Гроші на депозит: в який банк краще покласти

Депозитний рахунок ( депозит ) – це інвестиційний інструмент, заснований на традиційному поточному рахунку у банку. Він дозволяє отримувати прибуток від відсотків, встановлених банком залежно від суми вкладу.

Це ідеальне рішення інвестора, якщо він хоче зберегти та убезпечити свій капітал, не втрачаючи при цьому можливості отримати прибуток з часом.

Депозитний рахунок називають також рахунком ліквідності (у грошей абсолютна ліквідність), грошові операції, які можна проводити через традиційний поточний рахунок, тут недоступні.

Його не слід плутати з класичним поточним рахунком на 3, 6, 12, 18 чи 60 місяців. В обмін на це обмеження банки гарантують вкладникам вигідніший розмір прибутку, який може збільшуватися відповідно до періоду зберігання грошей. Відсотки можуть сплачуватись після закінчення терміну дії угоди.

Якщо вкладник вилучає вкладений капітал до закінчення крайнього терміну, він повинен буде сплатити штраф, який призведе до часткового або повного зменшення відсотків, нарахованих з часом.

5 найкращих рекомендацій року про гроші: в який банк краще покласти на депозит

Гроші, які людина щосили заощаджує, щоб відкласти на поточний рахунок або під матрац, поступово втрачають свою цінність через безмовного ворога: інфляцію.

Гроші на депозит: в який банк краще покласти

Коли люди відкладаю гроші сьогодні, щоб завтра мати хороший рівень життя (вихід на пенсію, навчання дітей, зміцнення здоров’я та інше) повинні думати про захист їх від девальвації, яка атакує валюту.

Фактично ціни на споживчі товари мають тенденцію зростати з часом, і це знецінює капітал, що зберігається в сейфах або на банківських рахунках. Немає кращої альтернативи захисту грошей від інфляції, як їх вкладення у справу, для активної роботи.

Коли справи в країні йдуть добре, виробництво та споживчий попит зростають, внаслідок чого ціни на товари трохи підвищуються.

У Європі центральний банк підтримує стабільну інфляцію на рівні 2%. В Україні станом на жовтень 2021 року вона становила 9,5%. Чому потрібно захищати заощадження? Коли ціни зростають, купівельна спроможність валюти знижується, і це дуже серйозна проблема: за гроші, які люди відкладають зараз, завтра куплять менше, тому що ціни зазвичай продовжують зростати місяць за місяцем.

Інвестуйте гроші не тільки на депозит, щоб захистити їх від інфляції

Щоб захиститися від інфляції, необхідно змусити гроші працювати щоб врятувати їх від девальвації. Вони не повинні лежати під матрацом, і, як стверджують фінансові експерти, не класти на розрахунковий або депозитний рахунок з низькими відсотками, а краще вкладати свої заощадження у прибуткову справу.

Колись банки давали пристойну відсоткову ставку за грошима на депозитному рахунку, до 24%.

Сьогодні цей прибуток мізерний і становить у середньому 9, 3%, він ледь покриває інфляцію. Прибутковість за депозитними рахунками, швидше за все, буде нижчою за зростання цін.

Це пов’язано з тим, що відсоткові ставки найнижчі, а також тому, що на депозитних рахунках часто лежить фіксована сума. Вклавши свій капітал, ви не тільки захистите його від інфляції, але й зможете з часом примножити.

Якщо ви ще не почали інвестувати, вам слід подумати про це. Не можна ризикувати своїми заощадженнями, щоби згодом їх втратити. Потрібно подумати про створення гарного інвестиційного портфелю з низьким рівнем ризику, який дозволить вам адаптувати свій капітал до інфляції.

1.Придбання відсоткових облігацій

Це одне з найстародавніших вкладень для захисту грошових заощаджень від інфляції (сьогодні є набагато кращі рішення).

В Україні державні облігації ОВДП з 100% гарантією захисту мають відсоткову ставку 12,3%.

Банки пропонують фіксований відсотковий дохід кожні 12 місяців з огляду на рівень інфляції.

Таким чином, фіксована прибутковість не знижується з часом. Облігації мають перевагу в тому, що вони завжди зберігають свою первісну вартість і гарантуються державою, але, з іншого боку, вони мають дуже низький відсоток прибутковості.

