Як відкрити тату-салон – покрокова інструкція

Колись до людей, у яких на тілі була хоча б одне татуювання, ставилися підозріло. Сьогодні тату – це модний засіб самовираження, спосіб підкреслити свої достоїнства і заховати недоліки. Популярність татуювань на тілі постійно зростає, причому ними прикрашають тіло, як чоловіки, так і жінки. Тому ця бізнес-ідея хороший вибір для створення своєї справи. Цей бізнес ще не наситився і кожен зможе знайти своє місце в цій ніші. Майбутніх підприємців повинен мотивувати той факт, що сьогодні стала затребуваною послуга стерти тату. Ще одна послуга, яку надають в цій ніші — це пірсинг. І, ще одна супутня послуга – це  перманентний макіяж. Деякі жінки не хочуть мати вічне тату, тому застосовують тату макіяж.

Як відкрити тату студію і мати хороший дохід

як відкрити тату-салон

Тату-студія може працювати на ринку дуже довго і приносити своїм власникам чималий прибуток за умови, що майстри демонструють виняткову майстерність.

1). Як відкрити тату студію?

Щоб відкрити салон послуг з нанесення татуювань, не потрібно спеціальної освіти. Однак це не означає, що будь-яка людина з вулиці зможе робити татуювання.

Навіть якщо людина художник, вона повинна пройти курси підвищення кваліфікації, щоб підготуватися до цієї своєрідної роботи. Важко прикрасити людське тіло без підготовки, але легко його спотворити.

Знання специфіки і навички роботи тату-фахівця, вміння користуватися спеціальним обладнанням, на якому він працює, обов’язкове дотримання правил гігієни – це три фактори, які необхідні для початку бізнесу.

Тату-студії найчастіше відкривають майстри з нанесення татуювань, які вже мають досвід роботи. Підприємець без знань і навичок в цій справі може найняти тату-майстра, але при цьому йому потрібно буде платити зарплату, що знизить прибуток підприємства.

Людині, не пов’язаній з тату індустрією складно відкрити студію татуювань. Для цієї роботи потрібен досвід роботи в цій галузі, знання фахівців яких можна прийняти на роботу.

Якщо ви хочете навчитися мистецтву татуювання самостійно, важливо перейняти досвід і вміння від людей з досвідом. Неможливо почати працювати самостійно, не вивчивши цю спеціальність на практиці. Тобто можна, але є ризик зашкодити людині, так що краще не ризикувати.

2). Відкриття тату-студії формально нічим не відрізняється від відкриття інших компаній.

В першу чергу потрібно перевірити в своєму місті, чи є такі салони, де вони розташовані і як працюють. Дуже важливо знати, чи багато їх у вашому місті, скільки у них клієнтів, чи приносять вони дохід.

У великих містах, як правило, є компанії, які займаються нанесенням малюнків на шкіру, тому слід подумати, чи дійсно має сенс відкривати ще одну таку точку.

У невеликих містах таких сервісів менше, а значить нижче конкуренція, тоді можна подумати про цей бізнес.

Щоб відкрити свою справу, потрібно зареєструватися в Єдиному реєстрі господарської діяльності у державного реєстратора, а також звернутися до органу соціального страхування, отримати позитивний висновок санітарного нагляду.

3). Студія тату – специфіка роботи

У татуюванні найважливіше, це вміння користуватися спеціальною машинкою.

Початківець майстер може перевірити свої навички на банановій шкірці або штучній шкірі, перш ніж обслуговувати людину. Нерідко першим клієнтом початківця тату-майстра стає він сам або сміливий його знайомий.

У цьому мистецтві не потрібно вміти малювати, щоб робити красиві татуювання. Комп’ютерні програми графічного дизайну допомагають створювати малюнки без навичок малювання. Досить знайти знімок, правильно відредагувати його в програмі Adobe Photoshop  і готовий проект можна наносити на шкіру людини.

