх кімнат де ви в основному знаходитесь тривалий час, крім кухні, виходили на південь.
  • Наведіть у будинку порядок у приміщеннях, щоб максимально використовувати доступне сонячне проміння протягом усього дня.
  • Відмовтеся від важких віконних штор. Натомість виберіть жалюзі, які дозволяють контролювати кількість світла, що потрапляє до кімнати.
  • Також подумайте про дизайн інтер’єру. Якщо ваше робоче місце вдома за комп’ютером, розташуйте стіл біля вікна. Завдяки цьому ви гарантуєте велику подачу світла на робоче місце.

Намагайтеся правильно планувати свою роботу. Виконуйте точну роботу, яка вимагає багато світла у першій половині дня, коли є можливість скористатися природним сонячним освітленням.

Не забувайте вимикати світло коли залишаєте приміщення

Багато хто забуває про цю просту звичку яка допоможе заощаджувати електроенергію. На жаль, дуже часто люди забувають вимикати світло в кімнатах де немає нікого. Тому зверніть особливу увагу на викорінення такої шкідливої звички.

Якщо у вас велика сім’я і є малолітні діти, обов’язково обговоріть це питання з усіма домочадцями і встановіть для обов’язкового виконання загальні правила проживання в квартирі.

Постійно контролюйте поведінку дітей, оскільки вони часто забувають про економію світла. Привчіть старших дітей при вимкненні телевізора або комп’ютера витягувати вилку шнура з розетки – це дає загальну економію струму у квартирі.

Встановіть по всій квартирі енергозберігаючі лампочки

Третій спосіб який рекомендують фахівці людям які хочуть заощадити електроенергію – це замінити лампочки розжарювання на економки, бо вони споживають менше електроенергії.

Хоча енергозберігаючі лампочки трохи дорожчі за звичайні, вони насправді окупаються дуже швидко, тому що споживають менше електроенергії і служать дуже довго.

Для того, щоб виконати цю пораду, почніть з того, що перевірте які лампочки вже є у вас вдома. Визначте, чи потрібно вам замінити їх усі, чи можна обійтися тільки тими, що застосовуються тривалий час.

Якщо це вам може бути дорога інвестиція, то не обов’язково в один день замінити всі лампочки, можете підходити до цього процесу поетапно. Почніть міняти лампочки у тих місцях, де ви найчастіше знаходитесь.

Готуйте їжу у каструлі під кришкою

Ще один спосіб суттєвої економії електроенергії людьми, які використовують у своїх кухнях електричні плити або індукційні плити.

Чи знаєте ви, що, використовуючи кришки на каструлях, ви можете скоротити час приготування їжі і, отже, будете використовувати менше електроенергії?

Якщо ви хочете заощадити гроші на оплаті електрики та при цьому зберегти чисте повітря на кухні, то обов’язково майте набір кришок для всіх типів каструль, які є у вас вдома.

Таким чином, ви можете заощадити до 30% енергії, яка використовується для приготування їжі.

Електричне обладнання яке не використовується відєднайте від розетки

Чи знаєте ви, що обладнання, яке не використовується, дуже часто продовжує споживати електрику? Тому відключення приладів, що не використовуються – прекрасна ідея яка допоможе заощадити на електроенергії.

Не використовуйте режим очікування. Хоча це дуже зручно, коли приставка або ноутбук запускається за кілька секунд, фінансовий зиск від повного вимкнення пристрою нагородить вас за тимчасовий дискомфорт.

Не перегрівайте квартиру

Наступна рада фахівців стосується переважно людей, які опалюють свої будинки електричними обігрівачами.

Якщо в будинку підлога з влаштованим підігрівом або опалення кімнат тепловим кондиціонером, з метою економії засобів можна зменшити споживання електричного струму, якщо налаштувати пристрої на нижчу температуру в приміщеннях.

Якщо ви любите повний комфорт і вам не подобається мерзнути за рекомендованих 18 градусів у квартирі, то спробуйте носити тепліший одяг замість підвищення температури в будинку. Вечорами можна провести час з книгою або телевізором сидячи під ковдрою, попиваючи гарячий чай.

Запускайте пральну машину коли вона повна білизною

Ще один спосіб економії електроенергії – оптимальне використання побутової техніки. Це починається з вибору обладнання для власного будинку.

Не купуйте величезну пральну або посудомийну машини, якщо в сім’ї лише дві особи, і ви не плануєте розширювати сім’ю.

Але й навпаки — якщо у вас сім’я із шести людей, то крихітна 45-літрова посудомийна машина наповниться після одного прийому їжі.

Якщо у вас вже є обладнання такого типу, переконайтеся, що воно не працює вхолосту. Не вмикайте посудомийну машину доки вона не буде заповнена.

Те саме стосується і пральної машини: зберіть білизну з усіх домочадців, щоб не запускати прання з половинним завантаженням.

Якщо ви знаходитесь на етапі вибору побутової техніки, обов’язково зверніть увагу на їхнє маркування, купуйте з функцією енергетичної ефективності.

Купівля енергозберігаючих пристроїв призведе до зниження енергоспоживання і, таким чином, знизить витрати коштів на електрику.

Багато сучасних пральних та посудомийних машин мають функцію «ЕКО». Хоча робочий цикл у цьому режимі більш тривалий, він дозволяє заощаджувати воду та електроенергію.

Не відкривайте духовку під час випічки

Чи знаєте ви, що ви випускаєте гаряче повітря кожного разу, коли відкриваєте дверцята духовки під час випікання? В результаті температура всередині падає, і духовці доводиться це компенсувати, споживаючи додаткову порцію електроенергії.

Слідкуйте за своєю їжею через скляні двері, але не відчиняйте їх постійно. Завдяки цьому можна реально заощадити на електриці.

Резюме

Всі способи, зазначені у цій статті, допоможуть людям ефективно заощадити гроші на електроенергії.

Також допоможуть змінити звички на ті, що дозволять їм використовувати менше електрики. Навіть якщо це не так просто, але воно варте витрачених зусиль.

Завдяки таким простим діям можна скоротити витрати до тисячі гривень на рік.

Американські сайти для заробітку в Інтернеті

Що таке NFT-токени і як на цьому заробити

Як економити на покупках — 10 практичних порад

error: Вміст захищений!!