тримайте гривню в валюті

2. Інвестуйте в золото

Щоб захистити валюту від інфляції, ви можете конвертувати її в безперечний актив: золото. Жовтий метал має властивість бути товаром тривалого користування, користується в основному стабільним попитом та пропозицією, яка має тенденцію до зниження з часом (кількість золота на Землі явно обмежена).

Інвестиції у золото – це надійний спосіб захисту фінансів від девальвації. Згодом ціна на дорогоцінний метал зросте.

3. Інвестуйте у фондовий ринок

Найкраще рішення для захисту заощаджень від зростання цін – це інвестувати у фондовий ринок. Акції захищають від інфляції, тому що їхня вартість зростає зі зростанням вартості акціонерних компаній, які явно виграють від зростання цін і споживання.

Проте, це ризикована інвестиція від інфляції, але й найприбутковіша .

Це рекомендується для тих, хто шукає спосіб примножити (навіть значно) свої активи, а не сховатися від втрати капіталу.

4. Надійний спосіб зберегти гроші – це переведення готівкових заощаджень в електронний варіант

Для того щоб відкрити електронний гаманець, потрібно пройти процедуру реєстрації та поповнити рахунок. Перевагою є можливість знімати та переводити заощадження у готівку, оплачувати покупки онлайн.

Інвестування в золото

До недоліків відносять підвищені комісії за транзакції та залежність від курсу валют на світовому фінансовому ринку.

5. Що вигідніше? Інвестувати, покласти гроші на депозит у гривнях або купити валюту

Для того, щоб прийняти рішення вигідно це чи ні, потрібно порахувати, що приблизно вийде в результаті і що буде вигідніше.

Порахувати можна за дуже простою формулою, з урахуванням процентної ставки за депозитом та курсу долара в Монобанку, оскільки там вищі ставки за депозитами та завжди вигідний курс долара для мешканців України.

1). З початку порахуємо реальну відсоткову ставку за депозитом, яка виходить після сплати податків.

Потрібно відсоткову ставку помножити на 0,805. В Україні податок на дохід становить 18 відсотків плюс півтора відсотки військовий збір.

Ставка на депозит 11, 5 відсотка, до речі, найвища порівняно з іншими банками. Після сплати податку ставка за депозитом становитиме 9,25%.

Якщо депозит від двох місяців і більше, то додатково виходить капіталізація вищою і ставка на депозит підвищиться.

Отже, візьмемо для простоти підрахунку 1000 доларів за курсом 27,60 гривень, виходить 27 тисяч 600 гривень. Це сума вкладу, так зване тіло депозиту.

2). Зробимо такі розрахунки.

Спочатку, порахуємо суму відсотків, які отримаємо на депозит. Допустимо, депозит терміном на один місяць.

Для цього 27 тисяч шістсот гривень, тобто тіло депозиту множимо на термін депозиту, це 30 днів. Далі отриману суму множимо на ставку депозиту, у нашому випадку це 10 відсотків і множимо на коефіцієнт 0,805, отримаємо ставку на депозит з урахуванням податку.

Отриманий результат ділимо на 36500 (це 365 днів помножених на 100%), отримуємо 182 гривні 60 копійок. Тепер до цієї суми додаємо тіло депозиту, тобто 27 тисяч 600, і отримуємо 27 782 гривні.

Якщо цю цифру поділити на тисячу доларів, отримаємо розрахунковий курс долара 27,78 гривень.

Тепер потрібно прикинути чи є шанс, що курс долара за місяць буде вищим ніж 27,78 гривень. Якщо, так, тоді тримаємо гроші в доларах, якщо валюта навряд чи буде вищою за цей показник, тоді тримаємо заощадження в гривні.

За підрахунками Центробанку до осені очікується курс долара на рівні 27-27,2 грн./дол., до кінця року – 27,9-28 грн./дол. Ось і робіть висновки.

Кладемо гроші на зручний депозит: вибираємо Monobank

Вибираючи банк під себе, потрібно скористатися порадою банківського фахівця та враховувати наступні характеристики:

  • • чи має популярність банк серед людей;
  • • дізнатися відгуки щодо надійності;
  • • порівняти розмір відсотків за депозитами, з іншими банками;
  • • чи високі тарифи за послуги;
  • • відношення персоналу до людей;
  • • близькість до місця проживання.

Ще експерти радять звертати увагу на рейтинг, який присвоюється спеціальним міжнародним інститутом. Низький рейтинг банку свідчить, що є високий ризик втратити свої гроші.