Для перенесення малюнка татуювання на шкіру можна використовувати кілька способів: копіювання кальки з малюнками, малювання фломастером або нанесення татуювання з натури, просто дивлячись на малюнок, але це під силу тільки кращим майстрам.

4). Робота в тату-студії: високий рівень відповідальності майстрів  

Майстер відповідає не тільки за якість роботи, але і за збереження здоров’я клієнта. Справа в тому, що татуювання залишається на тілі людини на все життя, значить, воно повинно дійсно прикрашати його. Але, найголовніше-це не нашкодити здоров’ю людини, не занести інфекцію або вірус серйозної хвороби.

Найпоширеніші помилки в мистецтві татуювальників:

 • відсутність гігієни під час роботи;
 • відсутність навичок підбору та експлуатації обладнання;
 • недосвідченість, а значить, можна заподіяти біль і заподіяти людині непоправної шкоди, наприклад, на тілі залишаються шрами, які складніше замаскувати, ніж старе татуювання;
 • недбалість виконаної роботи, татуювання не виглядає привабливо;

Зважившись на татуювання, кожен очікує, що на його тілі з’явиться маленький витвір мистецтва. Тільки завдяки татуювальнику високого рівня компетенції можливо отримати послугу високого рівня.

Тату-студії в основному живуть за рахунок постійної клієнтури. Ефекти роботи тату-майстра – це найкраща реклама для нього бізнесу.

5). Приміщення та обладнання для тату-студії

Найкраще місце для тату-студії — це територія в центрі міста або в модному районі, що робить її помітною і легкодоступною.

Розмір приміщення, в якому будуть працювати спеціалісти, залежить від кількості робочих місць: для студії з одним робочим місцем досить 40 квадратних метрів.

Слід пам’ятати, що в тату-салоні, крім найважливішого місця, тобто тату-кабінету, повинні бути ще: передбанник, туалет і окреме місце для стерилізації обладнання.

У постанові міністра охорони здоров’я про докладні санітарні вимоги до перукарських, косметичних, тату-салонів і салонів біологічної регенерації кожен власник тату-салону знайде відповідні санітарні правила для свого підприємства.

6). Тату студія – витрати і заробіток

Адаптація приміщення, необхідна для пристосування до регламенту, може коштувати навіть 50 – 80 тисяч гривень. Це будуть найбільші витрати для власника на відкриття тату-студії.

Ще 65 тисяч гривень доведеться витратити на обладнання:

 • кушетки і крісла;
 •  освітлення;
 •  машинки для нанесення тату;
 •  електроприлади та стерилізатори;
 • туші;
 •  шафи, стелажі та полиці для обладнання;
 • основні меблі для залу очікування.

Витрати на обладнання залежать від масштабу проекту. Якщо тату-студія пропонує кілька позицій і власник цінує найвищу планку сервісу, то всі витрати збільшяться. Наприклад, косметичне крісло коштує від 6 000 до 24 000 гривень.

На самому початку написано, що витрати на відкриття салону тату можуть окупитися досить швидко. Це правда, але тут потрібно розуміти, що не всі інвестиції мають сенс. Якщо бізнесмен надумає відкрити свою 7-му студію у невеликому місті, немає гарантії, що будуть клієнти.

Однак, якщо проект буде добре продуманий, власник – хороший тату-майстер або у нього працюють відомі фахівці, успіх, схоже, не за горами.

Чому? Досить подивитися ціни на послуги, пропоновані в салонах краси України. Найпростіше татуювання коштує 1000 гривень, а більш художні, що вимагають більше роботи і виняткових навичок, коштують від 2 тисяч до 5 тисяч гривень.

 1. Як видалити тату: чи можливо видалення без сліду

Видалення татуювань – процес такий же старий, як і саме нанесення тату. Раніше цей вид прикраси вважався постійним, сьогодні відомо, що його можна зняти. Але це трохи складніший процес, ніж зняття макіяжу.

З іншого боку, це стає все більш поширеним явищем. Сьогодні в США ринок видалення татуювань зростає швидше, ніж ринок їх нанесення.

