Як купити квартиру: розстрочка, виплата, в кредит

Дуже часто люди шукають пораду про те, як можна придбати квартиру, не маючи всієї суми грошей, тобто придбати на виплату. Нещодавно в нашій країні прийнято законодавство про договір, в якому об’єднані дві умови купівлі квартири – це угода оренди та право її подальшого викупу. Це означає, що власник здає нерухомість орендарю, майбутньому покупцю, який вноситиме орендну плату згідно підписаної угоди; Після закінчення певного періоду часу, зазначеного в договорі, орендар може вирішити, купувати цю нерухомість чи ні. Якщо купувати, то йому значно легше сплатити залишкову вартість житла. Подробиці у статті.

Шукаєте підходящий спосіб купити квартиру, у статті чудове рішення

Насправді для цього є три способи. У статті опубліковано інформацію про кожного з них.

1.Спосіб номер один – це купити квартиру на виплату від забудовника

Звичайно, кожен мешканець України розуміє, що це буде виключно новобудова, вторинний ринок тут не підходить. Якщо ще два-три роки тому забудовники давали досить короткі розстрочки, тобто вони просили, що б з ними розраховувались до кінця будівництва будинку, тобто, це максимум що можна було отримати – два з половиною роки, то зараз багато забудовників через зростання конкуренції збільшили ці терміни.

Деякі забудовники можуть дати розстрочку на 5 – 7 і навіть 10 років.

Як це працює? У забудовника є базова вартість квадратного метра площі на кожну квартиру, до цієї базової вартості додається додаткова сума коштів за кожен квадратний метр в залежності від строків розстрочки та від розміру першого платежу.

Відповідно, чим менше перший внесок і чим на довше покупець хоче отримати розстрочку, тим дорожче обійдеться квартира.

Як купити квартиру в розстрочку
Real estate market

Але тут плюс у тому, що жодних документів крім паспорта покупця та ідентифікаційного коду не треба. Для цього не знадобляться ні які довідки про доходи, ні будь-які інші підтверджуючі дохід документи не потрібні.

2. Спосіб номер два – це класичний банківський кредит

Через те, що успішні та популярні банки не бажають кредитувати недобудовані будинки зі зрозумілих причин, то виходить, що позичальнику отримати кредит на новобудову дуже важко.

Для банків це подвійний ризик:

  1. перший, це те, що людина, можливо, не зможе розрахуватися;
  2. другий – це те, що забудовник, можливо, недобудує будинок.

У результаті банк залишиться без грошей і без нерухомості, яку він міг би забрати в разі банкрутства позичальника. Тому цей спосіб підходить виключно для вторинного ринку.

Але, тут треба пам’ятати що для отримання банківського кредиту на купівлю квартири на вторинному ринку знадобиться досить великий пакет документів і найважливіше та найскладніше – це довідка, що підтверджує дохід.

3. Третій спосіб – квартира у лізинг

Цей спосіб з’явився відносно недавно, ще особливо не поширений – це так званий фінансовий лізинг. Основним недоліком напевно є те, що точно так само як при отриманні банківського кредиту потрібний підтверджений дохід. Другий момент, який багатьом не подобається це те, що по суті квартира не є власністю позичальника, поки він її не виплатить. Тобто квартира оформляється на компанію і тільки після того, як позичальник виплатить всю суму, вона переоформляється на нього. Ще один дуже важливий момент, пов’язаний із лізингом.

Припустимо, за півроку після оформлення лізингу у позичальника на руках з’явилася сума грошей, і він хоче закрити це питання, щоб заощадити гроші. Тут необхідно зробити перерахунок. Але за умовою лізингу протягом першого року позичальник не зможе цього зробити. Він має щонайменше рік цей лізинг виплачувати.

Як видно у кожного з трьох способів купівлі квартири на виплату є як плюси, так і мінуси, і ще якісь свої особливості. За порадою консультантів найбільш оптимальний варіант – це покупка квартири на виплату, саме від забудовника. Тому що для того, щоб отримати квартиру абсолютно нічого не треба, але треба розуміти, що це найчастіше буде покупка квартири в недобудованому будинку, можливо, доведеться ще чекати на здачу будинку в експлуатацію і робити потім там ремонт.

