Як заробити на копірайтингу – покрокова інструкція

Копірайтер – це людина, яка займається написанням унікального текстового контенту. Це можуть бути статті для сайту, що продають тексти, пости у соціальних мережах, сценарії для роликів на You Tube і т.д.

Але часто в роботу такого співробітника входять інші обов’язки.

Наприклад, вигадування креативних ідей, просування товарів та послуг в інтернеті за допомогою тексту.

Головне завдання копірайтера за допомогою текстового контенту викликати у читача яскраві емоції та плавно підвести його до замовлення товару чи послуги. Часто до замовлення таких матеріалів вдаються власники різних компаній та магазинів. Якісно складений текст може багато років генерувати сотні продажів.

Заробляти такі працівники, залежно від досвіду, можуть чимало. Вони займаються улюбленою справою і при цьому одержують гідний дохід.

Деякі люди цієї професії мають місячний дохід 300 000 – 400 000 тисяч рублів. І це цілком реальні суми для цієї професії.

Як заробити на копірайтингу

Головною перевагою такої роботи є її віддаленість. Працювати можна з будь-якої точки світу, головне, щоб під рукою був ноутбук та стабільний доступ до інтернету.

Але робота без начальника має свої мінуси, важко змусити себе працювати, коли ніхто не здійснює контроль.

Часто накочує бажання відпочити чи відкласти роботу, що призводить до збою графіка. Для віддалених працівників дуже важливо вміти самоорганізовуватися та налаштовуватись на роботу в будь-яких умовах.

З чого треба розпочинати?

Насамперед потрібно почати з азів. Вивчити всю інформацію з цієї теми. У Youtube є безліч безкоштовної інформації з копірайтингу. Для того, щоб почати працювати та отримувати перший прибуток, цього обсягу знань цілком вистачить.

Але згодом доведеться ґрунтовно заглибитися в цю тему, щоб набути потужніших навичок із написання продаючого контенту.

А це ціла наука, потрібно не просто вміло викладати свої думки, а й розумітися на психології людей, щоб викликати в них потрібні емоції.

Є безліч книг з копірайтингу. Але найкраще записатися на навчальні відео курси на цю тему. Зрозуміло, вони коштуватимуть недешево. Але з них можна буде отримати важливу інформацію і значно підвищити рівень своїх навичок. Також за відсутності грошей можна знайти злиті навчальні матеріали на цю тему.

Але вивчати на голодний шлунок матеріали не дуже зручно. Тому перші гроші можна заробити на різних біржах із продажу контенту. Там новачкові платять від 20 до 30 рублів за 1000 знаків. Невелика стаття коштуватиме 60 – 90 рублів. Зробивши таких статей мінімум 5 на день, можна отримати 300 – 450 рублів на день.

Це звичайно дуже мало, тому потрібно заробляти рейтинг, позитивні відгуки, підвищувати якість власних текстів. Тоді дохід значно зросте.

Вже через кілька місяців за наявності грамотної мови, позитивних відгуків та рейтингу, можна писати за ціною 50 рублів за 1000 знаків. І тут ціна за одну невелику статтю зросте до 150 рублів. А на день це буде дохід у 750 рублів.

Починати рекомендується із біржі Etxt.ru. Це ідеальне місце для новачків. Тут можна отримати необхідний досвід та підвищити якість своїх текстів у польових умовах. Але ціни тут дуже низькі. Тому надалі бажано переходити на біржу Advego, де розцінки у кілька разів вищі.

копірайтер
Woman working at home office hands on keyboard

За один якісний текст навіть новачок зможе заробити там, 300 – 500 рублів. Але на цій біржі дуже строга модерація і якість тексту не задовольнить модераторів, то стаття не буде допущена до продажу.

Важливу роль грає портфоліо. Кожен копірайтер повинен мати портфоліо. У ньому мають бути приклади його робіт. Це потрібно для того, щоб потенційний замовник або покупець міг оцінити підходить йому для співпраці ця людина чи ні.

Не варто розміщувати в портфоліо тексти статей, тому що їх можуть скопіювати конкуренти та розмістити на своїх ресурсах. Потрібно вибрати свої найкращі статті та просто зробити скріншот цих матеріалів. Якісне портфоліо значно підвищить кількість клієнтів.

Біржі копірайтингу лише майданчик для старту. Вийти на великі гроші із цих майданчиків буде досить проблематично.

Хоча багато копірайтерів обмежуються лише біржами. І дохід 30 000 – 60 000 на місяць, їх цілком влаштовує.

За бажанням на дошках оголошень про роботу можна знайти подібні вакансії і влаштуватися працювати офіційно у велику компанію.

Також досвідчений копірайтер може знайти роботу за допомогою спеціальних майданчиків у Telegram. Вони допомагають замовнику та виконавцю зустрітися. Але мінус таких майданчиків у тому, що вони всі платні.

Але для по-справжньому великих заробітків треба задуматися про створення власного ресурсу. Наприклад, сайту. І зосередитись на написанні контенту саме на нього. Ведення власного блогу – це довгий шлях, але в перспективі він може давати величезний дохід.

Деякі сайти приносять своїм власникам мільйони рублів на місяць.

Зі свого ресурсу можна:

  • продавати рекламу,
  • розміщувати за гроші чужі статті,
  • продавати посилання,
  • розміщувати рекламні банери,
  • участь у партнерських програмах,
  • збирати підписну базу,
  • пропонувати власні послуги.

Також свій ресурс завжди можна дорого продати на біржі Telderi.

Загалом головне освоїти професію, набратися досвіду і незважаючи на періодичні складності, що виникають, твердо рухатися до своєї мети.

Інвестування: як почати інвестувати: покрокова інструкція

Робоча віза до Польщі: перелік документів та ціна

Як заробити на акціях — фондові біржі України