Заробіток на вирощуванні грибів в домашніх умовах

Нерідко при відвідуванні магазинів або ринків, ми купуємо лоточок з ароматними грибочками. З цих дивовижних дарів природи можна приготувати масу різноманітних і смачних страв. Але мало хто замислювалися, що можна виростити ароматні грибочки у себе вдома для особистого споживання або навіть на продаж, і отримати додатковий дохід в ваш сімейний бюджет. Справа ця мало витратна і легке в фізичному плані, тому можна згодом цим займатися постійно або хоча б періодично.

1. Які гриби вирощувати?

Якщо вас зацікавило вирощування грибів, то в такому випадку перше, що треба зробити, це визначитися з тим, які гриби вибрати.

Процес вирощування грибів не такий складний, як це здається на перший погляд. Буде потрібно мінімум витратних матеріалів. На відміну від того ж сільського господарства (фермерського або підсобного) подібна діяльність не так обтяжлива. Якщо ви хочете виростити трюфель або груздь, то це справа складна і потребує зусиль. Але ми поговоримо трохи про інших грибах.

Великим плюсом для подібної справи є те, що вам не потрібно мати земельну ділянку або дачу, не треба споруджувати спеціальні утеплені теплиці. Наприклад, гриби гливи прекрасно ростуть без сонячного світла. І для їх розведення добре підходить стандартний балкон, гараж або підвал будинку. Щоб ваша затія вдалася на славу, слід просто стежити за температурою, вологістю і циклом зростання. Ви самі переконаєтеся, наскільки це вигідно і цікаво.

Для вирощування печериць потрібно темне, зручне, прохолодне місце, де необхідно підтримувати досить високий рівень вологості повітря. Підійде льох або навіть лоджія.

Заробіток на вирощуванні грибів в домашніх умовах

Японський гриб шиітаке або сиїтаке є екзотичним варіантом, і їх культивування вимагає особливих зусиль і витрат. Вони володіють прекрасними смаковими якостями. Ростуть досить повільно, за ними складно доглядати. Вони добре ростуть на листяних підстилках і вимагають уважного догляду.

Умови для вирощування глив були описані вище, слід тільки додати, що це досить рентабельне заняття.

2. Де продавати вирощені гриби?

Грибну продукцію можна реалізовувати в такий спосіб:

– збувати на овочеві ринки або бази;
– доставляти дрібним оптом в торгові мережі;
– поставляти в кафе або ресторани.

Якщо говорити про продажі, то гриби завжди затребувані. Адже ви продаєте не просто продукцію, а товари, які постійно запитують, і тому вони повинні перебувати на прилавках, розширюючи і прикрашаючи асортиментна різноманітність овочевих рядів.

3. Технологія грибного бізнесу

Хочете зайнятися власною справою, отримувати вигоду практично відразу? В першу чергу треба подбати про придбання підстилки (міцелію). Посівна субстанція коштує недорого і з неї можна зібрати п’ять-шість урожаїв. Грибниця не буде рости без хорошого настилу, можна використовувати натуральну деревну тріску, суху солому. Але досвідчені грибники радять зупинити вибір на соломки. Обробляємо наявне сировину, поміщаємо його в бак і заливаємо гарячою водою. Після процедур воду зливають, дають отриманої суміші охолонути, поміщають в об’ємні мішки з поліетилену, в них проробляються отвори ножем.

Стандартний целофановий універсальний пакет повинен важити п’ять-п’ятнадцять кілограмів. Мішки з субстратом щільно утрамбовували. Підвішуються або викладаються в спеціалізовані ніші. Період інкубації триває пару тижнів. Менш ніж за місяць можна зібрати першу партію. При правильному догляді грибниця може плодоносити шість місяців.

Компоненти стоять зовсім дешево, окупність буде видно вже після першого збору! Для цього не потрібно спеціальних знань, особливих технічних можливостей. Все геніальне просто, отримати додатковий дохід можна за короткий час.

Якщо ви не впевнені в своїх силах, то в інтернеті є маса матеріалів з даної теми, які будуть вам тільки в допомогу. Також корисно спілкуватися зі своїми знайомими, які на вашу раді зайнялися грибним бізнесом. Разом вам буде легше і швидше освоїти і застосувати в своїх господарствах найкращі способи цього ремесла, спільно шукати ринки збуту і нарощувати обсяги виробництва грибів.

Топ — 9 видів пасивного заробітку в 2022 році

Заробіток на майнінгу криптовалют: можливості, ризики, альтернативи

Як створити інтернет-магазин самостійно

Як розкрутити Ютуб канал безкоштовно в 2022 році

error: Вміст захищений!!