депозит в Monobank

Monobank сучасний мобільний банк: відкриваємо депозит

Як користуватися Монобанком, щоб досягати своїх невеликих фінансових цілей, як отримати ставку по депозитах по максимуму , при цьому депозити працюють мінімальний термін.

У Монобанку є вкладка «Накопичення в гривнях». Тут можна легко відкривати депозити прямо з програми на своєму смартфоні.

Вам не те, що не потрібно йти в банк і підписувати якісь договори, вам навіть не потрібно заходити на сайт Monobank, тому що це банк онлайн, який не має відділень.

Він може собі дозволити наймати менше персоналу і, ймовірно, за рахунок цього у нього ставки за депозитами найвигідніші.

Зараз максимальна ставка за депозитом у гривні 10 відсотків, щоправда, від неї потрібно відібрати 18 відсотків податку на дохід та півтора відсотки військовий збір.

Фонд гарантування вкладів повертає лише 200 тисяч гривень, тому в банку можна зберігати не більше двохсот тисяч гривень.

Доларові відсотки не покривають інфляцію, а гривневі покривають.

Якщо у вас є мета гривневий короткостроковий вклад, то 100% потрібно зберігати у гривні.

У Монобанку є два депозити «Банка» та звичайні депозити.

Банка – це, звичайно ж такий самий депозит, але з іншими умовами: в ньому нижче ставка, вона становить 5 відсотків і цей депозит можна зняти в будь-який момент.

У «Банці» радять зберігати гроші, якщо ви не знаєте, в який саме момент вони вам знадобляться, тому ставка там становить лише 5 відсотків проти 10%, якщо кладете їх на звичайний депозит.

Розділ «Депозити» – це цікавіший інструмент саме тому, що ставка там більше, але коли ви кладете гроші на депозит, навіть депозит зі зняттям, в якому ставка менша ніж у звичайному депозиті, ви не можете зняти гроші перший місяць.

Для зберігання грошей у подушці безпеки можна використовувати як банку, так і депозит зі зняттям.

Але врахуйте, що перший місяць на депозиті ви не зможете зняти гроші не за яких умов.

У Монобанку є просто геніальна методика, яка називається начебто ступінчастий депозит.

Це спосіб мати депозит з максимальною ставкою на короткий термін.

Припустимо, ви маєте якусь суму, яку готові покласти на депозит, але ви переживаєте, що вам можуть знадобитися гроші через місяць, через три місяці , через півроку.

Але, коли ви кладете гроші на короткий депозит або депозит зі зняттям, звичайно ж отримуєте невигідну відсоткову ставку.

Тому оптимальний варіант – це відкрити цілих три депозити: один на три місяці, другий на 6 місяців і третій на рік.

Коли депозит закінчиться на три місяці, ви ці гроші перекладаєте на депозит, на рік, коли депозит закінчиться на 6 місяців, перекладаєте його на депозит, на рік.

В такому випадку вийде, що у вас будуть вільні гроші кожні три місяці, а процентна ставка буде річна.

Резюме

Слід зазначити, що не можна всі гроші зберігати в одному місці. Обов’язково зробіть диверсифікацію свого капіталу.

Розділіть на свій розсуд усі гроші на частини, і вкладіть їх у різні фінансові інструменти.

Такий підхід дозволить значно зменшити ризик втрати грошей, а можливо навіть вдасться їх примножити.

Як можна ще зберегти гроші? Експерти у галузі фінансів рекомендують перевірені часом варіанти вкладення грошей у цінні папери. Це допоможе не тільки зберегти кошти, а й отримати певний прибуток.

варіанти вкладення грошей
Mortgage and Home Buying Concept. Tiny Female Character with Huge Calculator and Percent Symbol at House with Golden Coins Calculate Bank Loan for Purchasing Real Estate. Cartoon Vector Illustration

Не рекомендується класти всі гроші на депозит. Потрібно тримати якусь частину готівкою і, звичайно ж, потрібно дотримуватися диверсифікації заощаджень, Фахівці радять тримати свій капітал у гривні, частину у валюті, як у доларах, так і в євро. Заощадження можна тримати у такій пропорції: 50 відсотків у гривні, 30 відсотків у доларах та 20 відсотків у євро.

Як заробити на копірайтингу — покрокова інструкція

Інвестування: як почати інвестувати: покрокова інструкція

Робоча віза до Польщі: перелік документів та ціна

Як заробити на акціях — фондові біржі України