Для видалення татуювань використовуються лазери з наносекундними імпульсами, але вже виробляються пристрої, що випускають імпульси, які обчислюються пікосекундами, тобто трильйонними частками секунди.

Згідно з різними аналізами ринку лазерів з модуляцією добротності, глобальні поставки для них швидко зростають.

У США ринок видалення татуювань оцінюється приблизно в мільярд доларів. Ці суми збільшуються на 12-13 відсотків щорічно, і цього вистачить як мінімум до 2025 року.

Ринок видалення татуювань в Україні тільки розвивається, тому що це досить дороге задоволення. Найдешевші пристрої для видалення чорнила коштують навіть кілька тисяч доларів. Для салонів краси це дорогувато, але ці апарати підходять і для зняття перманентного макіяжу, який був популярний кілька років тому. Сьогодні це не вважається вершиною стилю.

1). Лазерне видалення татуювання

Лазери з модуляцією добротності позбавляють навіть від залишків віддаленого тату. Більш дорогі лазери, що випромінюють пікосекундні імпульси, коштують від декількох десятків тисяч доларів.

Це чималі витрати, але клініки естетичної медицини все ж можуть собі це дозволити. Клієнти платять в середньому кілька тисяч гривень за позбавлення від небажаних плям на шкірі. Ціна зазвичай становить від кількох сотень, до однієї тисячі гривень за квадратний сантиметр шкіри. І процедури доводиться повторювати.

Лазери вважаються безпечними, але все залежить від якості використовуваного обладнання і використовуваних чорнил. Тому і створення, і видалення татуювання важливо довіряти тільки фахівцям.

2). Технологія видалення тату

Хороша ідея для людей, які хочуть позбутися від татуювання, це перекрити його іншим тату. В принципі близько 90 відсотків людей хочуть видалити татуювання, тому що вважають це помилкою молодості. Але деякі люди приходять в салон, щоб замінити їх на щось інше.

Лазер – це хороший спосіб підготувати шкіру, тому що він дозволяє освітлити попереднє татуювання. Завдяки таким процедурам клієнту не потрібно використовувати яскраві кольори, щоб перекрити одне татуювання іншим.

Друга причина, по якій ринок видалення татуювань поки не користується особливою популярністю, полягає в тому, що процедура вимагає відповідної підготовки.

Необхідно кілька сеансів, розділених кількома тижнями для загоєння і розпаду чорнила. Імпульс лазера досить короткий, щоб не надто сильно нагрівати тканини людського тіла, але мікроскопічні частинки чорнила википають і розпадаються на більш дрібні частинки. Вони трохи довше залишаються в шкірі, але природні процеси в ній очищають її.

Цей процес болючий, вимагає анестезії шкіри шляхом введення відповідних знеболюючих засобів, в тому числі і після процедури.

Після неадекватно проведеного видалення татуювання можуть залишитися шрами. Також слід пам’ятати, що темні татуювання видаляються легше, а світлі – складніше. Це чиста фізика – просто чорний колір легше поглинає світлові промені, а білий їх відображає.

На видалення татуювання зазвичай приходять чоловіки, але і жінок теж багато – так стверджують майстри тату.

Процес видалення татуювання, як правило, довше, ніж його нанесення, тому клієнти повинні бути готові до значних витрат. Цікаво, що багато людей думають про гроші тільки тоді, коли потрібно видалити татуювання, а не під час його отримання, — так стверджують фахівці в одному з салонів краси Києва.

Резюме

Для успішної роботи цього бізнесу необхідна певна точка входу, наприклад, високий професіоналізм фахівця, досвід роботи в ніші тату мінімум три роки і клієнтська база не менше 20 чоловік.

Ризик у цій бізнес-ідеї – це репутація. Тому підприємцю вкрай важливо надавати якісні послуги. Немає сенсу мати салон без досвіду в цій ніші.

Заробіток на NFT іграх без вкладення грошей

Психологія бідності: 8 причин, чому у Вас немає грошей

Грошова енергія: як залучити та контролювати

error: Вміст захищений!!