Оренда житла з правом викупу: що це таке та на що звернути увагу

Кожна людина має право на власне житло, проте придбати його, сплативши повністю всю вартість, може собі дозволити далеко не кожен.

Тому люди шукають різні варіанти, щоб купити житло в розстрочку у забудовника, Але коли не має можливості чекати поки будинок збудують, а це 2 -3 роки, не хочеться брати іпотеку, тому що потрібно терміново вирішити, де жити, як вихід зі становища – це оренда житла. Але тут виникає проблема в тому, що якщо людина буде платити орендну плату, вона не зможе відкласти кошти, які потрібні, щоб досягти своєї мети – купити нерухомість.

Ідеальним варіантом на даному етапі була б золота середина, яка називається «Оренда житла з подальшим викупом».

оренда житла з подальшим викупом

Цей спосіб дає можливість людині поступово, крок за кроком виплачувати квартиру без особливих зусиль. Ідея проста: як тільки вдасться визначити об’єкт нерухомості, що цікавить, і за умови, що власник згоден на цих умовах дати квартиру в оренду, то після підписання угоди, людина входить в цю квартиру як орендар і після певного часу, встановленого в контракті, стає її власником.

Є кроки та умови, яких обов’язково потрібно дотримуватися. Але орендна плата для покупки дозволяє орендарю купити квартиру поступово, з тією перевагою, що йому не потрібно шукати банк, який дасть кредит, потім «непритомніти» після вимоги банку заплатити попередній внесок величезного розміру, який ви не зможете собі дозволити.

Оренда з викупом: як купити квартиру крок за кроком

Рента на купівлю – це досить нова формула в Україні, хоча в інших країнах, таких як Великобританія або США, вона була широко впроваджена вже давно. Спеціальним регулюванням Україна запровадила цей спосіб отримання житла лише у 2019 році завдяки Цивільному кодексу. В тексті опубліковані важливі положення, як про захист сторін (поточний власник і орендар –майбутній власник), так і про можливість запису договору до реєстру нерухомості.

Давайте подивимося нижче, як працює оренда квартири з подальшим викупом, як поступово сплачувати вартість житла, та які є переваги для тих, хто продає, та для тих, хто купує завдяки закону.

1.Оренда житла з викупом: що це таке?

Під орендною платою з викупом мається на увазі формула, за якою можна поступово виплачувати вартість квартири або будинку, тобто купувати нерухомість під час проживання в ній як орендар.

На практиці орендар може відразу ж користуватися майном, заплативши щомісячну плату згідно підписаної письмової угоди. Тобто, коли людина стає орендарем з подальшим викупом квартири, вона оплачує оренду та частину вартості квартири.

Якщо подальше орендар захоче придбати нерухомість у власність, то платить остаточну вартість нерухомості що залишилася, тобто ціну власності, на дату, яка буде встановлена, мінус частину коштів, які вже заплачено разом із орендною платою.

Всі умови оформлено в єдиному договорі. Це означає, що покупцю не потрібно спочатку оформляти оренду квартири, а потім ще одну угоду на її придбання. Проблема вирішується одним договором, який включає як орендну плату, так і подальшу купівлю цього житла .

2. Оренда з правом викупу житла: як це працює?

Щоб поступово, крок за кроком виплачувати вартість квартири згідно угоді на оренду з покупкою, необхідно підписати відповідний договір у нотаріуса.

Угода буде записана у реєстрі нерухомості. Контракт може мати тривалістю до 3 років, але може збільшуватись до 10 років, якщо сторони домовляться про це. Що відбувається у ці терміни?

Перш за все, покупцю потрібно буде заплатити заставу, завжди узгоджену з власником квартири. Зазвичай, застава становить 5-6%.

Це означає, що за квартиру вартістю 150 000 гривень покупець заплатить близько 9 000 гривень як заставу.

Після цього покупець починає жити в цій квартирі як орендар, щомісяця виплачуючи загальну орендну плату в яку входить вартість самої оренди житла, та внесок за вартість квартири з подальшим викупом.

Після закінчення терміну дії контракту покупець зможе вступити у володіння нерухомістю як власник, заплативши різницю між тим, що сплачено за оренду протягом певного періоду часу, плюс застава, і суму коштів, яких не вистачає для досягнення узгодженої ціни квартири.

Отже, наприклад, квартира вартістю 150 тисяч гривень, орендар і власник вирішили разом припинити дію угоди через 10 років. Якщо орендар платив 500 гривень загальної щомісячної орендної плати, то він сплачував 6000 гривень на рік протягом 10 років. Отже, 60 000 гривень вже сплачено власнику квартири. Плюс застава у розмірі 9000 гривень, то власник вже отримав всього 69 000 гривень. Таким чином, щоб стати повноправним власником, орендарю потрібно додати 81 тисячу гривень.

3. Оренда квартири з викупом: що буде, якщо не платити орендну плату?

Оренда квартири з викупом

«Однак, якщо в якийсь момент орендатор потрапляє у скрутне становище і не можете сплачувати орендну плату: чи це серйозно? Так, це серйозна проблема.»

Це, звісно, не дуже добре. Тому що у разі несплати певної кількості місяців (не менше однієї двадцятої від загальної суми згідно із законом) орендар повинен залишити квартиру, нічого не чекаючи. Це означає, що власник забирає власність, а також і гроші, які орендар сплатив до цього моменту. Проте, якщо продавець не дотримується договору про оренду з покупкою, він повинен буде повернути частину щомісячних сум, сплачених за вартість квартири для покупки, та суму застави.

4. Оренда квартири з правом викупу: переваги для тих, хто виплачує її поступово

Купівля квартири з поступовою виплатою вартості за формулою орендної плати з подальшою купівлею має низку переваг. Найважливіші з них:

• можливість негайно зайняти нерухомість без оплати вартості квартири;

• легше отримати позику для виплати остаточного залишку, оскільки буде запрошено меншу суму, бо частину грошей уже сплачено зі щомісячними зборами.

5. Оренда житла з подальшою покупкою: переваги для тих, хто продає

Не тільки ті, хто купує, а й ті, хто продає, можуть скористатися деякими перевагами, завдяки оренді для покупки, наприклад:

• власник має більше часу, щоб продати будь-яку іншу власність, якою він володіє, за гарною ціною;

• власнику таким способом легше продати квартиру, яка інакше могла би довго залишатися порожньою, чекаючи нового власника;

• отримати негайний фінансовий зворотний зв’язок;

• зменшуються деякі витрати, які будуть покладені на орендаря.

6. Оренда нерухомості з викупом: які переваги дає реєстрація у реєстрі нерухомості?

1). Як попереджує покупця квартири консультант по нерухомості, що той буде мати вигоду, бо закон, що регулює ренту на купівлю, вимагає запису договору у реєстри нерухомості. Це означає надійний захист для тих, хто вирішив поступово купувати нерухомість.

2). Законодавство, по суті, захищає власників майбутнього житла від будь-яких обставин, які можуть бути пов’язані з продавцем, перш ніж угоду остаточно завершено. Майте на увазі, наприклад, якщо третя особа, яка хоче купити квартиру, заплативши негайно більший розмір застави: законодавство дає їй перевагу над іншими учасниками торгів.

3). Якщо покупка не вдалася, гарантується повернення частини орендної плати, що відноситься до внесків за вартість нерухомості. Іншими словами: якщо продавець збанкрутує, то квартира буде виставлена на аукціон, орендар насамперед отримає свої внески, які він сплатив за вартість майбутнього житла плюс заставу.

7. Оренда житла з подальшим викупом: що буде, якщо орендар не купить квартиру?

Якщо після того, як період користування квартирою в оренду закінчився, але орендар не має бажання купити цю квартиру, він має можливість продовжувати жити там як орендар, і платити тільки за оренду квартири. За власним бажанням він взагалі може відмовитись від оренди, залишити нерухомість та піти жити в інше місце.

Де купити злиток золота в банку чи на біржі?

Трейдинг криптовалют: основи торгівлі на криптобіржах

Заробіток на монетизації контенту